#

هزینه زندگی در فنلاند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
 • هزینه زندگی
 • 796 بازدید
 • بدون نظر

کشور فنلاند و هزینه های زندگی در این کشور

کشور فنلاند و هزینه های زندگی در این کشور

فنلاند به عنوان یکی از کشورهای اروپایی ایده آل جهت تحصیل شناخته می شود و درحال حاضر دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف با هدف تحصیل وارد این کشور شده اند. اطلاع از هزینه زندگی در فنلاند به افراد این امکان را می دهد که با آگاهی بیشتری انتخاب کرده و برای زندگی در این کشور با مشکلی مواجه نشوند. این کشور اروپایی در جایگاه ۱۵ اقتصادی جهان قرار گرفته و شهروندان آن حقوق بالایی را دریافت کرده و درعین حال مالیات زیادی را نیز باید پرداخت نمایند. هزینه زندگی در فنلاند نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالا بوده و افراد برای زندگی در هریک از شهرهای این کشور باید هزینه متفاوتی را پرداخت نمایند.

هزینه زندگی در فنلاند برای افرادی که تحت عنوان دانشجوی وارد این کشور شده اند حدود ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو به صورت ماهیانه است که در تعیین این مبلغ محل تحصیل نیز بستگی بسیار زیادی دارد. هزینه زندگی در شهری مانند هلسینکی و دیگر شهرهای بزرگ فنلاند بسیار بالاتر از شهرهای کوچک این کشور است. افرادی که قصد زندگی در فنلاند را دارند برای داشتن مسکنی مناسب باید مبلغی در حدود ۱۸۰ تا ۳۰۰ یورو را به صورت ماهیانه پرداخت نمایند که این مبلغ باتوجه به شهر و محل اقامت افراد ممکن است بیشتر بوده و یا کاهش داشته باشد.

علاقه مندان به زندگی در فنلاند برای اینکه بتوانند آپارتمانی با یک اتاق خواب را در مرکز شهر اجاره کنند باید مبلغ ۹۳۰ دلار را به صورت ماهانه پرداخت نمایند. این درحالی است که اجاره بهای آپارتمانی با یک اتاق خواب در حومه شهر تنها ۷۰۲ دلار در ماه است. افرادی که تمایل داشته باشند آپارتمان سه خوابه ای را در مرکز شهر اجاره کنند باید ماهانه مبلغی در حدود ۱۶۴۵ دلار را پرداخت نمایند درحالی که اجاره بهای آپارتمانی با این مشخصات در حومه شهر حدود ۱۰۱۹ دلار در ماه است. افرادی که علاقه مند به خرید آپارتمان در فنلاند هستند باید درنظر داشته باشند برحسب متر مربع فروخته شده و هر متر مربع آن اگر در مرکز شهر قرار داشته باشد حدود ۵۶۱۰ دلار بوده اما هر متر مربع آپارتمانی که در حومه شهر واقع شده حدود ۳۹۴۲ دلار است.

یکی از مهم ترین دلایل بالا بودن هزینه زندگی در فنلاند جمعیت بالایی است که در این کشور اروپایی وجود دارد. البته مشاغل بسیاری نیز در این کشور وجود دارد که افراد مختلف می توانند با اشتغال در آن ها درآمد بالایی نیز داشته باشند. زیبایی های طبیعی و جاذبه های گردشگری که در این کشور اروپایی وجود دارد آن را به یکی از مقاصد گردشگری مهم تبدیل کرده و هرساله افراد بسیاری برای بازدید از جاذبه های طبیعی وارد فنلاند می شوند.

علیرغم بالا بودن هزینه زندگی در فنلاند افراد می توانند از رفاه و زندگی باکیفیتی برخوردار بوده و هیچگونه نگرانی درخصوص گرانی در این کشور نداشته باشند. دولت فنلاند تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مشاغل مختلفی را راه اندازی کند که هزینه زندگی در فنلاند جبران شده و شهروندان این کشور در رفاه و آسایش باشند. پیشرفت علم و تکنولوژی در این کشور موجب شده هزینه زندگی در فنلاند به چشم نیامده و متقاضیان بسیاری این کشور را برای اقامت و زندگی خود درنظر بگیرند.

افرادی که قصد اطلاع از هزینه زندگی در فنلاند را دارند باید ابتدا با این کشور و فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن آشنا شوند. آمار جرم و جنایت در فنلاند بسیار پائین بوده و شهروندان فنلاندی از امنیت بالایی برخوردار هستند. وجود مشاغل متعدد موجب شده هزینه زندگی در فنلاند مناسب تلقی شده و هرساله افراد بسیاری از کشورهای مختلف خواهان اقامت در فنلاند اروپایی باشند. علاوه براینکه هزینه زندگی در فنلاند مناسب است هزینه تحصیل در این کشور نیز تقریبا رایگان بوده که این امر به عنوان یکی از مهم  ترین دلایل انتخاب فنلاند برای زندگی شناخته می شود.

شرایط کار در فنلاند

یکی از شرایط مهم که موجب مناسب بودن هزینه زندگی در فنلاند شده شرایط کار در این کشور اروپایی است. از آنجایی که مشاغل مختلفی در فنلاند وجود دارد به همین دلیل هیچ فرد بیکاری در این کشور وجود نداشته که این امر باعث شده فنلاند به عنوان کشوری ایده ال جهت کار و سرمایه گذاری شناخته شود. شرایط کار در فنلاند بسیار ایده آل بوده و افراد شاغل حقوق و دستمزد بالایی دریافت کرده و می توانند به راحتی هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. براساس آمارهای منتشر شده هزینه زندگی در فنلاند برای هر نفر مبلغی در حدود ۲۵ دلار به صورت روزانه است.

هزینه ی مواد خوراکی و غذایی در فنلاند

یکی از نیازهای اصلی انسان، مواد غذایی و خوراکی است و اهمیت آن به قدری است که نمی توان این هزینه را در هزینه های زندگی در فنلاند نادیده گرفت. پس اگر بخواهید حتی برای مدت کمی در کشور فنلاند اقامت داشته باشید باید با قیمت مواد غذایی و خوراکی در این کشور آشنا باشید تا بتوانید به بهترین نحوه ممکن هزینه های خود را مدیریت کنند.

به دلیل اهمیتی این مسئله دارد ما نیز در این مقاله تصمیم داریم شما را جزئیات این هزینه ها آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

 • اگر بخواهید در فنلاند یک کیلو سینه ی مرغ خریداری کنید باید هزینه ای برابر با ۱۲ دلار را پرداخت کنید.
 • چنان چه بخواهید یک قرص نان ۵۰۰ گرمی در فنلاند خریداری کنید باید ۲.۴۳ دلار هزینه پرداخت کنید.
 • اگر بخواهید یک بطری شیر یک لیتری در فنلاند بخرید باید ۱.۱۳ دلار هزینه بپردازید.
 • یک شانه ی تخم مرغ که ۱۲ عدد تخم مرغ در آن جای می گیرد ۲.۳۱ دلار در فنلاند برای تان هزینه به همراه دارد.
 • اگر جزو افرادی هستید که سیگار مصرف می کنید نیاز است که با قیمت سیگار در فنلاند نیز آشنا باشید برای این که شما بتوانید یک پاکت سیگار در فنلاند خریداری کنید باید ۶.۳۱ دلار هزینه بپردازید.
 • پس از بررسی قیمت مواد غذایی و سیگار به سراغ بررسی قیمت میوه و سبزیجات در فنلاند می رویم. در ابتدا با بررسی قیمت سیب زمینی شروع می کنیم، برای این که شما بتوانید یک کیلو سیب زمینی در فنلاند خریداری کنید باید قیمتی برابر با ۰.۸۳ دلار را پرداخت کنید.
 • پس از سیب زمینی نوبت به کاهو می رسد، برای این که بتوانید یک عدد کاهو در فنلاند خریداری کنید باید ۱.۹۸ دلار هزینه پرداخت کنید.
 • برای این که بتوانید یک کیلو سیب در فنلاند خریداری کنید باید ۲.۶۰ دلار هزینه بپردازید
 • اما اگر بخواهید یک کیلو پرتقال در فنلاند بخرید می توانید با پرداخت هزینه ی کم تری نسبت به یک کیلو سیب، یک کیلو پرتقال خریداری کنید. زیرا قیمت یک کیلو پرتقال در فنلاند ۲.۳۵ دلار است.
 • اما پس از بررسی مواد غذایی و خوراکی و البته قیمت میوه ها و سبزیجات، می رسیم به قیمت غذایی که افراد در رستوران های فنلاند صرف می کنند. برای شروع ابتدا ما از یک رستوران ارزان در فنلاند شروع می کنیم، برای این که شما بتوانید یک پرس خوراک گوشتی در یک رستوران ارزان در فنلاند خریداری کنید باید هزینه ای برابر ۱۹ دلار پرداخت کنید.
 • اما اگر می خواهید به یک رستوران معمولی در فنلاند بروید و دو پرس خوراک گوشتی در رستوران های این کشور بخورید باید بدانید که هزینه ای که شما برای دو نفر باید پرداخت کنید برابر با ۶۲.۷۸ دلار خواهد بود.
 • اگر می خواهید طعم فست فودهای رستوران های زنجیره ای و معروف مک دونالد را امتحان می کنیم می توانید در ازای پرداخت ۹.۱۳ دلار یک ساندویچ در یکی از رستوران های مک دونالد بخورید.
 • برخی از افراد ترجیح می دهند در کنار غذای خود یا به تنهایی نوشابه بخورند، در مورد قیمت نوشابه در فنلاند باید بگوییم که اگر می خواهید یک عدد نوشابه ی پپسی در فنلاند خریداری کنید باید ۲.۶۹ دلار بپردازید.
 • کاپوچینو از جمله نوشیدنی هایی است که طرفداران خاص خود را دارد، برای این که شما یک فنجان کاپوچینو در فنلاند بخورید باید هزینه ای برابر ۳.۸۶ دلار را پرداخت کنید.

هزینه ی حمل و نقل در فنلاند

حمل و نقل در فنلاند نیز هزینه های خاص خود را دارد و برای این که شما بتوانید به هر مقصدی که مدنظر خود دارید بروید، همیشه نمی توانید پیاده به مقصد خود برسید، گاهی نیاز است با استفاده از خودروی شخصی و گاهی نیز با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس و تاکسی جا به جا شوید.

به همین دلیل برای مدیریت هر چه بهتر هزینه های خود، در کنار آشنایی با سایر هزینه ها و قیمت هایی که باید در کشور فنلاند داشته باشید، باید با قیمت ها و هزینه های مربوط به حمل و نقل آشنا باشید، حال اگر می خواهید بیشتر با این هزینه ها و جزئیاتی که نیاز است بدانید آشنا شوید، با ما همراه باشید:

 • اگر می خواهید با استفاده از خودروی شخصی خود در فنلاند رفت و آمد داشته باشید باید با قیمت بنزین آشنا باشید، به همین دلیل ما در ابتدا بررسی هزینه ی حمل و نقل در فنلاند با قیمت بنزین شروع می کنیم. شما به ازای هر یک لیتر بنزینی که می خواهید در باک خودروی خود بریزید باید ۲.۰۲ دلار هزینه پرداخت کنید.
 • اما اگر استفاده از تاکسی را به سایر وسایل حمل و نقل از جمله وسایل حمل و نقل عمومی ترجیح می دهید باید بدانید که به ازای هر یک کیلومتری که با استفاده از تاکسی جا به جا می شوید باید ۱.۸۱ دلار هزینه بپردازید.
 • هزینه ی جا به جایی با تاکسی با یک ساعت انتظار در فنلاند برای شما هزینه ای برابر ۵۱.۵۴ دلار به همراه خواهد داشت.
 • اگر می خواهید یک بلیط روزانه ی ۳.۳۴ دلار هزینه پرداخت کنید.
 • چنان چه می خواهید یک بلیط ماهانه در فنلاند تهیه کنید باید ۵۹.۸۴ دلار هزینه پرداخت کنید.

شرایط زندگی در فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند از شرایط مناسبی برخوردار بوده که این امر موجب شده شرایط زندگی در فنلاند نیز ایده آل به نظر برسد. از آنجایی که حقوق و درآمد در این کشور نرخ بالایی دارد افراد می توانند به راحتی خانه مناسبی را در یکی از شهرهای فنلاند خریده و یا اجاره نمایند. بالا بودن دستمزد دریافتی در این کشور موجب شده مهاجران بسیاری از سختی های مهاجرت را نادیده کرفته و زندگی خوب و ایده آلی را برای خود در این کشور اروپایی درست کنند.

معایب زندگی در فنلاند

مناسب بودن هزینه زندگی در فنلاند موجب شده افراد بسیاری از معایب زندگی در این کشور اروپایی را نادیده بگیرند. علیرغم اینکه شرایط کاری و وضعیت اقتصادی فنلاند مطلوب است اما عدم آشنایی با فرهنگ فنلاند و قوانینی که در این کشور حاکم است موجب می شود افراد با مشکلات عدیده ای مواجه شوند. یکی دیگر از معایب زندگی در فنلاند جمعیت بالای این کشور و شلوغ بودن شهرها است که روند تردد را با کمی مشکل مواجه می کند.

هزینه ی حمل و نقل در فنلاند

شرایط اقتصاد در فنلاند

اطلاع از هزینه زندگی در فنلاند موجب می شود افراد با شرایط اقتصاد در این کشور نیز آشنا شوند. همانطور که پیش تر نیز عنوان شد شرایط اقتصاد در فنلاند بسیار مناسب بوده و این کشور طی سال های گذشته توانسته به پیشرفت و توسعه خوبی دست پیدا کند. فنلاند نسبت به سایر کشورهای اروپایی از درآمد اقتصادی بالایی بهره مند بوده و بخش کشاورزی در این کشور بیشترین درآمد اقتصادی را به خود اختصاص داده است. تمام این موارد موجب شده هزینه زندگی در فنلاند مناسب بوده و تمام مهاجران نیز مانند شهروندان بومی فنلاند از شرایط ایده آلی برای زندگی در فنلاند برخوردار باشند. باتوجه به موارد فوق می توان گفت هزینه زندگی در فنلاند باتوجه به شرایط ایده آلی که وجود دارد بسیار مناسب بوده و متقاضیان زندگی در این کشور درصورت داشتن شغلی مناسب با هیچ مشکل مالی مواجه نخواهند شد.

در نهایت باید به این مسئله اشاره کنیم که هزینه هایی که تا کنون در مورد هزینه های زندگی در فنلاند بیان کردیم، همه به صورت میانگین بوده است و اگر شما می خواهید برای مدتی به کشور فنلاند سفر کنید و یا این که می خواهید اقامت این کشور اروپایی را بگیرید، باید بدانید که هزینه هایی که ممکن است در فنلاند با آن روبرو شوید ممکن است کم تر و یا حتی بیشتر از هزینه هایی باشد که ما در این جا عنوان کردیم، زیرا همان طور که گفتیم هزینه هایی که ما آن ها را مورد بررسی قرار دهیم تنها هزینه های میانگین زندگی در فنلاند است.

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)