#

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • مقالات تحلیلی
  • 299 بازدید
  • بدون نظر

ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا

ش به این دلیل که دارای آب و هوا و طبیعت بسیار خوبی است هر ساله توریست ها و گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کنند به همین دلیل است که بسیاری از افراد نیز به دنبال این هستند تا ویزای سرمایه گذاری اسپانیا را دریافت کنند و به این ترتیب اقامت اسپانیا را دریافت کنند.
بسیاری از سرمایه گذاران بسیار بزرگ در جهان هر ساله با دیدن همه نقاط جهان اسپانیا را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند و دلیل آن هم اغلب طبیعت بکر این کشور است . عده ای بسیار زیادی نیز به دلیل این که این کشور نقاط بسیار زیبایی دارد و یا سواحل آن بسیار برای آن ها دل نشین است در این کشور سرمایه گذاری می کنند برای مثال در یک نقطه بسیار زیبا ملکی را خریداری می کنند. قوانین سرمایه گذاری در اسپانیا پیچیده نیست البته دارای نکته های بسیار ریزی است که باید قبل از هر کاری آن ها را بدانید تا در دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا دچار مشکل نشوید.
دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا از موارد بسیار مهمی است که امروزه در صفحه های مجازی تبلیغ می شود پس باید در این مورد هشیار باشید تا سرمایه خود را از دست ندهید. به صورت کلی می توان گفت در قوانین حقوقی بسیار ناپایدار است و اما اگر این قوانین تغییر پیدا کند به این معنا خواهد بود که همه مولفه های سرمایه گذاری در این کشور نیز تغییر کند.
سرمایه گذاری در اسپانیا و دریافت ویزای سرمایه گذاری در این کشور راه های بسیار زیادی وجود دارد که البته از جمله راه هایی که همان ابتدا به ذهن می رسد خرید ملک در اسپانیا است.

تاریخچه ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

در این کشور در سال ۲۰۱۳ این نوع ویزا راه اندازی شده است. برای مثال شما می توانید در این کشور به اندازه ۵۰۰۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کنید و درنهایت نیز برای خود و خانواده تان اقامت اسپانیا را دریافت کنید . ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا این قابلیت را دارد تا هر دو سال تمدید شود و بعد از این که از دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا پنج سال گذشت می توانید اقامت دائم دریافت کنید و نهایتا بعد از ده سال شما شهروند کشور اسپانیا محسوب می شوید.
نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که برای این که ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا تمدید شود و حفظ شود لازم نخواهد بود تا در این کشور زندگی کنید البته اگر به دنبال اقامت دائم اسپانیا باشید باید هر شش از سال را در این کشور زندگی کنید.

تاریخچه ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا

بسیاری از افراد سرمایه گذاری در اسپانیا را تنها با خرید ملک می دانند و اما خرید ملک در اسپانیا تنها یکی از راه های سرمایه گذاری در این کشور است . برای سرمایه گذاری در این کشور ممکن است نیاز پیدا کنید تا شرکتی را تاسیس کنید و یا یک بیزینس راه بیندازید. قوانین و پروسه دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا بسیار مشخص است و البته برای این که در این زمینه دچار مشکل نشوید بهتر است در ابتدا در حکم یک توریست به این کشور سفر کنید برای این کار نیز لازم است تا ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کنید . برای سرمایه گذاری در اسپانیا باید برنامه ریزی بسیار درستی داشته باشید.
اگر شما این قصد را دارید تا در این کشور سرمایه گذاری کنید در ابتدا یک FIN دریافت خواهید کرد که همان کد شناسایی افراد خارجی است. این کار خود پروسه حقوقی را دارد.
بدانید اگر می خواهید در اسپانیا سرمایه گذاری کنید باید بدانید که همه فرزندان شما که زیر هجده سال دارند و همسرتان می توانند اقامت اسپانیا را به دست آورند. بعد از این که این روال توسط فرد پنج سال به صورت متوالی طی شد و همه شرایط را نیز رعایت کرد باعث خواهد شد تا اقامت دائم اسپانیا را فرد دریافت کند.
اگر شما می خواهید در این کشور سرمایه گذاری کنید قبل از این که پول را وارد حساب های اسپانیا کنید اول همه قوانین در این مورد سرمایه گذاری را مطالعه کنید و بعد از آن اقدامات لازم دیگر را انجام دهید. برای این که در این زمینه مشکلی برای شما پیش نیاید می توانید از وکلایی استفاده کنید که دولت و یا اتحادیه آن ها را تایید کرده است.
حداقل سرمایه ای که باید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا داشته باشید ۲۰۰ هزار دلار است. این تنها یک حداقل برای سرمایه گذاری است و شما می توانید مبالغ بسیار بیش تری را نیز سرمایه گذاری کنید. اگر می خواهید سهامی را بخرید و یا بخشی از یک بیزینس را خریداری کنید باید بدانید که حداقل باید ۵۰ درصد از سهام را خریداری کنید.
می توانیم به صورت کلی بگوییم دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا کار درستی است و اما اگر قوانین را در این باره ندانید برای شما مشکلات بسیار زیادی رقم خواهد خورد.

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا

مزایای ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا

۱-فرد می تواند در این کشور اقامت کنند و اعضای خانواده وی نیز اجازه اقامت در این کشور را دارند
۲-با دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن وجود دارد
۳-با دریافت ویزای سرمایه گذاری اسپانیا می توان شهروندی و اقامت اسپانیا را به دست آورد
۴-این کشور به دنبال این است تا افرادی که مشتاق به تحقیق و پژوهش اند را جذب کند
۵-بزرگ ترین مراکز تحقیقاتی در این کشور وجود دارد
۶-در این کشور انرژی های تجدیدپذیر توسعه یافته است و هم چنین شبکه حمل و نقل در این کشور بسیار کارامد است
۷- ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا ظرف مدت شش ماه صادر می شود
۸-برای دریافت این ویزا نیازی نیست تا مدرک زبان و یا تحصیلات خود را ارائه کنید
مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا
۱- فرد باید گذرنامه ای داشته باشد که دارای حداقل ۱۸ ماه اعتبار باشد
۲- اگر سرمایه گذاری وی از طریق خرید ملک در اسپانیا باشد باید سند ملکی را که خریداری کرده است داشته باشد
۳- متقاضی نباید سابقه کیفری داشته باشد.
۴- برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا باید ۵۰۰۰۰۰ سرمایه داشته باشد
۵- فرد باید بیمه پزشکی و سلامت داشته باشد
۶- ویزای فرد نباید قبلا در کشورهای حوزه شنگن رد شده باشد
آیا می توان ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا را دریافت کرد و اما نیازی نباشد تا همه روزها و ماه های سال را در این کشور اقامت کرد ؟
پاسخ به این سوال ممکن است و اما قوانین و قاعده های خاصی دارد . یکی از این نوع سرمایه گذاری ها به Minimum 500000مرسوم است به این صورت که باید از هر ۱۸۰ روز ۹۰ روز در این کشور حضور داشته باشید به این ترتیب می توانید به راحتی در این کشور اقامت بگیرید.

مزایای ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا

دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا با استفاده از خرید ملک

کشور اسپانیا نیز مثل هر کشور دیگری به اشخاص خارجی که تابعیت این کشور را ندارند می توانند با استفاده از خرید ملک در اسپانیا برای سرمایه گذاری در این کشور و درنهایت گرفتن اقامت اقدام کنند. خرید ملک می تواند در هر استانی از این کشور صورت گیرد و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد . برای سرمایه گذاری در این کشور و دریافت اقامت از خرید ملک مبلغی برای خرید ملک درنظرگرفته شده است که برابر ۱۶۰۰۰۰ یورو است . اگر فردی ملکی بخرد که کم تر از این میزان برای ان هزینه کرده باشد نمی تواند در دریافت اقامت موثر باشد.
این موضوع نیز بسیار فرق می کند که فرد بخواهد به صورت انفرادی در این خانه زندگی کند و یا به همراه خانواده برای اقامت اقدام کند . برای مثال خانواده ای که دو فرزند دارند باید خانه ای را انتخاب کند که دو اتاق خواب برای فرزندان داشته باشد.

مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا به شرح زیر است:

۱- در ابتدا باید فرد ویزای توریستی اسپانیا را از سفارت اسپانیا دریافت کند .
۲- متقاضی باید به مدت سه ماه به این کشور سفر کند و برای خرید ملک اقدامات لازم را انجام دهد.
۳- زمانی که فرد کارهای مربوط به خرید ملک را انجام داد باید در یک دفتر اسناد رسمی نوبت برای ثبت سند بگیرد.
۴- متقاضی باید به اداره پلیس مراجعه کند و استعلام های موردنیاز را انجام دهد. از جمله این استعلام ها می توان به استعلام از دارایی ، استعلام از اداره آب و برق و … اشاره کرد.
۵- در زمانی که در دفتر اسناد رسمی تعیین شده است فرد باید همه مدارک موردنیاز را به این دفاتر تحویل دهد. در این مدت سند به نام خود فرد زده می شود .
۶- زمانی که این مراحل به صورت کلی طی شد متقاضی باید بتواند اقامت اسپانیا را دریافت کند . سپس باید سند ملک را به سفارت اسپانیا در ایران تحویل دهد.
۷- برای این که فرد ویزای یک ساله را دریافت کند سه تا شش ماه زمان لازم است . بعد از این که این یک سال گذشت فرد می تواند برای تمدید ویزا برود و برای خانواده خود نیز ویزای یک ساله را دریافت کند.

دریافت ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا با استفاده از خرید ملک

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)