#

ویزای تحصیلی آلمان

 • ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
 • ویزای تحصیلی
 • 251 بازدید
 • ۸ نظر

ویزای تحصیلی آلمان

آلمان به عنوان کشوری ایده آل برای دانشجویان شناخته می شود و هرساله دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می کنند. دانشگاه های آلمان از سطح علمی بالایی برخوردار هستند که این امر موجب شده افراد تمایل بیشتری برای مهاجرت به آلمان و بهره مندی از امکانات آموزشی باکیفیت در این کشور داشته باشند. علاقه مندان دانشگاه های آلمان باید در زمان مناسبی نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید درنظر داشته باشند زمانی که ویزای این کشور برای آن ها صادر شود می توانند به راحتی وارد این کشور شده و تا زمان مشخصی در آلمان اقامت داشته باشند. آلمان به عنوان قطب اقتصادی اروپا شناخته می شود و دانشگاه های آن از شرایط بسیار خوب و ایده آلی برخوردار هستند. امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دیگر مواردی است که موجب می شود متقاضیان بسیاری هرساله نسبت به دریافت ویزای آلمان اقدام نموده و پس از اتمام تحصیلات به شغل مناسبی دست پیدا کنند.

افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی آلمان را دارند باید درنظر داشته باشند براساس قوانین این کشور دانشجویان متقاضی می توانند از تحصیل رایگان برخوردار شوند. البته کلیه متقاضیان باید مدارک لازم را تهیه کرده و مراحل اخذ ویزا را به درستی طی کنند. ارائه مدارک زبان یکی از مهم ترین موارد الزامی برای اخذ این نوع ویزا به شمار می رود و متقاضیان باید مدرک زبان معتبری را ارائه دهند که سطح آن توسط دانشگاه موردنظر در آلمان انتخاب می شود.

برخی از متقاضیان زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب می کنند که در این صورت باید مدرک آیلتس ۶.۵ را به دانشگاهی که مدنظر دارند تحویل دهند. متقاضیان باید توجه داشته باشند چنانچه مدرک زبان مورد نیاز ارائه نشود روند اخذ ویزای تحصیلی آلمان با مشکل مواجه بوده و افراد باید مدت زمان بیشتری را منتظر باقی بمانند.

شرایط تحصیل در کشور المان

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آلمان ابتدا باید دانشگاه مناسبی را در کشور آلمان تعیین کرده و از آن پذیرش دریافت کنند. پس از این مرحله نوبت به دریافت وقت از سفارت آلمان خواهد رسید و از آنجایی که تعداد متقاضیان بسیار زیاد است افراد باید در هنگام رزرو وقت سفارت توجه بالایی داشته باشند. متقاضیان درخصوص مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان باید به تاریخ شروع کلاس ها دقت داشته و وقت مصاحبه سفارت را با توجه به این زمان تعیین کنند. حداقل زمانی که برای دریافت ویزای تحصیل در آلمان از تاریخ مشخص شده برای روادید درنظر گرفته شده حدود ۸ هفته است.

آن دسته از افراد که نسبت به زبان آلمانی آشنایی کافی ندارند می توانند وارد کالج های آلمانی شده و با تحصیل در آن ها تسلط خود را بر زبان آلمانی افزایش دهند. آن دسته از متقاضیانی که با هدف یادگیری زبان آلمانی قصد ورود به این کشور را دارند باید درنظر داشته باشند سفارت این کشور ویزای تحصیلی آلمان و اجازه خروج از این کشور را صادر نکرده و متقاضیان می توانند همزمان با یادگیری زبان آلمانی دروس پایه را نیز آموزش ببینند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی آلمان

متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید مدارکی را آماده کرده و به سفارت این کشور ارائه دهند. کلیه مدارک اعلام شده باید کامل بوده و درصورت لزوم ترجمه رسمی نیز به همراه آن ها ارائه شود. در ادامه مهم ترین مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی آلمان را عنوان خواهیم کرد:

 • ارائه گذرنامه ای که دارای اعتبار بیشتر از ۶ ماه از تاریخ صدور ویزا بوده به همراه دو نسخه کپی از آن
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی که از سوی دانشگاه معتبری در آلمان صادر شده و تحویل آن به سفارت آلمان
 • ارائه گواهی پایان دوره ۳ سال تحصیلی متوسطه ( متقاضیان باید ترجمه رسمی گواهی تحصیلی خود را نیز به سفارت آلمان تحویل دهند.)
 • ارائه گواهی پایان دوره دانشگاهی به همراه یک نسخه از ترجمه رسمی آن
 • ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی آلمان که متقاضیان باید آن را از سایت سفارت آلمان دانلود کرده و بدون هیچ مشکلی تکمیل نمایند.
 • ارائه عکس رنگی متناسب با گذرنامه
 • ارائه دو نسخه کپی از شناسنامه متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آلمان
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی فرد متقاضی در ایران است. البته متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آلمان این امکان را دارند که ضمانت نامه ای را از سوی شخصی که در آلمان سکونت دارد تحویل سفارت داده و روند دریافت ویزای تحصیلی آلمان را سرعت ببخشند.
 • پرداخت هزینه صدور ویزای تحصیلی آلمان که مبلغ آن ۶۰ یورو بوده و متقاضیان باید آن را به صورت نقدی در روزی که برای مصاحبه تعیین شده بپردازند.
 • ارائه مدارک شغلی درصورت موجود بودن
 • قرار دادن انگیزه نامه از تحصیل در آلمان

متقاضیان باید درنظر داشته باشند باتوجه به شرایط افراد ممکن است مدارک دیگری نیز از آن ها درخواست شود که در این حالت متقاضیان باید مدارک درخواست شده در سریع ترین زمان ممکن آماده کرده و به سفارت این کشور تحویل دهند. عدم تحویل به موقع مدارک موجب می شود روند صدور ویزای تحصیلی آلمان با مشکل مواجه شده و زمان بیشتری به طول بیانجامد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان

مزایای تحصیل در آلمان

علاقه مندان به دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید درنظر داشته باشند امکان تحصیل رایگان در اغلب ایالت های این کشور جهت تحصیل رایگان فراهم بوده و دانشجویان می توانند تحصیلات خود را به یکی از زبان های آلمانی و یا انگلیسی ادامه دهند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان قابلیت صدور ویزای همراه است که متقاضیان پس از ورود به کشور آلمان می توانند نسبت به دریافت ویزای همراه آلمان اقدام نموده و اعضای خانواده خود را نیز وارد این کشور کنند.

دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های آلمان به اتمام رسانده اند می توانند پس از یافتن شغلی مناسب ویزای تحصیلی آلمان را به ویزای کاری این کشور تغییر داده و اقامت دائم آلمان را دریافت کنند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان امکان سفر به کلیه کشورهای عضو شینگن است. متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آلمان می توانند ویزای شینگن را دریافت کرده و به کلیه کشورهای عضو شینگن سفر کنند. تنها نکته ای که متقاضیان باید درنظر داشته باشند تحصیل به زبان آلمانی در تمامی رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی در این کشور است.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در آلمان این است که شما می توانید در یکی دانشگاه های بسیار معتبر تحصیل کنید و این برای رزومه ی شما امتیاز بسیار بالایی محسوب می شود. در ضمن با توجه به استانداردهای بسیار بالایی که در آلمان برای زندگی افراد وجود دارد هزینه ی زندگی در این کشور بسیار مناسب است.

مزایای تحصیل در آلمان

گرفتن اقامت دائم المان با استفاده از ویزای تحصیلی

همان طور که گفتیم یکی از مزایای داشتن ویزای تحصیلی المان این است که شما می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، البته طبق قانون شما باید ۵ سال به طور قانونی در کشور المان زندگی کرده باشید و همچنین شرایط دیگری نیز داشته باشید تا بتوانید در نهایت پس از پایان تحصیل خود به واسطه ی تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار، اقامت این کشور را بگیرید.

نکاتی در مورد ویزای تحصیلی آلمان و فرآیندهای آن

افرادی که می خواهند با کم ترین دردسر و مشکلی ویزای تحصیلی آمان را دریافت کنند تا بتوانند به موقع در کلاس های دانشگاهی که در آلمان پذیرش آن را گرفته اند حاضر شوند باید به چند نکته توجه داشته باشند:

 • اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم زمانی است که شما برای وقت سفارت انتخاب می کنید، این زمان بسیار مهم است و باید در انتخاب ان به چند نکته توجه داشته باشید اول این که زمانی که شما برای وقت سفارت انتخاب می کنید ۸ هفته تا زمانی که می توانید ویزای تحصیلی المان را در صورت واجد شرایط بودن دریافت کنید فاصله دارد، دومین مسئله ای که وجود دارد این است که شما باید وقت سفارت را با توجه به زمان شروع کلاس های خود انتخاب کنید.
 • ویزای تحصیلی که در ابتدا برای افراد صادر می شود ۳ ماه اعتبار دارد به همین دلیل فرد پس از این که به خاک کشور آلمان وارد شد باید به اداره ی امور اتباع خارجی شهری که در آن می خواهد تحصیل کند مراجعه کند ویزای تحصیلی خود را برای مدت یک تا دو سال تمدید کند.
 • نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم زمانی که شما برای وقت سفارت به سفارت آلمان مراجعه می کنید تا در ضمن ارائه ی مدارک خود به سفارت، مصاحبه ی کوتاهی نیز داشته باشید. مسئله ای که وجود دارد این است که بسیاری از متقاضیان برای روز وقت سفارت استرس دارند و تصور می کنند که در روز وقت سفارت باید در یک زمان ۶۰ دقیقه خود و انگیزه و دلایل خود از تحصیل در این کشور را بیان کنند و در ضمن زبان انگلیسی یا زبان آلمانی را مانند زبان مادری خود صحبت کنند، اما در واقع این گونه نیست؛ زیرا این وقت بین ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد که بیشتر این زمان صرف ارائه ی مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی می شود و در نهایت شما ۳ تا ۴ دقیقه با افسر سفارت صحبت خواهید کرد و انگیزه ها و دلایل خود از مهاجرت به آلمان را بیان خواهید کرد.

گرفتن اقامت دائم المان با استفاده از ویزای تحصیلی8 پاسخ به “ویزای تحصیلی آلمان”

 1. ترنم گفت:

  سلام وقت بخیر چقدر زمان میبرد که بتونیم ویزای تحصیلی بگیریم؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بستگی به شرایط و مدارکتون دارد ولی روال کلی آن یک سال تا یک سال ونیم زمان میبرد تا ویزای تحصیلی آماده شود.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 2. پیام گفت:

  تمکن مالی در آلمان چقدر است؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بستگی به شهر و دانشگاه های آلمان دارد با توجه به آن ها مشخص میشود که در جلسه مشاوره خدمتتون عرض میکنند.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 3. افسانه گفت:

  سلام من اکنون دانشجوی دانشگاه آزاد و 22 ساله هستم برای پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه آلمان باید حتما پذیرفته دانشگاه سراسری باشم؟چنانچه در سال آینده تصمیم به قبولی در دانشگاه سراسری داشته باشم از نظر سن برای پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه آلمان دچار مشکل نمی‌شوم؟ممنون میشوم که پاسخ دهید

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   آلمان شرایط سنی دارد و زیر 23 سال هستش اگر بخوایین برای آلمان اقدام کنید ریسک پذیرش و ویزای به وجود خواهد امد.

 4. حسین گفت:

  سلام.ببخشید برای مقطع ارشد شیمی هم امکانش هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)