#

هزینه زندگی در ایتالیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
 • هزینه زندگی
 • 862 بازدید
 • بدون نظر

هزینه زندگی در ایتالیا

کشور ایتالیا  و هزینه های زندگی در آن

ایتالیا یکی از کشورهای بزرگ اروپایی است که از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به چکمه داشته و در دریای مدیترانه قرار گرفته است. این کشور اروپایی از تمدن قدیمی و تاریخ غنی برخوردار است. هزینه زندگی در ایتالیا مطلوب بوده و افرادی که در این کشور زندگی می کنند از زندگی با کیفیت و رفاه بالایی برخوردار هستند. افرادی که علاقه مند به اطلاع از هزینه زندگی در ایتالیا هستند ابتدا باید از شرایط زندگی در این کشور و وضعیت اقتصادی آن آگاه شوند.

ایتالیا از نظر رفاهی عملکرد بسیار خوبی داشته و شاخص زندگی در این کشور در وضعیت ایده آلی قرار دارد. باتوجه به بالا بودن هزینه زندگی در ایتالیا افراد درآمد بالایی نیز داشته و توازن خاصی بین کار و زندگی در این کشور وجود دارد. البته این کشور اروپایی درخصوص مسائلی مانند رفاه شخصی و محیط زیست و امنیت شخصی و آموزش و پرورش در سطح بسیار پائینی قرار دارد. برای اطلاع از هزینه زندگی در ایتالیا باید این نکته را به خاطر داشت که اقتصاد در این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است.

اقتصادی که در بخش های شمالی ایتالیا وجود دارد رشد قابل توجهی داشته و اغلب شرکت های خصوصی در این بخش از کشور فعالیت داشته و توانسته اند در رشد اقتصاد آن تاثیر بسزایی داشته باشند. اقتصادی که در بخش جنوبی ایتالیا حاکم است بیشتر به کشاورزی وابسته بوده و این امر موجب شده شهروندان ایتالیایی در هزینه زندگی در ایتالیا صرفه جویی کنند. کلیه متقاضیان زندگی در این کشور اروپایی برای اینکه در هزینه زندگی در ایتالیا صرفه جویی کنند باید به منطقه محل زندگی خود نیز توجه داشته باشند و بخش های فعال آن را شناسایی کنند.

یکی دیگر از بخش های اقتصادی که موجب شده هزینه زندگی در ایتالیا به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند فعالیت این کشور در زمینه صادرات صنایع غذایی، مواد شیمیایی، گردشگری، آهن آلات و پوشاک است که موجب شده درآمد بالایی وارد چرخه اقتصادی این کشور شود.

کشور ایتالیا  و هزینه های زندگی در آن

هزینه غذا در ایتالیا

یکی از بخش های مهم که وابستگی بسیاری به هزینه زندگی در ایتالیا دارد مربوط به غذا در این کشور است. افرادی که تمایل داشته باشند وعده های غذایی خود را در رستوران های معمولی ایتالیایی میل کنند باید برای هر یک وعده مبلغی در حدود ۱۵ یورو را بپردازند. این درحالی است که هزینه هر وعده غذایی در رستوران های مک دونالد این کشور تنها ۷.۵ یورو خواهد بود. هزینه ای که برای تهیه کاپوچینو باید پرداخت شود حدود ۱.۱۵ یورو بوده و برای خرید هر بطری آب باید مبلغ ۰.۹ یورو پرداخت شود. افرادی که تمایل داشته باشند در هزینه زندگی در ایتالیا صرفه جویی کرده و خود اقدام به تهیه غذا کنند باید مبلغ ۳۶.۱۸ یورو را برای خرید مواد اولیه بپردازند.

اما اگر بخواهیم هزینه مواد خوراکی و غذایی در ایتالیا را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • برای این که شما یک لیتر شیر در ایتالیا خریداری کنید باید به طور میانگین هزینه ای برابر ۱.۴۱ یورو پرداخت کنید.
 • نان یکی از مواد غذایی است که حداقل ما ایرانی ها نمی توانیم آن را از وعده های غذایی خود حذف کنیم، به همین دلیل اگر حتی برای مدتی کوتاهی می خواهید به کشور ایتالیا سفر کنید و در این کشور اقامت داشته باشید باید قیمت نان سفید در ایتالیا را بدانید. برای این که شما بتوانید یک قرص نان سفید ۵۰۰ گرمی در کشور ایتالیا خریداری کنید باید به طور میانگین ۱.۲۱ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • اگر جزو افرادی هستید که تخم مرغ در سبد غذایی شما جایگاه ویژه ای دارد، پس نیاز است با قیمت این ماده ی غذایی نیز آشنایی داشته باشید. در مورد قیمت تخم مرغ در کشور ایتالیا باید بگوییم که اگر می خواهید یک شانه تخم مرغ که ۱۲ عدد تخم مرغ در آن جای می گیرد را در کشور ایتالیا خریداری کنید باید ۲.۸۵ یورو را پرداخت کنید.
 • اگر بخواهید یک کیلوگرم پنیر محلی در ایتالیا خریداری کنید باید ۱۲.۵۴ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • به ازای هر کیلوگرم گوشت گاو یا گوشت قرمز راسته در ایتالیا باید به طور میانگین ۱۴.۱۷ یورو بپردازید.
 • قیمت یک کیلوگرم سینه مرغ که بدون استخوان و بدون پوست باشد در ایتالیا برابر با ۸.۱۴ یورو است.
 • یک کیلوگرم برنج سفید در ایتالیا ۲.۲۵ یورو قیمت دارد.
 • اگر جزو افرادی هستید که سیگار مصرف می کنید ممکن است برای تان مهم باشد که در مورد قیمت سیگار در ایتالیا نیز آگاهی پیدا کنید، به همین دلیل باید بگوییم که قیمت یک پاکت سیگار در ایتالیا ۵.۱۵ یورو است.
 • اگر بخواهید در ایتالیا یک بطری آب ۱.۵ لیتری خریداری کنید باید ۰.۴۶ یورو را بپردازید.
 • اما پس از بررسی قیمت مواد خوراکی و مواد غذایی، این بار به سراغ دسته ی دیگری از مواد غذایی و خوراکی یعنی میوه ها و سبزیجات می رویم، تا با قیمت چند مورد از مهم ترین مواد غذایی که در این دسته قرار می گیرند آشنا شوید. در ابتدا با سیب زمینی شروع می کنیم برای این که شما یک کیلوگرم سیب زمینی در ایتالیا خریداری کنید باید ۱.۱۶ یورو را بپردازید.
 • اما قیمت یک کیلوگرم پیاز در ایتالیا نسبت به قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی هزینه ی بیشتری دارد و برای این که شما بتوانید این یک کیلوگرم پیاز در ایتالیا بخرید باید هزینه ای برابر با ۱.۳۶ یورو بپردازید.
 • قیمت گوجه فرنگی نسبت به قیمت پیاز و سیب زمینی در ایتالیا کمی گران تر است و برای این که شما بتوانید در ایتالیا یک کیلوگرم گوجه فرنگی بخرید باید ۱.۷۵ یورو هزینه پرداخت کنید.
 • برای این که بتوانید یک کاهو در ایتالیا خریداری کنید باید مبلغ ۰.۹۶ یورو را هزینه کنید.
 • پس از بررسی قیمت چند مورد از مهم ترین مواد غذایی که در دسته ی سبزیجات قرار می گیرند به سراغ بررسی چند مورد از مهم ترین میوه ها می رویم. برای شروع از قیمت موز شروع می کنیم. برای این که شما بتوانید یک کیلوگرم موز را در ایتالیا خریداری کنید باید ۱.۵۶ یورو را بپردازید.
 • قیمت پرتقال اندکی با قیمت موز تفاوت دارد، یعنی برای این که شما بتوانید یک کیلو پرتقال در ایتالیا خریداری کنید باید ۱.۶۱ یورو را بپردازید.
 • پس از موز و پرتقال، نوبت به بررسی قیمت سیب در ایتالیا می رسد، برای این که شما بتوانید یک کیلوگرم سیب را در کشور ایتالیا بخرید باید ۱.۷۰ یورو را پرداخت کنید.

هزینه غذا در ایتالیا

هزینه اجاره خانه در ایتالیا

از دیگر بخش هایی که به هزینه زندگی در ایتالیا ارتباط دارد هزینه اجاره خانه در این کشور است. اگر فردی تمایل داشته باشد خانه ای را با یک اتاق خواب در مرکز شهر اجاره کند باید مبلغ ۵۸۴ یورو را بابت اجاره  بها پرداخت نماید. این درحالی است که اجاره بهای آپارتمانی با یک اتاق خواب در حومه شهر تنها ۴۳۸ یورو است. اجاره بهای خانه ای با سه اتاق خواب در مرکز شهر حدود ۱.۰۴۹ یورو بوده اما افراد برای اجاره اتاقی با سه اتاق خواب در حومه شهر تنها باید مبلغ ۷۵۸ یورو را بپردازند. افرادی که تمایل داشته باشند آپارتمانی را در مرکز شهر خریداری کنند باید مبلغ ۴.۴۹۸ یورو را بابت هر متر مربع بپردازند اما برای خرید آپارتمانی در حومه شهر باید برای هر متر مربع مبلغ ۲.۴۸ یورو پرداخت شود.

شرایط کار در ایتالیا

برای صرفه جویی در هزینه زندگی در ایتالیا باید به شرایط کار در این کشور نیز توجه داشت. ایتالیا از شرایط اقتصادی پیشرفته ای برخوردار نبوده و شرایط کار در ایتالیا چندان مطلوب نیست. شرایط کار در ایتالیا به شکلی است که افراد برای اشتغال به کار در این کشور باید پیشنهاد کاری دریافت کرده باشند. کلیه متقاضیان زندگی در ایتالیا ابتدا باید کارفرمایی را در این کشور پیدا کرده و سپس ویزای ۶ ماهه موقتی را دریافت کنند. پس از این مدت اعتبار ویزا هرساله تمدید شده و شخص متقاضی پس از ۵ سال می تواند اقامت دائم ایتالیا را دریافت کند.

هزینه تحصیل در ایتالیا

یکی دیگر از بخش های مهم هزینه زندگی در ایتالیا مربوط به هزینه تحصیل در ایتالیا است. کلیه متقاضیان تحصیل در این کشور اروپایی در هر مقطع تحصیلی می توانند از دانشگاه های ایتالیا پذیرش دریافت کرده و تحصیلات خود را به ادامه دهند. هزینه تحصیل در ایتالیا باتوجه به رشته تحصیلی و دانشگاهی که انتخاب شده متغیر بوده و حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو در سال است. البته گاهی افراد می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی بدون پرداخت هیچ هزینه ای تحصیلات خود را در دانشگاه های ایتالیا ادامه دهند.

برای تامین هزینه تحصیل در ایتالیا دانشجویان می توانند از دو نوع بورس تحصیلی که ارائه شده استفاده نمایند. بورسیه نوع اول مبلغی در حدود ۳۶۰۰ تا ۵۲۰۰ یورو است دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند امکان دریافت این نوع بورسیه را خواهند داشت. این بورس تحصیلی ایتالیا هزینه زندگی را شامل نشده و دانشجویان امکان کار دانشجویی را خواهند داشت. بورس تحصیلی نوع دوم به دانشجویان مقطع دکتری اختصاص داشته و مبلغی در حدود ۱۳۷۰۰ یورو است. این مبلغ می تواند علاوه بر هزینه تحصیل در ایتالیا بخش قابل توجهی از هزینه زندگی در ایتالیا را پوشش داده و دانشجویان مقطع دکتری از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشند.

هزینه حمل و نقل در ایتالیا

بخش دیگری از هزینه زندگی در ایتالیا به بخش حمل و نقل اختصاص داشته و افراد باتوجه وسیله نقلیه ای که انتخاب می کنند هزینه های مختلفی نیز باید پرداخت نمایند. قطارهایی که در ایتالیا وجود دارد نسبت به خودروها از هزینه کمتری برخوردار بوده و اغلب شهروندان ایتالیایی برای صرفه جویی در هزینه زندگی در ایتالیا از قطارهای برای رفت و آمد خود استفاده می کنند. بالا بودن نرخ بنزین در ایتالیا از دیگر مواردی است که موجب می شود افراد از قطار و یا خودروهای دیزلی برای حمل و نقل استفاده کنند. افرادی که تمایل دارند مدت بیشتری را در ایتالیا حضور داشته باشند می توانند از موسسات مجاز خودرویی را اجاره کرده و خودرویی با بیمه در اختیار داشته باشند. این کار باعث می شود در هزینه تاکسی نیز صرفه جویی کرده و مبلغ اضافی پرداخت نکنند.

آن چه که تاکنون در مورد هزینه ی حمل و نقل در ایتالیا بیان کردیم به طور کلی بوده است و مطمئنا دانستن قیمت کلی هزینه ی حمل و نقل در ایتالیا و این که هزینه ی حمل و نقل در ایتالیا کم یا زیاد است کمک چندانی به بهبود اطلاعات شما در مورد هزینه های زندگی شما در ایتالیا نمی کند.

هزینه حمل و نقل در ایتالیا

اگر شما در این مورد با ما هم عقیده هستید پس توصیه می کنیم ادامه ی این مقاله را از دست ندهید:

 • اگر می خواهید در ایتالیا با استفاده از خودروی شخصی خود رفت و آمد کنید باید با هزینه ی سوخت در این کشور آشنا باشید. رایج ترین سوختی که در خودروها مورد استفاده قرار می گیرد بنزین است. در مورد قیمت بنزین باید بگوییم که شما به ازای هر یک لیتر بنزینی که در باک خودروی خود می ریزید باید ۱.۵۳ یورو هزینه کنید.
 • چنان چه می خواهید از تاکسی استفاده کنید باید بگوییم که طبق تعرفه ی معمولی به ازای هر یک کیلومتری که شما با تاکسی جا به جا می شوید باید ۱.۲۰ یورو بپردازید.
 • اگر می خواهید یک تاکسی انتظار یک ساعته بگیرید طبق تعرفه ی معمولی باید ۳۰ یورو به راننده ی این تاکسی بپردازید.
 • شاید به هر دلیلی نخواهید از خودروی شخصی و یا تاکسی برای رفت و آمد خود استفاده می کنید و بخواهید از سایر وسایل حمل و نقل عمومی در ایتالیا استفاده کنید، آن گاه می توانید یک بلیط یک طرفه برای حمل و نقل داخلی خریداری کنید که این بلیط ۱.۵۰ یورو هزینه دارد.
 • هزینه ای که شما باید برای بلیط عبور ماهانه در ایتالیا پرداخت کنید هزینه ای برابر با ۳۵ یورو برای تان به همراه دارد.
 • طبق تعرفه ی معمولی هزینه ی مبدا تاکسی برای افرادی که می خواهند در ایتالیا از تاکسی استفاده کنند برابر با ۳.۹۵ یورو خواهد بود.

در نهایت این که به این مسئله توجه داشته باشید که قیمت هایی که تا این جا ما در مورد هزینه هایی زندگی در ایتالیا برای تان بیان کردیم به صورت میانگین است، پس اگر می خواهید به کشور ایتالیا سفر کنید باید انتظار قیمت های کم تر و یا حتی بیشتر از این قیمت ها را نیز داشته باشید، زیرا همان طور که گفتیم این هزینه ها به صورت میانگین بیان شده است.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)