#

هزینه زندگی در آلمان

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲۴ خرداد ۱۳۹۸
 • هزینه زندگی
 • 914 بازدید
 • بدون نظر

هزینه زندگی در آلمان

کشور آلمان و زندگی در آن

اغلب افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند اطلاعات جامعی درخصوص هزینه زندگی در آلمان نداشته و این مساله ممکن است بعدها مشکلاتی را برای آن ها به وجود بیاورد. پیش از آنکه اطلاعاتی را درخصوص هزینه زندگی در آلمان عنوان کنیم باید گفت آلمان یکی از برترین کشورهای اروپایی بوده و برلین پایتخت این کشور است. درحال حاضر حدود ۸۲ میلیون جمعیت در این کشور اروپایی اقامت داشته و ایالت بایرن به عنوان بزرگترین ایالت این کشور شناخته می شود.

آلمان یکی از کشورهای اروپایی زیبایی است که دشت و جنگل و کوه و ساحل در نقاط مختلف آن دیده می شود و به عنوان کشوری زیبا و در عین حال پیشرفته برای زندگی و اقامت شناخته می شود. افرادی که قصد زندگی در آلمان را دارند باید درنظر داشته باشند زبان رسمی این کشور آلمانی بوده و حدود نود و پنج درصد از مردم این کشور به زبان آلمانی و یا لهجه های این زبان صحبت می کنند. نکته دیگری که پیش از ذکر هزینه زندگی در آلمان باید عنوان کرد اینکه آلمان از قوانین خاصی بهره مند بوده و به عنوان یکی از کشورهای اروپایی قانونمند شناخته می شود.

زندگی در آلمان به عنوان یک کشور پیشرفته و صنعتی به افراد این امکان را می دهد که از امکانات رفاهی و اجتماعی با کیفیت بالایی برخوردار شده و از تسهیلات ویژه ای بهره مند شوند. هزینه زندگی در آلمان برای تمامی شهروندان این کشور یکسان بوده و هیچ یک از مهاجران هزینه بیشتری را درمقایسه با سایر شهروندان آلمانی پرداخت نخواهند کرد. شرایط کار و زندگی و موقعیت جغرافیایی ایده آلی که در آلمان وجود دارد موجب شده افراد بسیاری متقاضی زندگی در این کشور اروپایی بوده و هزینه کمتری را به عنوان هزینه زندگی در آلمان پرداخت نمایند.

شرایط زندگی در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان

بسیاری از متقاضیان زندگی در آلمان تحصیل در این کشور اروپایی را برای خود انتخاب کرده و سعی می کنند از دانشگاه های معتبری که در این کشور وجود دارد پذیرش دریافت کنند. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که هزینه تحصیل در آلمان رایگان بوده و دانشجویان در طول سال تنها باید مبلغ ۱۰۰۰ یورو را بابت بیمه و مواردی از این قبیل پرداخت نمایند. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در آلمان به تحصیل اشتغال دارند می توانند پس از پایان تحصیلات خود به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته و شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند.

دانشجویانی که در مقطع دکترا دانشگاه های آلمان به تحصیل اشتغال دارند می توانند در این مقطع حقوق دریافت کرده و درعین حال به تحصیلات خود نیز ادامه دهند. این درحالی است که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در طول هفته حدود ۲۰ ساعت امکان اشتغال به کار دانشجویی را داشته و درطول ماه تنها ۴۰۰ یورو را دریافت می کنند. همین مساله نشان می دهد تنها دانشجویانی که در مقطع دکتری به تحصیل مشغول هستند می توانند هزینه زندگی در آلمان را پوشش داده و نیازی به کار دانشجویی نداشته باشند.

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان بادرنظر گرفتن سبک زندگی افراد ممکن است متغیر بوده و کم یا زیاد باشد. فردی که در کشور آلمان زندگی می کند برای اینکه بتواند هزینه زندگی در آلمان را به طور کامل پوشش دهد باید ماهیانه مبلغ ۶۴۰ یورو را درنظر داشته باشد. البته هزینه فوق به شهر و نوع زندگی فرد بستگی داشته و گاهی افراد تنها با پرداخت ماهیانه ۴۰۰ یورو و یا ۸۰۰ یورو در این کشور زندگی کرده اند.

افراد برای اینکه بتوانند هزینه زندگی در آلمان را پوشش داده و مشکلی از لحاظ مالی نداشته باشند باید بیمه عمومی این کشور را نیز دریافت کنند. البته بیمه عمومی در این کشور اجباری بوده و افرادی که سن آن ها کمتر از ۳۰ سال است در طول سال تنها ۱۰۰ یا ۲۰۰ یورو را بابت هزینه بیمه باید پرداخت نمایند. این درصورتی است که سایر افراد با سن بیشتر از ۳۰ سال باید مبلغی در حدود ۶۰۰ یورو را سالیانه به عنوان هزینه بیمه خود بپردازند.

درخصوص هزینه زندگی در آلمان باید گفت افرادی که در این کشور به کار مشغول باشند حدود ۱۰ درصد از درآمد سالانه آن ها به عنوان هزینه بیمه کسر خواهد شد. افرادی که به عنوان کارگر در آلمان مشغول به کار هستند به ازای هر یک ساعت کار حدود ۸ یورو را دریافت می کنند و حقوق سالیانه درنظر گرفته شده برای آن ها حدود ۳۰ هزار یورو است. این درحالی است که مهندسین آلمانی برای یک سال کار مبلغی در حدود ۴۰۰۰۰ یورو را دریافت می کنند.

علاقه مندان به اطلاع از هزینه زندگی در آلمان باید درنظر داشته باشند سطح درآمد و سطح زندگی در این کشور تقریبا یکسان بوده و افراد برای هر ساعت کار به طور میانگین مبلغی در حدود ۸.۵ یورو را دریافت می کنند. اغلب افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند نسبت به هزینه زندگی در آلمان اندکی نگران هستند اما باید به این نکته اشاره کرد که هزینه زندگی در آلمان باتوجه به شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. افراد برای اینکه زندگی ایده آلی در کشور آلمان داشته باشند باید مبلغی در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو را به عنوان هزینه زندگی در آلمان مورد توجه قرار دهند.

بخش مهمی از هزینه زندگی در آلمان به خورد و خوراک افراد اختصاص دارد و هزینه ای که غالبا افراد برای صرف یک وعده غذایی در رستوران باید بپردازند حدود ۸ یورو است. البته این مبلغ برای رستوران های معمولی بوده و چنانچه دو نفر تمایل داشته باشند در رستوران  متوسطی غذای خود را میل کنند باید حدود ۴۰ یورو پرداخت کنند. افرادی که در کشور آلمان زندگی می کنند برای اینکه بتوانند در خانه غذایی را آماده کنند باید مبلغی در حدود ۴۴.۳ یورو را به عنوان هزینه مواد اولیه پرداخت نمایند.

بخش دیگری از هزینه زندگی در آلمان به آب و برق و اینترنت اختصاص داشته و شهروندان این کشور باید هزینه های فوق را در زمان مقرر خود پرداخت نمایند. به طور کلی هزینه ای که بابت این موارد باید پرداخت شود حدود ۲۳۵.۱ یورو خواهد بود. البته افراد باید هزینه های دیگری را نیز بابت ورزش و تفریح و استفاده از امکانات ورزشی درنظر داشته باشند. افراد برای اینکه بتوانند وارد سالن های ورزشی شده و یا زمین تنیسی را اجاره کرده و بلیط سینما را تهیه کنند باید مبلغی در حدود ۵۲ یورو را درنظر داشته باشند.

هزینه زندگی در آلمان

هزینه ی خوراک در کشور آلمان

یکی از هزینه هایی که در میزان هزینه های زندگی افراد دخیل است هزینه ی خوراکی است که  افراد پرداخت می کنند، ما قبلا در مورد هزینه ی خوراک در کشور آلمان صحبت کردیم اما در این قسمت می خواهیم هزینه ی خوراک در کشور آلمان را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهیم، زیرا اگر می خواهید برای مدتی به کشور آلمان سفر کنید و یا حتی اقامت آلمان را بگیرید آشنایی بیشتر با هزینه هایی همچون هزینه ی خوراک می تواند پیش زمینه ی بهتری برای تان ایجاد کند:

 • آب، پرطرفدارترین نوشیدنی در بین نوشیدنی هایی است که ما آن ها را مصرف می کنیم، پس نمی توان از هزینه ای که برای پرداخت می کنیم غافل شویم، برای این که شما در آلمان یک بطری ۰.۳۳ لیتری را خریداری کنید باید به طور میانگین ۱.۴۲ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • نام رستوران های مک دونالد را شاید کم تر کسی در کشورهای اروپایی نشنیده باشد، این رستوران ها از جمله رستوران های پرطرفدار و زنجیره ای که طرفداران خاص خود را دارد، برای این که شما بتوانید یک وعده ی غذایی همراه با موسیقی را در یکی از رستوران های مک دونالد در کشور آلمان بخورید به طور میانگین باید ۷ یورو پرداخت کنید.
 • چنان چه می خواهید در یک رستوران متوسط در آلمان، هزینه ی یک وعده ی غذایی برای سه نفر را پرداخت کنید به طور میانگین باید ۴۰ یورو هزینه کنید.
 • اگر بخواهید در یک رستوران معمولی در آلمان غذا بخورید باید به طور میانگین ۸ یورو پرداخت کنید.
 • نوشابه ی کوک یا پپسی، یکی دیگر از نوشیدنی هایی که افراد به خوردن آن علاقه دارند، برای این که شما بخواهید یک بطری ۰.۳۳ لیتری این نوشابه ها را خریداری کنید باید به طور میانگین ۱.۶۹ یورو در آلمان پرداخت کنید.
 • کاپوچینو، یک نوشیدنی گرم که علاقه مندان خاص خود را دارد، برای این که شما بتوانید این نوشیدنی را در آلمان بخورید باید به طور میانگین ۲.۳۶ یورو هزینه پرداخت کنید.

هزینه ی خوراک در کشور آلمان

هزینه های مواد خوراکی در آلمان

 • برای این که بتوانید در آلمان یک کیلو گوشت گاو یا گوشت قرمز راسته خریداری کنید باید به طور میانگین ۱۳.۱۲ یورو هزینه کنید.
 • یک شیر یک لیتری در آلمان به طور میانگین ۰.۷۴ یورو هزینه به همراه دارد.
 • هزینه ی یک کیلو گوجه فرنگی در آلمان ۲.۰۱ یورو است.
 • یک کیلو پنیر محلی در آلمان به طور میانگین ۸.۸۵ یورو هزینه به همرها دارد.
 • برای این که بتوانید یک قرص نان سفید تازه ی ۵۰۰ گرمی بخرید باید به طور میانگین ۱.۳۶ یورو در آلمان هزینه کنید.
 • یک شانه تخم مرغ که ۱۲ عدد تخم مرغ در آن جای می گیرد به طور میانگین ۱.۷۴ یورو هزینه به دنبال دارد.
 • یک کیلوگرم سیب به طور میانگین ۱.۸۸ یورو در آلمان قیمت دارد.
 • به ازای هر کیلوگرم سیب زمینی باید در آلمان ۱.۱۴ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • برای این که بتوانید یک کیلوگرم سینه ی مرغ بخرید که بدون استخوان و بدون پوست باشد هزینه ی میانگینی که باید برای این کار پرداخت کنید ۷.۲۳ یورو در آلمان است.
 • هر کیلوگرم پرتقال در آلمان به طور میانگین ۲.۰۶ یورو هزینه به دنبال دارد.
 • یک کیلوگرم پیاز در آلمان ۱.۰۹ یورو قیمت دارد.

هزینه های مواد خوراکی در آلمان

هزینه ی حمل و نقل در کشور آلمان

یکی دیگر از هزینه هایی که جزو هزینه های زندگی افراد در کشور آلمان می شود، هزینه های حمل و نقل در این کشور است که هزینه های حمل و نقل در این کشور به صورت زیر است:

 • اگر می خواهید در حمل و نقل داخلی آلمان بلیط یک طرفه بگیرید باید به طور میانگین ۲.۷۰ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • طبق تعرفه ی معمولی، اگر بخواهید با تاکسی یک کیلومتر جا به جا شوید باید به طور میانگین ۲ یورو پرداخت کنید.
 • هزینه ی مبدا تاکسی با تعرفه ی معمولی به طور میانگین ۳.۷۵ یورو می شود.
 • برای این که شما بتوانید طبق تعرفه ی معمولی یک تاکسی انتظار یک ساعته بگیرید باید به طور میانگین ۳۰ یورو در آلمان هزینه کنید.
 • هزینه ی بلیط عبور ماهانه به طور میانگین در آلمان ۷۹.۵۰ یورو هزینه به همراه دارد.
 • از آن جا که وسایل حمل و نقل با سوخت جا به جا می شود جالب است که در مورد قیمت سوخت های رایجی همچون بنزین در آلمان را نیز بدانید، در مورد قیمت بنزین در آلمان باید بگوییم که هزینه ی یک لیتر بنزین در آلمان به طور میانگین ۱.۳۹ یورو است.

هزینه ی حمل و نقل در کشور آلمان

درآمد افراد در کشور آلمان

برای این که افراد بتوانند هزینه های زندگی خود را در هر کشوری از جمله آلمان تامین کنند باید درآمدی متناسب با خرج های زندگی خود داشته باشند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید به کشور آلمان مهاجرت کنید و این کشور را به عنوان مقصدی برای زندگی و کار و تحصیل خود انتخاب کنید، آشنایی با میزان درآمد برای تان خالی از لطف نخواهد بود.

واحد پول در کشور آلمان یورو است و طبق آمارها متوسط درآمد افراد متناسب با یک زندگی متوسط است، اما نکته ای که در مورد میزان درآمد افراد در کشور آلمان باید به آن اشاره کنیم این است که درآمد ماهیانه ی افراد با توجه به رشته ی تحصیلی شان متفاوت خواهد بود و البته میزان سابقه ی کار افراد نیز در درآمد آن ها بی تاثیر نیست.

برای مثال در کشور آلمان افرادی که از رشته ی تحصیلی مهندسی فارغ التحصیل شده اند و سابقه ی کار کمی دارند میزان حقوق دریافتی آن ها در ماه مبلغی بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو است، اما افرادی که دارای سابقه ی کار بالایی هستند و از رشته ی مهندسی فارغ التحصیل شده اند ماهانه بین ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو درآمد دارند، البته این در صورتی که افراد فارغ التحصیل یکی از کشورهای اروپایی و یا کشور آلمان باشند.

جالب است بدانید که افرادی که از رشته های داروسازی، پزشکی و پرستاری فارغ التحصیل شده اند حتی بیشتر از مقداری مهندس با سابقه در کشور آلمان حقوق دریافت می کند درآمد دارند.

درآمد افراد در کشور آلمان

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در اسپانیا می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در آلمان ، اسپانیا و اروپا و همچنین تحصیل در کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)