#

ویزای تحصیلی در نیوزلند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • نیوزلند
  • 981 بازدید
  • بدون نظر

ویزای تحصیلی در نیوزلند

ویزای تحصیلی در نیوزلند

یکی از بهترین فرصت ها برای دانشجو های جوان و با استعداد، تحصیل در کشور نیوزلند شمرده می شود. به همین دلیل در کشور های مختلف، شاهد افزایش متقاضیان ویزای تحصیلی در نیوزلند هستیم.
به طور متوسط، سالانه ۶۵ هزار نفر به تحصیل در کشور نیوزلند می پردازند. از طرفی دیگر، ویزای تحصیلی، یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرت به حساب می آید.
این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته های مختلف، دانشجو می پذیرد. علاوه بر این، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور، رتبه های خوبی در رنکینگ جهانی دارند.
بد نیست بدانید، در صورتی که تصمیم به دریافت پاسپورت این کشور داشته باشید، گذراندن تحصیل در نیوزلند، امتیاز ویژه ای محسوب می شود.
همه این ها باعث شده که ویزای تحصیلی در نیوزلند، طرفداران بسیاری داشته باشد. در این مطلب به بررسی قوانین جدید و شرایط اخذ این ویزا در سال ۲۰۲۰ می پردازیم.
در صورتی که قصد تحصیل در کشور نیوزلند را دارید، نکات عنوان شده در این مقاله برای تان مفید خواهد بود.

قوانین سال ۲۰۲۰ برای تحصیل در نیوزلند

تحصیل کردن، یکی از مهم ترین مسائل مطرح در نیوزلند به شمار می رود. بیشترین بودجه در جهان که در سال ۲۰۲۰ به تحصیل اختصاص داده شده، مربوط به کشور نیوزلند است.
همچنین بیشترین سطح آموزش و نمرات علوم پایه در سراسر جهان، متعلق به این کشور هست. در این کشور، ۸ دانشگاه وجود دارد.
در کنار دانشگاه های مطرح نیوزلند، ۱۸ موسسه فناوری و حدود ۶۰۰ موسسه مهارت آموزی فعال هستند. در تمام این موسسات، مهارت های تخصصی مختلف آموزش داده می شود.
همانطور که حدس می زنید، ظرفیت های بزرگ ایجاد شده برای تحصیل در این کشور، شانس دریافت ویزای تحصیلی در نیوزلند را افزایش می دهد.

دانشگاه های معتبر نیوزلند

همانطور که پیش از این گفتیم، ۸ دانشگاه مطرح در این کشور وجود دارند. این دانشگاه ها، پر متقاضی ترین مقصد ها برای تحصیل در نیوزلند هستند.
• دانشگاه آوکلند
• دانشگاه کانتربری
• دانشگاه لینکلن
• دانشگاه مسی
• دانشگاه اوتاگو
• دانشگاه ویکتوریا ولینگتون
• دانشگاه وایکاتو
• دانشگاه صنعتی آوکلند
پیش از این گفتیم که دانشگاه های نیوزلند، جایگاه ویژه ای در رنکینگ جهانی دارند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید نام ۵ دانشگاه این کشور در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان به چشم می خورند.
در همه دانشگاه های نیوزلند، رشته های مختلف در زمینه مهندسی، پزشکی، علوم پایه و زیست شناسی آموزش داده می شوند. همچنین در حوزه های فناوری و کسب و کار نیز حرفی برای گفتن دارند.
هزینه آموزش در این کشور، جزء کم هزینه ترین ها در سراسر جهان به شمار می رود. سیاست های نیوزلند در خصوص سیستم آموزشی، هزینه تحصیل را به شدت کاهش می دهد.
در عین حال، بورسیه های بسیاری به دانش آموزان و دانشجویان این کشور اختصاص داده می شود. لازم است بگوییم که این تخفیف ها فقط شامل اطباع نیوزلند بوده و افراد خارجی نمی توانند از چنین امتیاز هایی استفاده نمایند.
بر عکس مردم نیوزلند، خارجی هایی که برای تحصیل به این کشور می روند، باید هزینه های سنگینی را پرداخت نمایند. چراکه تحصیل در نیوزلند برای افرادی که ویزای تحصیلی دریافت می کنند، بسیار پر خرج است.
متقاضیان برای تحصیل در تمام مقاطع، لازم هست که ویزای تحصیلی داشته باشند. در نیوزلند علاوه بر دوره های ۴ ساله تحصیل در دانشگاه ها، بازه های زمانی مختلفی برای آموزش های متفاوت وجود دارد.
تحصیل در مدارس، دوره های آموزشی کوتاه مدت تخصصی یا حتی دوره های آموزش زبان، روش های مختلف تحصیل در نیوزلند به شمار می روند.
ویزای تحصیلی در نیوزلند بسته به رشته و آموزشگاه منتخب، می تواند حتی کمتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد. بیشترین مدت ویزای تحصیلی در نیوزلند، ۶ ساله بوده و می تواند متغیر باشد.

شرایط تحصیل کردن در مدارس نیوزلند

سیستم تحصیلی نیوزلند نسبت به سایر کشور ها از سنین پایین تر آغاز می گردد. آموزش در مدارس این کشور از سن ۵ سالگی شروع شده که باعث افزایش کیفیت تدریس می شود.
دوره تحصیل در مدارس نیوزلند شامل ۳ دوره ی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه است. همچنین مدارس دولتی، مذهبی و غیر انتفاعی به آموزش دانش آموزان می پردازند.
تحصیلات دانشگاهی در نیوزلند
متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی در نیوزلند، می توانند برای مقاطع پیش دانشگاهی یا دانشگاه نیز اقدام نمایند. لازم است که در زمان درخواست ویزا، به تناسب سن و مقطع تحصیلی توجه شود.
برای گذراندن تحصیلات دانشگاهی در نیوزلند، می توان در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری درخواست داد. مدت دوره و شرایط اخذ ویزا برای هر مقطع، متفاوت است.
فرد متقاضی دوره لیسانس، ویزایی به اعتبار ۳ تا ۴ سال دریافت می کند. همچنین برای مقطع لیسانس و اخذ ویزای تحصیلی در نیوزلند، باید نمره آیلتس شخص تقاضا کننده دست کم ۶ باشد.
مدت زمان گذراندن دوره فوق لیسانس بین ۱ تا ۲ سال زمان می برد. همچنین حداقل نمره آیلتس برای متقاضیان تحصیل در این مقطع، ۶.۵ است.
مدت تحصیل دانشجویان دوره تخصص یا دکتری در نیوزلند بین ۵ تا ۶ سال طول می کشد. همینطور برای اخذ ویزا در این مقطع تحصیلی، دست کم آیلتس ۶.۵ لازم هست.

ویزای تحصیلی در نیوزلند

دانشجویان اجازه کار کردن دارند؟

از آنجایی که هزینه تحصیل و زندگی در نیوزلند بالا هست، اجازه کار حین تحصیل به دانشجویان داده می شود.
دانشجویانی که در نیوزلند به تحصیل مشغول می شوند، می توانند بین ۲۰ تا حداکثر ۳۰ ساعت در طول هفته کار کنند. داشتن شغل های نیمه وقت به دانشجویان، کمک بسیاری در تامین هزینه تحصیل و زندگی می کند.
یکی دیگر از روش هایی که می تواند به دانشجویان کمک کند، دریافت بورسیه تحصیلی است. به این ترتیب، هزینه شهریه به طور چشم گیری کاهش می یابد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی در نیوزلند

همانطور که می دانید، یکی از رایج ترین روش ها برای مهاجرت، اخذ ویزای تحصیلی به شمار می رود. مهاجرت از طریق تحصیل، یکی از کم ریسک ترین روش های مهاجرت کردن به نیوزلند است.
قوانین نیوزلند برای صدور ویزای تحصیلی شهروندان کشور های مختلف، متفاوت است. با این حال، مهم ترین شروط اخذ ویزای تحصیلی در نیوزلند را عنوان می کنیم.
• سند ازدواج (در صورت متاهل بودن فرد متقاضی)
• پاسپورت با اعتبار بیش از ۶ ماه
• پرداخت هزینه درخواست صدور ویزای تحصیلی ( به مبلغ ۲۵۰ دلار نیوزلند)
• تکمیل کردن فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی
• مدارک میزان تسلط به زبان انگلیسی
• اصل و ترجمه رسمی همه مدارک تحصیلی و ریز نمرات تایید شده
• مدارک تمکن مالی فرد متقاضی
• نامه پذیرش نهایی از موسسه آموزشی پذیرش کننده
• انجام و ارائه آزمایشات پزشکی مورد نظر سفارت نیوزلند
• در بعضی موارد، آدرس محل اقامت متقاضی در نیوزلند نیز دریافت می گردد.

امکان دریافت بورس تحصیلی وجود دارد؟

بله این امکان برای دانشجویان خارجی فراهم است. در صورتی که دانشجویان خارجی، شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی را داشته باشند، می توانند هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را کاهش دهند.
بورسیه تحصیلی، بیشتر به دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری تعلق می گیرد. مقالات بین المللی، استاد راهنما، نمره آیلتس و معدل بالا از موارد تاثیر گذار در دریافت بورسیه تحصیلی به شمار می روند.

بررسی درخواست ویزای تحصیلی در نیوزلند، چه مدت طول می کشد؟

به طور معمول و متوسط، بررسی و صدور ویزای تحصیلی در نیوزلند، ۳ ماه زمان می برد. این در شرایط هست که شخص متقاضی، تمام مدارک را ارائه داده باشد.
در صورتی که مدارک ناقص باشند، مدت بررسی درخواست ویزا، افزایش می یابد. گاهی تا ۶ ماه نیز ادامه خواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می کنیم که متقاضیان، دست کم ۶ ماه پیش از شروع دوره تحصیلی، در خواست خود را ارائه دهند.

چه مدارکی برای دریافت پذیرش از موسسات آموزشی نیوزلند لازم است؟

همانطور که گفتیم، یکی از اصلی ترین موارد در دیافت ویزای تحصیلی در نیوزلند، داشتن نامه پذیرش آموزشگاه مقصد است.
برای دریافت این نامه، به مدارک زیر نیاز هست:
• رزومه دقیق از جمله تحصیلی و غیر تحصیلی
• ترجمه رسمی مدارک عنوان شده در زومه
• ترجمه رسمی تمام ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
• پرداخت هزینه اپلیکیشن فی
• مدرک زبان انگلیسی
• توصیه نامه از معلم ها یا اساتید
• انگیزه نامه ای که توسط دانشجو نوشته می شود.

می توان ویزاهای دیگر را به ویزای تحصیلی در نیوزلند تبدیل کرد؟

در موارد زیادی این امکان برای متقاضیان وجود دارد. در صورتی که فردی با ویزای ازدواج با شهروند نیوزلندی وارد این این کشور شده و سپس جدا شود، می تواند از ویزای تحصیلی استفاده کند.
برای این منظور، ممکن است به فرد گفته شود که به کشور خود برگشته و مجددا درخواست ویزای تحصیلی بدهد. این امکان هم وجود دارد که در خاک نیوزلند بتواند برای ویزای تحصیلی درخواست دهد.
در صورتی که فرد متقاضی با استفاده از ویزای کاری وارد این کشور شده باشد، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ندارد. می تواند با استفاده از ویزای کاری خود، در هر مقطعی به تحصیل بپردازد.
آیا می توان پس از ورود غیر قانونی به نیوزلند، در این کشور تحصیل کرد؟
خیر! برای افرادی که به طور غیر قانونی وارد خاک نیوزلند می شوند، به هیچ عنوان امکان تحصیل در موسسات آموزشی این کشور وجود ندارد.
بنابراین توصیه می کنیم که این روش در پیش گرفته نشود. پر ریسک ترین روش مهاجرت به نیوزلند، ورود غیر قانونی به خاک این کشور است.
در نهایت
در این مطلب به همه نکات و موارد مربوط به روش های اخذ ویزای تحصیلی در نیوزلند را مطرح کردیم. امیدوار هستیم که این مطالب در انتخاب مسیر صحیح موثر باشند.

ویزای تحصیلی در نیوزلندپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)