#

ویزای سرمایه گذاری فنلاند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
  • ویزا
  • 294 بازدید
  • بدون نظر

ویزای سرمایه گذاری در فنلاند

یکی از راه هایاقامت در فنلاند، دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند است. برای سرمایه گذاری دراین کشور راه های بسیار زیادی وجود دارد که افراد بسیار زیادی برای مهاجرت از این راه ها استفاده می کنند. گرفتن اقامت فنلاند و ویزای سرمایه گذاری در فنلاند از سایر راه های اقامت بسیار آسان تر است و بازدهی بالاتری دارد.
البته فردی که می خواهد ویزای سرمایه گذاری در فنلاند را دریافت کند باید دارای سرمایه بسیار زیادی باشد و تمکن مالی وی بسیار بالا باشد تا بتواند در این راه موفق شود. البته اگر می خواهید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند اقدام کنید بهتر است از وکیل های خبره در این زمینه نیز مشورت بگیرید تا در آینده با مشکلات کم تری رو به رو شوید.
کشور فنلاند از جمله کشورهایی است که اقتصاد آن رابطه بسیار قوی را با صادرات آن دارد. این کشور از کشورهایی است که از نظر اقتصادی و فسادهایی که در این زمینه اتفاق می افتد سابقه بسیار پایینی را دارد. اگر شما به دنبال این هستید تا محلی کار خوبی را در اتحادیه اروپا پیدا کنید باید بدانید که این کشور می تواند برای سرمایه گذاری از گزینه های بسیار مناسب باشد. اکوسیستم کسب و کار در کشور فنلاند ثبات بسیار زیادی دارد و همین باعث می شود تا به کشوری جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل شود.
البته اگر به دنبال دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند هستید باید بدانید که در این کشور میزان مالیات ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار بیش تر است و البته میزان مالیات برای صنف های مختلف با هم متفاوت است . میزان مالیاتی که تعیین می شود برای سرمایه گذاران مقدار بسیار بالایی است. مالیات هایی را که دولت دریافت می کند همه به صورت شفاف بیان شده اند و اما هزینه ها و بودجه بندی این مالیات ها از قبل تعیین شده است برای مثال به صورت معمول این مالیات ها صرف امنیت اجتماع ، آموزش و پرورش و … می شود. درست است که این کشور دارای شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است و اما گاهی همین مالیات های سنگین دولت فنلاند باعث می شود تا عده ای به دنبال ویزای سرمایه گذاری در فنلاند نباشند و این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب نکنند.
دولت فنلاند برای سرمایه گذاران خارجی حمایت های خاصی ندارد آن ها در سیاست های خود برای افرادی که در این کشور قصد سرمایه گذاری دارند هیچ کار و مورد تشویق کننده ای را درنظر نمی گیرند . همین ها هم باعث می شود تا تمایل افراد برای سرمایه گذاری در فنلاند به کم ترین میزان خود برسد.

ویزای سرمایه گذاری فنلاند

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند

۱- فنلاند از جمله کشورهایی است که دارای ثبات اقتصادی و سیاسی است.
۲- این کشور دارای موقیعت جغرافیایی بسیار خوبی است.
۳- مردمی که دراین کشور زندگی می کنند به چند زبان دنیا تسلط دارند.
۴- همان طور که قبلا اشاره شد در این کشور فساد اقتصادی به کم ترین میزان خود است به همین دلیل هم سرمایه گذاری در آن مطمئن است.
۵- در این کشور تخصص هایی در زمینه بهداشت و سلامت ، فناوری ارتباطات و ساخت و تولید وجود دارد.
۶- اقتصادی که در این کشور حکم فرماست بر پایه بازار آزاد است و به همین دلیل هم درآمد این کشور با کشورهای هم چون انگلستان برابری می کند.
۷- براساس گزارش های رقابت جهانی در سال ۲۰۱۵ این کشور دارای رقابتی ترین اقتصادهای جهان است.
۸- در این کشور نیروی کار بسیار ماهر و متخصصی وجود دارد.

معایب دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند

۱- مالیاتی که در کشور فنلاند درنظرگرفته می شود بین ۱۹ تا ۳۰ درصد است و این میزان برای سرمایه گذاران بسیار زیاد است که همان طور که بیان شد گاهی سبب می شود تا از دریافت ویزای سرمایه گذاری فنلاند صرف نظر کنند.
۲- در این کشور طرح های تشویقی برای سرمایه گذاران درنظرگرفته نمی شود.
۳- بازار داخلی در این کشور محدود است.
۴- اقتصاد این کشور وابستگی بسیار زیادی را به صادرات دارد.
۵- این دولت به سرمایه گذاران خارجی احتیاجی ندارد.
۶- آب و هوا و شرایط جغرافیایی دشوار این کشور.
۷- روش های راحتی برای سرمایه گذاران ایرانی وجود ندارد.
۸- هزینه های زندگی در این کشور بسیار زیاد است.
۹- برای ایرانیان متقاضی قوانین بسیار سخت و پیچیده ای وجود دارد.

مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند

مراحل سرمایه گذاری در فنلاند

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند توجه داشته باشید در ابتدا باید در کشور مبدا صدهزار یورو در حساب شما باشد . این همان سرمایه شما خواهد بود که به عنوان سرمایه اولیه در فنلاند درنظرگرفته می شود . پول باید در حساب بانک باشد و اگر این پول به صورت اموال غیر منقول مثل ملک باشد و یا آن را در حساب های موسسه های مالی و اعتباری نگه داری کنید نمی تواند به عنوان سرمایه اولیه قرار گیرد. نکته دیگری که در این جا بیان کردن آن ضروری است این موضوع است که باید پول شما در حساب سپرده کوتاه مدت باشد . توجه داشته باشید اگر حساب بانکی که پول در آن قرار دارد حسابی مشترک باشد و یا به هر صورتی این سرمایه را نتوان از این حساب برداشت کرد نمی توانید به عنوان یک سرمایه اولیه رو آن حساب کنید زیرا مورد قبول نخواهد بود.
از مهم ترین مواردی که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند باید به آن توجه کنید ارائه یک بیزینس پلن است که طرح شما باید دارای دو ویژگی باشد ابتدا این که این طرح باید سودآوری داشته باشد و دوم این که بتواند نیاز این کشور را تامین کند . از جمله مواردی که باید در طرح خود بگنجانید مقدار سرمایه ، میزان مالیات ، مقدار سوددهی در هر سال و … است که همه باعث می شود تا طرح اقتصادی شما کامل تر شود.
شما اگر متقاضی دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند هستید برای این که در این راه موفق شوید بهتر است در ابتدا به عنوان توریست به این کشور سفر کنید و یا این که یک دوره زبان در این کشور بگذارنید سپس برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در فنلاند تصمیم بگیرید.
زمانی که طرح اقتصادی شما در این کشور مورد قبول واقع شد به شما یک فرصت یک ساله داده می شود تا طرح خود را راه اندازی کنید البته باید در کار خود سه نفر از افراد که تابعیت فنلاندی دارند را نیز استخدام کنید. پس باید بدانید طرحی که ارائه می کنید باید بسیار دقیق باشد تا مورد تایید دولت فنلاند قرار گیرد . اگرهمه موارد بالا به درستی انجام شود فرد می تواند ویزای سرمایه گذاری فنلاند را دریافت کند و برای خانواده وی نیز این ویزا صادر می شود.

سرمایه گذاری در فنلاند از راه ثبت شرکت

از راه های دریافت اقامت و سرمایه گذاری در فنلاند می توان به ثبت شرکت در این کشور اشاره کرد. همان طور که قبلا گفته شد برای سرمایه گذاری در این کشور حداقل باید ۱۰۰ هزار یورو سرمایه داشته باشید. مدت زمانی که دریافت کردن ویزای سرمایه گذاری در فنلاند به طول می انجامد برابر پنج سال است البته این درصورتی است که فرد همه قوانین مربوط به این کشور را رعایت کند.
از آن جایی که این کشور عضو کشورهای حوزه شنگن است می توانید با دریافت ویزا به همه کشورهای حوزه شنگن نیز سفر کنید . این دولت از کسب و کارهای مختلف بسیار حمایت می کند و برای سرمایه گذاری در این کشور می توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:
۱- فناوری های پاک
۲- نوآوری و تکنولوژی های محرک
۳- فناوری اطلاعات و ارتباطات
۴- بهداشت و درمان
۵- گردشگری و توریستی
۶- استخراج از معادن ( کشور فنلاند دارای معادن بسیار بزرگی از مس ، طلا ، چوب و .. است . )
۷- خرده فروشی

سرمایه گذاری در فنلاند از راه ثبت شرکت

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

دولت فنلاند از سرمایه گذاری برای کارآفرینی حمایت می کند. البته این نوع از سرمایه گذاری اصلا کار راحتی نیست و البته شاید در مدت زمان بسیار طولانی نتیجه بسیار خوبی را هم بگیرید . برای کارآفرینی در فنلاند موضوعی که بسیار مهم است این است که باید ابتدا شرایط کلی را در این کشور بررسی کنید و متوجه شوید که برای کارآفرینی مناسب باشد. برای این که فرد از این راه به سرمایه گذاری بپردازد در ابتدا باید درخواست خود را مبنی بر این موضوع به مرکز معیشت فنلاند ارسال کنید . وظیفه این مرکز این است که پلن مربوط به کارآفرینی را در این کشور بررسی کند و درنهایت نیز به فرد اجازه اقامت داده می شود.

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه

خرید اوراق قرضه در فنلاند برای افراد خارجی بسیار سخت و دشوار می باشد . این روش مشکلات بسیار زیادی نظیر نرخ سودهی آن در آینده و ریسک های خرید و فروش آن نشان می دهد که این روش برای سرمایه گذاری و مهاجرت روش خوبی نیست و بهتر است برای استفاده از این روش کشورهای دیگری را بررسی کنید تا سوددهی و پیشرفت بیش تری داشته باشد.

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)