#

ویزای کار اتریش

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۶ خرداد ۱۳۹۸
 • مهاجرت کاری
 • 320 بازدید
 • بدون نظر

ویزای کار اتریش

اخذ ویزای کار اتریش شرایط ویژه ای را دارد که متقاضیان باید به آن توجه داشته و اسناد و مدارک لازم را ارائه دهند. دریافت این نوع ویزا به متقاضیان این امکان را می دهد که علاوه بر یافتن شغل مناسب و کسب درآمد بالا اقامت کشور اتریش را نیز دریافت کنند. اقتصادی که در کشور اتریش وجود دارد جزو یکی از اقتصادهای پیشرفته بوده و مردم این کشور از رفاه و درآمد بالایی برخوردار هستند. براساس قوانینی که در کشور اتریش وجود دارد افراد پس از اینکه دوره مدرسه را به اتمام برسانند می توانند شغلی را برای خود پیدا کنند.

اخذ ویزای کار اتریش از طریق پیشنهاد کار

متقاضیان درصورتی که از طریق پیشنهاد کار قصد ورود به کشور اتریش را داشته باشند ابتدا باید از سوی یکی از کمپانی ها و یا کارفرمای اتریشی پیشنهاد کاری دریافت کرده باشند. از آنجایی که اتریش در اتحادیه اروپا عضویت دارد آگهی استخدام جذب نیروی کار ابتدا باید به مدت ۳ ماه در کشور اتریش منتشر شده و درصورت نبود نیروی کار لازم آگهی به مدت سه ماه دیگر در سایت کاریابی اتحادیه اروپا انتشار می یابد و چنانچه بازهم هیچ کس متقاضی کار نبود شرکت و کمپانی مذکور می تواند نیروی مورد نیاز خود را از کشورهای دیگر تامین کند.

متقاضیان دریافت ویزای کار اتریش برای اینکه بتوانند شغلی مناسب را در این کشور برای خود پیدا کنند باید حداقل مدرک تحصیلی آن ها لیسانس بوده و از مهارت کافی برخوردار باشند. البته افراد از طریق پیشنهاد کار نباید انتظار داشته باشند در سریع ترین زمان شغل مناسبی برای خود پیدا کنند چراکه پروسه شش ماهه انتشار آگهی باید طی شده و درصورت نبود نیروی کار واجد شرایط دعوتنامه کاری برای آن ها ارسال خواهد شد.

ویزای کار اتریش از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های اخذ ویزای کار اتریش از طریق تحصیل در این کشور شناخته می شود. متقاضیان چنانچه تمایل داشته باشند تحصیلات خود را در مراکز آموزش عالی اتریش بگذرانند باتوجه به قوانین این کشور می توانند یک سال پس از فارغ التحصیلی خود در این کشور اقامت داشته و به دنبال پیدا کردن شغل مناسبی باشند. چنانچه شغلی مناسب در این مدت پیدا شود فرد متقاضی می تواند ویزای کار اتریش را جایگزین ویزای تحصیلی کرده و بدون هیچ مشکلی در این کشور به کار مشغول باشد.

ویزای کار اتریش از طریق تحصیل

ویزای کار اتریش از طریق دریافت ویزای کاریابی

یکی دیگر از روش هایی که به اخذ ویزای کار اتریش کمک می کند دریافت ویزای کاریابی این کشور است. اخذ ویزای کاریابی به متقاضیان این امکان را می دهد که به مدت ۶ ماه در کشور اتریش اقامت داشته و به امتیاز ۷۰ از ۱۰۰ دست پیدا کنند. متقاضیان این نوع ویزا از طریق دریافت ویزای کاریابی پس از اینکه شغل مناسبی را در کشور اتریش پیدا کردند می توانند کارت قرمز سفید قرمز را نیز اخذ نموده و بدون هیچ مشکلی به کار در این کشور اروپایی بپردازند. متقاضیان چنانچه به مدت ۳ سال اقامت در این کشور مالیات خود را به موقع پرداخت کرده باشند می توانند اقامت دائم اتریش را نیز دریافت کنند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار اتریش

متقاضیان دریافت ویزای کار اتریش باید مدارکی را به سفارت اتریش ارائه دهند که مورد بررسی قرار گرفته و وجود هرگونه خللی در آن ها موجب به تعویق افتادن درخواست متقاضیان خواهد شد. علاقه مندان باید تمام مدارک لازم را به زبان آلمانی ترجمه کرده باشند و این مدارک توسط وزارت امورخارجه و دادگستری نیز تائید شده باشد. در ادامه برخی از مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار اتریش را عنوان خواهیم کرد.

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای جستجوی کار در اتریش( متقاضیان اخذ باید درنظر داشته باشند برای اینکه پاسخ منفی از سوی سفارت اتریش به آن ها داده نشود بهتر است اطلاعات صحیح و دقیقی در فرم ها عنوان شده و چنانچه لازم باشد فرد برای تکمیل فرم های مذکور از متخصص و وکیل امور مهاجرتی کمک بگیرد.)
 • ارائه دو قطعه عکس با اندازه ۳.۵ در ۴.۵ که پس زمینه آن سفید بوده و روتوش نشده است و تاریخ ثبت آن برای حداکثر ۶ ماه گذشته است
 • ارائه شناسنامه فرد متقاضی
 • ارائه گذرنامه و تصویر تمام صفحات آن( چنانچه متقاضیان گذرنامه قدیمی نیز داشته باشند باید این مساله را به سفارت اتریش اطلاع دهند)
 • ارائه بیمه نامه ۶ ماهه که تا مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو را تحت پوشش داشته باشد.
 • ارائه اصل مدارک تحصیلی و ریزنمرات تمامی مقاطع تحصیلی به همراه ترجمه آن
 • ارائه رزومه معتبر از سوابق تحصیلی و کاری فرد متقاضی
 • قراردادن اجاره نامه ۶ ماهه در پرونده درخواست ویزای کار اتریش
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده تسل متقاضی به زبان آلمانی در سطح A2 یا آیلتس ۵ بوده جهت مصاحبه در سفارت
 • ارائه نامه اشتغال به کار
 • قرار دادن پرینت تمکن مالی در پرونده

ویزای کار اتریش از طریق دریافت ویزای کاریابی

ویزای کار اتریش و دریافت کارت قرمز سفید قرمز

براساس قانونی که در سال ۲۰۱۱ به تصویب رسید آن دسته از که دارای شرایط ویژه ای هستند می توانند از امکاناتی که توسط دولت اتریش برای کار و یا اقامت درنظر گرفته شده استفاده نمایند. کارت قرمز سفید قرمز برای این افراد بوده و دارای اعتبار ۲۴ ماهه است. زمانی که فرد تقاضای صدور کارت قرمز سفید قرمز را داشته باشد تنها می تواند با کارفرمایی که نام آن در فرم درخواست کارت عنوان شده همکاری داشته باشد.

کلیه افرادی که دارای مهارت و تحصص کافی باشند و یا به عنوان نیروی کار متخصص در مشاغل کمیاب و ویژه شناخته شوند و یا در امور مهم و کلیدی اشتغال داشته باشند امکان دریافت کارت قرمز سفید قرمز را داشته و پس از آن می توانند ویزا را نیز دریافت کنند. متقاضیانی که موفق به دریافت این کارت شده باشند می توانند ویزای کار اتریش را دریافت کرده و همسر و فرزندان خود را نیز وارد کشور اتریش کنند. اعضای خانواده فرد متقاضی نیز امکان دریافت کارت قرمز سفید قرمز پلاس را خواهند داشت. اخذ این کارت به متقاضیان و خانواده او این امکان را می دهد که شغل مناسبی را در کشور اتریش پیدا کرده و درآمد مناسبی را نیز کسبت نمایند.

کارت قرمز سفید قرمز اتریش

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به ویزای کار اتریش با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)