#

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  • ویزا
  • 365 بازدید
  • بدون نظر

ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا

یکی از راه های دریافت اقامت در ایتالیا،سرمایه گذاری در ایتالیا است. سرمایه گذاری در این کشور راه های بسیار زیادی دارد و هم چنین دارای شرایط بسیار خاصی است که اگر متقاضی این ویژگی ها را داشته باشد می تواند ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا را دریافت کند. اگر فردی می خواهد اقامت ایتالیا را دریافت کند و وضع مالی وی نیز مناسب است می تواند از روش سرمایه گذاری در ایتالیا استفاده کند.
فرد مدتی بعد از این که ویزای سرمایه گذاری در این کشور را به دست آورد می تواند شهروندی ایتالیا را دریافت کند. بسیاری از افراد سالانه از این راه برای دریافت اقامت در ایتالیا استفاده می کنند. فرد قبل از این که ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا را درخواست کند در ابتدا باید از قوانین و شرایط ویزا آگاهی داشته باشد. افراد برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا باید همه این قوانین را رعایت کنند تا بعدها برای دریافت اقامت مشکلی نداشته باشند.
اگر می خواهید ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا را دریافت کنید باید کارهای خود را به صورت هوشمندانه انجام دهید. شما با سرمایه گذاری می خواهید سرمایه بسیار زیادی را وارد این کشور کنید به همین دلیل نیز بهتر است با افراد قابل اعتمادی در این زمینه مشورت کنید و به این ترتیب ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا را دریافت کنید.
مهم ترین موردی که در سرمایه گذاری در ایتالیا باید بدانید این است که تحقیق کنید که سرمایه گذاری در کدام بخش از این کشور باعث رونق در کسب و کار شما خواهد شد برای مثال توجه داشته باشید کشوری که آب و هوای خوبی ندارد نمی تواند برای کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد. باید توجه کنید و بدانید که کدام یک از شغل ها در این کشور رونق بیش تری دارند زیرا ایتالیا از جممله کشورهای توریستی است که بعضی از مشاغل در آن می تواند بسیار پررونق باشد.
حالت دیگری که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا وجود دارد این است که فرد می تواند یک بیزینس را به صورت آماده خریداری کند و نام آن را برای خود تغییر دهد. این روش برای فرد ساده تر خواهد بود زیرا فرد یک شرکت آماده را خریداری کرده است و این شرکت بسیاری از فعالیت ها را از سر گذرانده است. زمانی که یک فرد خارجی یک شرکت آماده را خریداری می کند می تواند فرآیند سرمایه گذاری خود در ایتالیا را با سرعت بیش تری آغاز کند زیرا دیگر نیازی به تشریفات برای ثبت شرکت نخواهد بود. اگر فرد می خواهد از این روش استفاده کند باید این موضوع را درنظر داشته باشد که این شرکت گذشته خوب و مثبتی داشته باشد تا بعدها در این زمینه دچار مشکل نشود.

ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذار چه شرکت هایی را می تواند در ایتالیا به ثبت برساند

۱- شرکت مسئولیت محدود :برای این که متقاضی این شرکت ها را در ایتالیا به ثبت برساند و ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا را دریافت کند باید مبلغ ده هزار یورو را هزینه کند . هر سهام دار براساس سهمی که در این شرکت ها دارند مسئولیت هایی را برعهده دارند.
۲- تعاونی : از این شرکت ها برای تجارت های بسیار بزرگ استفاده می شود . برای این شرکت ها حداقل دو نفر لازم است و سرمایه ای که در ابتدا برای آن ها لازم است نیز برابر ۱۲۰ هزار یورو است . سرمایه این شرکت ها به سهام تبدیل می شود و می تواند در بازار سهام اظهار شود .
۳- طرفیت و مشارکت کلی : این نوع از شرکت ها دو فرد و یا دو شخص حقوقی لازم است تا با هم مشارکت کنند وبه نام این شرکت قراردادی را امضا کنند . برای این شرکت ها سرمایه کمی هم نیاز نیست و هممه اعضا در آن مسئولیت های کاملی دارند.
۴- مشارکت محدود : در این نوع از شرکت ها حداقل یک طرف باید محدود باشند و مسئولیت های محدودی داشته باشند و یک طرف کلی برای تعهدات شرکت وجود داشته باشد یعنی مسئول تعهداتی باشد که شرکت داشته است.
۵- مشارکت محدود به واسطه سهام : در این نوع از شرکت ها حداقل دو نفر باید با هم مشارکت داشته باشند . این نوع شرکت ها ب شرکت های با مسئولیت محدود شباهت بسیار زیادی وجود دارد.
زمانی که فرد شرکت خود را برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا به ثبت رساند باید فرد برای معاینه های پزشکی مراجعه کند و بعد از آن نیز پرینت حساب بانکی خود را دریافت کند و برای صادر شدن ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا همه این مدارک را به سفارت ایتالیا ارسال کنندبه این ترتیب ویزای سرمایه گذاری در پاسپورت وی اعمال خواهد شد . همه این مراحل بین ۱۰ تا ۱۲ ماه طول می کشد و فرد برای این که کارهای مربوطه را انجام دهد دوبار باید به ایتالیا سفرکند.

ویزای طلایی ایتالیا

از جمله کشورهایی که عضو منطقه اقتصادی اروپا است می توان به ایتالیا اشاره کرد. البته این کشور در سال های اخیر رکود اقتصادی داشته است و در سال های اخیر مشکلات عمده ای را با همسایگان خود داشته است. در سال ۲۰۱۴ ویزای طلایی ایتالیا در این کشور به تصویب رسیده است . براساس این ویزا همه سرمایه گذاران در جامعه بین الملل می توانند سرمایه های خود را وارد این کشور کنند . کسانی که متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا هستند باید بدانند که ویزای طلایی در ایتالیا تنها در ازای پنج سال ویزای شینگن برای آن ها صادر می شود.
کسانی که می خواهند ویزای طلایی ایتالیا را دریافت کنند باید بدانند که برای دانشجویان ، کارآفرینان و .. شرایط بسیار اختصاصی وجود دارد . البته کسانی که می خواهند این نوع از ویزا را دریافت کنند باید بدانند که برای دریافت آن باید مدت زمان مشخصی را در این کشور اقامت کنند. اعتباری که ویزای طلایی ایتالیا دارد در ابتدا یک سال است و بعد از آن به مدت پنج سال تمدید خواهد شد.
اگر فردی همه مدارک لازم را برای دریافت ویزای طلایی ایتالیا در اختیار داشته باشد می تواند وقتی بگیرد و بین هفت تا ده روز کاری این ویزا به دست وی خواهد رسید. دولت ایتالیا در مورد آن دسته از افرادی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند بسیار دقیق است و برای دریافت این ویزا افراد باید همه مدارک و هم چنین گواهی عدم سو پیشینه خود را را فراهم کنند.

ویزای طلایی ایتالیا

انواع ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا

افراد بسیار زیادی می توانند از راه سرمایه گذاری در ایتالیا و یا خرید ملک در ایتالیا در ابتدا به فرد اقامت موقت ایتالیا و بعد اقامت دائم ایتالیا داده می شود . ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا انواع مختلفی دارد که عبارتند از :

۱-ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی ایتالیا: افرادی که سرمایه کافی دارند و در خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر هستند می توانند با استفاده از این ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا در این کشور به سرمایه گذاری بپردازند. سرمایه ای که افراد دارند باید به صورتی باشد که بتوانند بدون این که کارکنند هزینه های زندگی در ایتالیا را بپردازند. ویزای اقامت انتخابی در این کشور به مدت دو سال تمدید خواهد شد و بعد از این دو سال هم دوباره سه سال دیگر تمدید خواهد شد . در این پنج سالی که گذشته است اگر فرد کارمفیدی با این سرمایه گذاری خود انجام داده باشد می تواند اقامت دائم ایتالیا را دریافت کند.

با دریافت این نوع از ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا فرد فرد ویزای همراه نیز دریافت خواهد کرد یعنی می تواند همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه کند. در این نوع از ویزا می توانید کسب و کار خود را به صورت آزادانه انتخاب کنید.

۲-ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی در ایتالیا : نکته بسیار مهمی که در این نوع از ویزا وجود دارد این است که فرد باید گواهی نامه ای را از اتاق بازرگانی محلی دریافت کند. بودجه ای که دولت برای فعالیت های فرد می پردازد نیز باید در دسترس باشد. در این نوع از ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا نوع سرمایه اولیه هنوز معین نشده است و این میزان از سرمایه در نهایت توسط اتاق بازارگانی محلی کشور ایتالیا معین می شود . این نوع از ویزا نیز این امکان را به فرد می دهد تا همسر و فرزندان خود را با خود همراه کند.

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید ملک

کشور ایتالیا برای سرمایه گذاری برنامه خاصی را ندارد و اما با استفاده از خرید ملک در ایتالیا شاید بتوانید اقامت ایتالیا را به دست آورید. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا سرمایه لازم تعیین نشده است. قوانین در ایتالیا به مهاجران به خصوص کسانی که در این کشور کارآفرینی کرده اند می توانند اقامت موقت ایتالیا را دریافت کنند. برای خرید ملک در ایتالیا موردی که باید در نظر داشته باشید این است که ارزش ملک تعیین می کند که به شما اجازه اقامت در این کشور داده خواهد شد یا خیر. البته این موضوع را نیز باید بدانید که به دلیل رکود های اقتصادی ایتالیا در سال های اخیر متقاضیان در سال های اخیر بیش تر آن را برای تحصیل انتخاب می کنند تا سرمایه گذاری و اشتغال.

سرمایه گذاری در ایتالیا از طریق خرید ملک

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)