#

هزینه زندگی در اتریش

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
 • هزینه زندگی
 • 811 بازدید
 • بدون نظر

هزینه زندگی در اتریش

کشور اتریش و هزینه های زندگی در این کشور

افرادی که علاقه مند به زندگی در اتریش هستند باید درنظر داشته باشند براساس قوانینی که در این کشور وجود دارد کلیه مهاجران و افرادی که وارد اتریش می شوند تنها سه روز کاری زمان دارند تا به شهرداری مراجعه کرده و اطلاعات خود ثبت کنند. اطلاع از هزینه زندگی در اتریش به افراد این امکان را می دهد که بدون هیچ مشکلی و باتوجه به شرایط مالی خود اقامت این کشور را دریافت کرده و کلیه هزینه های زندگی در اتریش را بپردازند.

از آنجایی که اتریش به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند بین المللی شناخته می شود هزینه زندگی در اتریش نیز نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پائین تر است. البته هزینه زندگی در اتریش به نحوه و سبک زندگی افراد بستگی داشته و افراد باتوجه به شهرهای مختلف اتریش باید هزینه های مختلفی را نیز بپردازند. هزینه ای که یک فرد دانشجو برای اقامت در اتریش باید پرداخت کند ماهیانه مبلغی در حدود ۴۰۰ یورو است که البته در بالا و یا پائین بودن این مبلغ شهر محل اقامت نیز بستگی دارد. به عنوان مثال اقامت در شهر وین مستلزم پرداخت هزینه بالاتری نسبت به دیگر شهرهای اتریش خواهد بود.

هزینه ای که بابت غذا در طول ماه باید پرداخت شود حدود ۲۵۰ یورو بوده که البته افراد می توانند از تخفیف های ارائه شده توسط سوپرمارکت های این کشور بهره مند شده و غذاهایی را با قیمت مناسب خریداری کنند. افرادی که تمایل داشته باشند هزینه کمتری را بابت غذا بپردازند بهتر است خود آشپزی کرده و تنها هزینه تامین مواد اولیه را پرداخت کنند. هزینه غذا بخش مهمی از هزینه زندگی در اتریش را به خود اختصاص داده است. به طور کلی باید گفت هزینه زندگی در اتریش برای دانشجو حدود ۹۵۰ یورو در طول ماه است که باتوجه به شهر محل اقامت و سبک زندگی او متغیر خواهد بود.

هزینه ای که افراد برای اقامت در آپارتمان باید پرداخت کنند براساس متر مربع محاسبه شده و کیفیت آپارتمان و منطقه ای که در آن قرار گرفته نیز در تعیین قیمت اجاره بها تاثیرگذار خواهد بود. البته افراد برای اینکه مبلغ کمتری را به عنوان هزینه زندگی در اتریش پرداخت کنند می توانند خانه ای را در حومه شهر اجاره کنند. زبانی که مردم برای زندگی در اتریش باید به آن تسلط داشته باشند زبان آلمانی است.

نرخ بیکاری در اتریش حدود ۵.۳ درصد بوده که به عنوان نرخ پائینی در اروپا شناخته می شود. این امر موجب شده تا زندگی در اتریش برای برخی از افراد کمی شخت و دشوار باشد. البته این افراد غالبا سرمایه دارانی هستند که در کشور اتریش سرمایه گذاری کرده و از آنجایی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند برای استخدام نیرو ملزم به پرداخت هزینه بیشتری بابت حقوق هستند. میانگین حقوق خالص در کشور اتریش پس از کسر مالیات ۱.۹۱۴.۲۴ یورو خواهد بود. نرخ بهره وام با سود ۲۰ درصد در این کشور ۲.۱۰ درصد است.

کشور اتریش

هزینه ی غذا و مواد خوراکی در اتریش

یکی از قیمت هایی که نیاز است با آن آشنا باشید قیمت مواد غذایی و خوراکی در اتریش است، زیرا مواد غذایی و خوراکی جز جدا نشدنی از زندگی انسان است و اگر شما بخواهید حتی برای مدت کوتاهی در کشور اتریش اقامت داشته باشید نیز باید با قیمت مواد غذایی و خوراکی در اتریش آشنا باشید تا بتوانید هزینه های خود را هر چه بهتر مدیریت کنید.

پس اگر می خواهید بیشتر با ریز قیمت های مواد غذایی و خوراکی در اتریش آشنا شوید ادامه ی این بخش را از دست ندهید:

 • در ابتدا با یک وعده ی غذایی در یکی از رستوران های اتریش آغاز می کنیم اگر شما بخواهید یک وعده ی غذایی در یکی از رستوران های ارزان اتریش بخورید باید به طور میانگین هزینه ای برابر با ۴۵ یورو را پرداخت کنید و توجه داشته باشید که طبق آمارها هزینه ی غذا در این رستوران ها بین ۳۰ تا ۵۲ دلار است و همان طور که گفتیم قیمت ۴۵ یورو هزینه ی میانگین برای وعده ی غذایی در اتریش است.
 • اگر شما بخواهید یک عدد ساندویچ در اتریش بخرید باید ۷ یورو پرداخت کنید
 • قیمتی که یک عدد نان در اتریش برای تان به همراه خواهد داشت به طور میانگین ۱.۵ یورو خواهد بود
 • چنان چه بخواهید یک شانه تخم مرغ در اتریش بخرید که ۱۲ عدد تخم مرغ در آن جای می گیرد را خریداری کنید باید به طور میانگین هزینه ای برابر با ۳.۰۶ یورو را پرداخت کنید.
 • برای این که بتوانید یک کیلو برنج در اتریش بخرید باید به طور میانگین ۱.۷۸ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • اما اگر بخواهید یک کیلو میوه در اتریش خریداری کنید به طور میانگین باید هزینه ای بین ۱.۵ تا ۲.۵ یورو را هزینه کنید.
 • هزینه ی خرید یک کیلو گوشت در اتریش به طور میانگین ۱۳.۰۵ یورو است
 • هزینه ای که خرید یک لیتر شیر در اتریش برای تان به همراه دارد به طور میانگین ۱.۰۸ یورو است.
 • نان یکی از مواد غذایی که حداقل برای ما ایرانی ها در جایگاه خاص و ویژه ای قرار دارد و نمی توانیم آن را از سبد غذایی خود حذف کنیم. به همین دلیل قیمت یکی از مواد غذایی که نیاز است با آن حتما آشنایی داشته باشید قیمت نان است. برای این که شما بتوانید یک قرص نان سفید و تازه ی ۵۰۰ گرمی در اتریش را خریداری کنید باید به طور میانگین هزینه ای برابر ۱.۷۵ یورو پرداخت کنید.
 • یکی از نوشیدنی های گرمی که طرفداران خاص خود را دارد کاپوچینو است. برای این که شما بتوانید در اتریش یک فنجان کاپوچینو بخورید باید به طور میانگین ۲.۹۳ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • قیمت یک بطری ۰.۳۳ نوشابه ی کوکا کولا یا پپسی در اتریش به طور میانگین برابر با ۲.۵۹ یورو است.
 • اگر سیگار مصرف می کنید، شاید برای تان سوال باشد که قیمت سیگار در اتریش در چه رنج قیمت قرار دارد، در پاسخ به این سوال شما باید بگوییم که برای این که شما بتوانید یک پاکت سیگار در اتریش بخرید باید به طور میانگین ۵ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • در میان قیمت مواد غذایی نباید از قیمت سبزیجات غافل شد. یکی از سبزیجاتی که نیاز است با رنج قیمتی آن آشنا باشید سیب زمینی است، برای این که شما یک کیلو سیب زمینی در اتریش خریداری کنید باید هزینه ای برابر با ۲.۲۶ یورو را پرداخت کنید.
 • پیاز یکی دیگر از سبزیجاتی است که شما می توانید آن را با قیمتی کم تر نسبت به سیب زمینی در اتریش خریداری کنید. یعنی برای این که شما بتوانید یک کیلو پیاز در اتریش خریداری کنید باید به طور میانگین هزینه ای برابر با ۱.۵۲ یورو پرداخت کنید.
 • و در نهایت این که اگر بخواهید یک کیلو پنیر در اتریش خریداری کنید باید ۹.۳۵ یورو پرداخت کنید.

هزینه ی غذا و مواد خوراکی در اتریش

هزینه رفت و آمد در اتریش

بخش دیگری از هزینه زندگی در اتریش مربوط به رفت و آمد بوده و افراد برای تهیه بلیط وسیله نقلیه عمومی در این کشور باید مبلغ ۲.۲۰ یورو را پرداخت کنند. هزینه رفت و آمد در اتریش شامل هزینه تاکسی نیز می شود که برای هر یک کیلومتر افراد باید ۱.۴۲ یورو را بپردازند. این درحالی است که هزینه تاکسی برای یک ساعت در این کشور حدود ۲۷.۴۰ یورو خواهد بود.

اما اگر بخواهیم با جزئیات بیشتری هزینه ی رفت و آمد در اتریش را مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • طبق تعرفه ی معمولی برای این که شما بتوانید در اتریش بلیط ماهانه خریداری کنید باید ۴۴ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • اما اگر می خواهید درگیر شلوغی های خیابان ها نشوید و می خواهید با استفاده از مترو در شهرهای اتریش رفت و آمد داشته باشید باید بدانید که برای یک بلیط یک طرفه در اتریش باید ۲.۲۰ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • هزینه ی مبدا تاکسی در کشور اتریش به طور میانگین ۴ یورو هزینه برای تان به همراه دارد.
 • اما شاید بخواهید با استفاده از خودروی شخصی خود در کشور اتریش رفت و آمد داشته باشید آن گاه باید با رنج قیمت بنزین در اتریش آشنا باشید. اگر می خواهید از خودروی شخصی خود برای رفت و آمد استفاده کنید باید بدانید که به ازای هر یک لیتر بنزینی که در باک خودروی خود می ریزید باید ۱.۱۶ یورو هزینه پرداخت کنید.

هزینه پوشاک در اتریش

بخش دیگر از هزینه زندگی در اتریش به هزینه پوشاک در این کشور اختصاص داشته و افراد برای خرید یک شلوار جین باید مبلغ ۷۸.۸۲ یورو را پرداخت کنند. هزینه قابل پرداخت برای خرید یک دست لباس تابستانی در این کشور حدود ۳۴.۳۹ یورو است و افراد برای اینکه بتوانند یک جفت کفش از برند نایک را تهیه کنند باید مبلغ ۸۱.۶۵ یورو را پرداخت نمایند. هزینه لازم برای خرید یک جفت کفش چرم در این کشور حدود ۱۰۷.۹۸ یورو است.

هزینه رفت و آمد در اتریش

هزینه اجاره و خرید خانه در اتریش

درخصوص هزینه زندگی در اتریش اجاره خانه نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. افراد برای اینکه بتوانند آپارتمانی با یک اتاق خواب را در مرکز شهر اجاره کنند باید مبلغ ۶۳۸.۰۶ یورو را پرداخت نمایند. این درحالی است که هزینه اجاره آپارتمان با یک اتاق خواب در حومه شهر تنها حدود ۴۹۴.۵۹ یورو بوده و افراد برای اجاره آپاتمان سه خوابه ای در مرکز شهر باید مبلغ ۱.۲۷۸.۹۵ یورو را پرداخت نمایند. هزینه اجاره آپارتمان با سه اتاق خواب در حومه شهر حدود ۱.۰۰۲.۳۶ یورو است. باتوجه به این لیست می توان گفت هزینه اجاره خانه در اتریش چندان بالا نبوده و در تعیین قیمت شهر و سبک زندگی افراد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

اما شاید بخواهید که برای مدتی که در کشور اتریش اقامت دارید خانه ای برای خود در  این کشور خریداری کنید در مورد قیمت خرید خانه در اتریش به موارد زیر اشاره کنیم و همچنین توجه داشته باشید که قیمت خرید خانه براساس متراژ خانه حساب می شود:

 • برای این که شما بتوانید آپارتمانی را در مرکز شهر در اتریش خریداری کنید باید به ازای هر متر مربع از آپارتمان خود به طور میانگین ۴۳۱۴.۲۹ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • چنان چه تمایل دارید آپارتمانی در خارج از مرکز شهر در اتریش خریداری کنید باید به طور میانگین هزینه ای برابر با ۳۱۰۳.۵۹ یورو به ازای هر متر مربع از آپارتمان هزینه پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در اتریش

بخش دیگری از هزینه زندگی در اتریش به تحصیل در این کشور اختصاص دارد و متقاضیان تحصیل در اتریش باید درنظر داشته باشند پرداخت شهریه در این کشور اجباری بوده اما اغلب دانشجویان براساس یک سری از قوانین موجود در این کشور می توانند شهریه ای را پرداخت نکنند. هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان بومی و دانشجویانی که از اتحادیه اروپا هستند حدود ۳۶۳.۳۶ یورو در هر ترم است. این درحالی است که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید مبلغ ۷۲۶.۷۲ یورو را به عنوان هزینه تحصیل در اتریش برای هر ترم پرداخت کنند.

افرادی که قصد دارند هزینه زندگی در اتریش چندان بالا نباشد باید توجه کنند چنانچه با هدف تحصیل وارد این کشور شوند باید دقت کنند دوره تحصیل بیش از حد به طول نیانجامد چراکه درصورت افزایش دوره شهریه تحصیلی آن ها حدود ۱۰ درصد افزایش خواهد داشت. یکی دیگر از مواردی که دانشجویان بابت هزینه تحصیل در اتریش باید درنظر داشته باشند عضویت در اتحادیه دانشجویی است که امری اجباری بوده و افراد باید مبلغ ۱۹.۲۰ یورو را پرداخته و بیمه شوند.

زبان آموزشی در کشور اتریش آلمانی بوده و افرادی که متقاضی زندگی در اتریش باشند باید به این زبان تسلط کافی داشته باشند. از سوی دیگر افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاه های اتریش را داشته باشند باید در کشور خود نیز در همان مقطع به تحصیل اشتغال داشته باشند. متقاضیان زندگی در اتریش باید درنظر داشته باشند براساس قوانینی که در این کشور وجود دارد اشخاص همراه نمی توانند در اتریش به کار مشغول شوند حتی اگر کار نیمه وقتی را برای اشتغال پیدا کرده باشند.

در نهایت باید به این مسئله اشاره کنیم که همان طور که در خلال متن هم گفتیم هزینه هایی که در مورد هزینه در بخش های مختلف از جمله پوشاک، خوراک، حمل و نقل و … در اتریش بیان کردیم به طور میانگین هستند یعنی ممکن است شما در سفر خود به اتریش با هزینه هایی بیشتر و یا کم تر از این مقدار نیز مواجه شوید زیرا هزینه هایی که ما در مورد آن ها صحبت کردیم به طور میانگین هستند.

هزینه تحصیل در اتریش

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به هزینه زندگی در اتریش با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)