#

ویزای سرمایه گذاری اتریش

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • ویزا
  • 362 بازدید
  • بدون نظر

ویزای سرمایه گذاری در اتریش

یکی از راه های مهاجرت به اتریش ، دریافت ویزای سرمایه گذاری در اتریش است . پایتخت کشور اتریش وین است که از لحاظ فرهنگی و اقتصادی بسیار ارزشمند است . ارزش پاسپورت اتریش بسیار زیاد است و جز کشورهای بی طرف در اتحادیه اروپا محسوب می شود . ارزش این پاسپورت آن قدر بالا است که با استفاده از آن می توان به ۱۵۰ کشور در سراسر دنیا سفر کرد و از جمله این کشورها می توان به تمامی کشورهای حوزه شنگن اشاره کرد . با دریافت ویزای سرمایه گذاری در اتریش می توانید به راحتی شهروندی همه اعضای خانواده خود را بگیرید . این ها همه باعث شده است از متقاضیان مهاجرت به این کشور بسیار زیاد باشد .

زبان رسمی کشور اتریش  آلمانی است و اما بیشتر از نیمی از این جمعیت به زبان انگلیسی حرف می زنند . اگر می خواهید اقامت اتریش را دریافت کنید می توانید ویزای سرمایه گذاری اتریش را دریافت کنید برای سرمایه گذاری در این کشور نیز راه های بسیار زیادی وجود دارد که البته باید بدانید که همه روش هایی که برای سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد باعث نخواهد شد تا بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید و درنهایت نیز صاحب تابعیت کشور اتریش شوید پس بهتر است از افراد بسیار زبده در این زمینه مشورت بگیرید تا بعدها در این زمینه دچار مشکل نشوید. در این زمینه بسیار محتاط باشید زیرا شما قرار است همه سرمایه ای که دارید را در این راه استفاده کنید و اگر آن را از دست بدهید ضرر بسیار زیادی را متحمل می شوید.

اگر می خواهید با استفاده از سرمایه گذاری در اتریش اقامت و تابعیت اتریش را به دست آورید باید بدانید که می توانید از روش های ثبت شرکت ، کارآفرینی ، خود حمایتی و … استفاده کنید و از این راه تابعیت و درنهایت پاسپورت این کشور راه به دست آورید .

فواید اقامت در اتریش

  • از مزیت های کشور اتریش این است که دانشگاه های بسیار عالی را داراست . تحصیل در  دانشگاه های کشور اتریش رایگان است و هزینه های جانبی تحصیلی نیز به صرفه است. شرایط جغرافیایی این کشور نیز بسیار خوب است البته یکی از کشورهای حوزه شینگن است یعنی شما اگر ویزای شنگن داشته باشید می توانید به این کشور سفر کنید.
  • از فواید این کشور این است که امنیت بسیار بالایی دارد و فرد می تواند به کارهای خود در نهایت آرامش رسیدگی کند. هزینه هایی که این کشور دارد بسیار پایین است و همین نیز باعث می شود تا این کشور مورد استقبال قرار گیرد.
  • دانشجوهای بین المللی در این کشور در زمان تحصیل خود این امکان را دارند تا به صورت پاره وقت به تحصیل بپردازند . بعد از این که تحصیل آن ها به پایان رسید نیز می توانند یک سال در این کشور بمانند تا برای خود کاری پیدا کند. حال اگر فرد بتواند شغلی را پیدا کند و دو سال مالیات وبیمه پرداخت کند باعث خواهد شد تا اقامت دائم اتریش را به دست آورد.

فواید اقامت در اتریش

مشکلات اقامت در اتریش

  • در بیشتر دانشگاه های این کشور زبان آلمانی تدریس می شود و آن دسته از افرادی که می خواهند در این دانشگاه ها تحصیل کنند باید این زبان را یاد بگیرند زیرا دانشگاه های بسیار کمی وجود دارند که در آن ها با زبان انگلیسی تدریس می شود .
  • در این کشور درست است که هزینه تحصیل رایگان است و اما هزینه های زندگی برای فرد نسبت به سایر کشورهای دیگر بسیاربالا است . یک فرد برای زندگی در این کشور بین ۹۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو هزینه نیاز خواهد داشت.
  • شرایط پذیرش در دانشگاه های اتریش نیز بسیار سخت است به این صورت که برای این که بخواهید در یک اتریش در یک رشته ادامه تحصیل دهید لازم است تا در همان رشته در کشور مبدا قبول شده باشید.

سرمایه گذاری در اتریش و استانداردهایی که باید رعایت کنید

اگر شما یک سرمایه گذار خارجی هستید و می خواهید در اتریش سرمایه گذاری کنید از اولین و مهم ترین عواملی که باید به آن ها دقت کنید امنیت سرمایه گذاری است. این مقوله و همه آن چه به آن مرتبط است را باید بررسی کنید . این موضوع را حتما درنظر داشته باشید که شاید در حین سرمایه گذاری برای شما مشکلی ایجاد شد در این جا باید بدانید که آیا این کشور نظام عادلانه ای را دارد یا خیر تا در خسارت های زیادی به شما وارد نشود و در صورت این که در این سرمایه گذاری موفق نباشید اموالی که دارید مصادره نشود .

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در اتریش ازمواردی که بسیار مهم است شاخص های اقتصادی است که برای سرمایه گذاری در این کشور و سایر کشورها تاثیر بسیار زیادی دارد از جمله این شاخص ها عبارتند از : مقدار اشتغال ، سود بانک ها نرخ بیکاری و…

دریافت ویزای سرمایه گذاری در اتریش

اتریش از جمله کشورهایی است که به سرمایه گذاران خارجی خود به صورت مستقیم این پیشنهاد را می دهد تا شهروندی اتریش را دریافت کند . کشو اتریش این امتیاز را به متقاضیان می دهد تا بتوانند در این کشور سرمایه گذاری کنند و بدون این که در این کشور اقامت قبلی داشته باشند بتوانند پاسپورت این کشور را دریافت کنند. تایید شهروندی اتریش از اختیارات دولت است . پس همان طور که بیان شد بدون این که در این کشور اقامت قبلی داشته باشید می توانید تابعیت کشور اتریش را به دست آورید. البته این روش هزینه های بسیار زیادی را برای متقاضی دارد اما برای گرفتن تابعیت این کشور از سریع ترین راه ها محسوب می شود .

مشکلات اقامت در اتریش

راه های سرمایه گذاری در اتریش

برای سرمایه گذاری در اتریش راه های بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

۱-خرید ملک و تاسیس شرکت در اتریش : دریافت تابعیت از راه سرمایه گذاری در اتریش راهی کاملا قانونی است و برای سرمایه گذاری می توانید از خرید ملک و تاسیس شرکت استفاده کنید . در قوانین کشور اتریش در صورتی به شما ویزای سرمایه گذاری اتریش داده می شود که سرمایه خود را به اقتصاد این کشور بدهید.

در سرمایه گذاری ها امکان پرداخت های غیرنقدی وجود ندارد و پرداخت ها برای پروژه هایی خواهد بود که دولت معین کرده است .در این میان نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این مورد است که منبع درآمد و سرمایه باید برای دولت تعیین شده باشد و باید از راه کاملا قانونی بدست آید.

کم ترین سرمایه ای که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در اتریش لازم است دویست هزار یورو است و البته زمانی که فرد تابعیت اتریش را به دست آورد تمام پول فرد به وی بازگشت داده می شود . مبلغی که در حساب شخص برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد قابلیت برداشت ندارد و این حساب مسدود می شود تا زمانی که پرونده فرد به اتمام برسد و به فرد تابعیت و شهروندی اتریش داده شود . آن گاه این حساب باز می شود و فرد می تواند برای راه اندازی سرمایه گذاری خود از آن استفاده کند. حال اگر تابعیت فرد رد شود باعث می شود تا سرمایه فرد دوباره برای برداشت شخصی به وی برگردد.

مدت زمانی که این پروسه طول می کشد بین چهار تا دوازده ماه است . بعد از این که فرد پاسپورت اتریش را دریافت کرد می تواند در این کشور زندگی کند و به عنوان شهروندی از این کشور می تواند زندگی کند . در این زمان فرد می تواند در این کشور به صورت قانونی به تحصیل و یا کار و هر فعالیت دیگری بپردازد.

۲-ثبت شرکت در اتریش : از راه هایی که با استفاده از آن می توان ویزای سرمایه گذاری در اتریش را به دست آورد ثبت کردن شرکت در اتریش است . برای بهره گیری از این روش در ابتدا فرد باید از کشور دیگری وارد اتریش شود و برای ثبت کردن شرکت اقدامات لازم را انجام دهد . بعد از این که شرکت را به ثبت رساند باید طرحی را برای توجیه اقتصادی به این شرکت ارائه دهد . حال اگر دولت موافقت کند و این طرح را بپسندد فرد می تواند سرمایه خود را وارد این کشور کند و به این ترتیب تجارت وی شروع خواهد شد.

راه های سرمایه گذاری در اتریش

در این روش ابتدا فرد اقامت موقت اتریش را دریافت می کند و بعد از گذشت پنج سال زمانی که همه حقوق کارکنان خود را به صورت مرتب پرداخت کرد هم چنین  مالیات ها را نیز پرداخت کرد اقامت موقت وی به دائم تبدیل می شود .

شرکت هایی که هر فرد می تواند در اتریش به ثبت برساند انواع مختلفی دارد و اما از انواع بسیار پرکاربرد آن می توان به شرکت هایی با مسئولیت محدود اشاره کرد. این شرکت ها نیز مشمول نرخ مالیات  ۲۵ درصد می شوند که البته نسبت به سال های قبل این نرخ کاهش بسیار زیادی یافته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به اتریش با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)