#

ویزای کار اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۶ خرداد ۱۳۹۸
  • مهاجرت کاری
  • 356 بازدید
  • بدون نظر

ویزا کار اسپانیا

کار در اروپا یکی از مهم ترین مواردی است که متقاضیان بسیاری داشته و اغلب افراد اسپانیا را برای یافتن شغلی مناسب انتخاب می کنند. متقاضیان اخذ ویزای کار اسپانیا ابتدا باید با شرایط کار در اسپانیا آشنا شده و روش های تقاضای ویزای اسپانیا را به خوبی بشناسند. برخی از ملیت ها برای اینکه بتوانند در کشور اسپانیا زندگی کرده و شغل مناسبی داشته باشند ملزم به دریافت ویزا خواهند بود درحالی که برخی دیگر از ملیت ها بدون نیاز به ویزا می توانند وارد اسپانیا شده و به کار مشغول شوند.

شرایط دریافت ویزای کار اسپانیا

متقاضیان دریافت این نوع ویزا باید درنظر داشته باشند براساس وضعیت شغلی آن ها مجوزهای کاری متنوعی نیز موجود است که می توانند با استفاده از آن در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند. در اغلب موارد متقاضیان دریافت ویزای کار اسپانیا پیش از هراقدامی ابتدا باید وضعیت کاری خود را در اسپانیا مشخص کنند و سپس درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای کار اسپانیا ارائه دهند.

متقاضیانی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا سکونت دارند و یا شهروند سوئیس هستند هیچ محدودیتی برای کار در اسپانیا نخواهند داشت و می توانند به سادگی در این کشور زندگی کنند. البته شهروندان کرواسی تا تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ باید ویزای کار اسپانیا را دریافت کنند تا امکان اقامت در اسپانیا برای آن ها فراهم شود. اغلب شهروندانی که در کشورهای غیر اروپایی هستند برای اینکه بتوانند در کشور اسپانیا شغل مناسبی برای خود پیدا کنند باید مجوز کار در این کشور را دریافت کرده و پس از آن نسبت به دریافت ویزای کار اسپانیا اقدام نمایند.

البته برای شهروندان غیراروپایی استثناهایی نیز وجود دارد که براساس آن می توانند بدون نیاز به مجوز کار وارد اسپانیا شوند. به عنوان مثال دانشگاهیان و افراد دانشمندی که درحال کار برروی پروژه های ویژه ای هستند و یا اعضای خانواده و نزدیکان آن ها بیشتر از یک سال در کشور اسپانیا به کار مشغول باشند نیازی به دریافت مجوز کار نداشته و می توانند به راحتی وارد این کشور اروپایی شوند. به طور کلی یکی از مهم ترین مواردی که برای دریافت ویزای کار اسپانیا باید دردست داشت مجوز کار این کشور است.

اشخاصی که تحت عنوان کارمند قصد کار در کشور اسپانیا را دارند باید مجوز کار اسپانیا را دریافت کرده و شغل مناسبی را در این کشور پیدا کنند. البته اتباع غیر اروپایی باید درنظر داشته باشند از آنجایی که اسپانیا یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است برای استخدام نیروی انسانی موردنیاز ابتدا باید آگهی استخدام به مدت سه ماه در این کشور منتشر شده و درصورت نبود نیروی انسانی آگهی فوق در دیگر کشورهای اروپایی منتشر شود. چنانچه بازهم نیروی انسانی موردنیاز پیدا نشود متقاضیان غیر اروپایی می توانند در شغل موردنظر استخدام شده و به کار مشغول شوند.

کارفرمای اسپانیایی پیش از ارسال دعوتنامه کاری برای فرد ابتدا باید به وزارت کار اسپانیا مراجعه کرده و تقاضای صدور مجوز کار را ارائه دهد. هنگام انجام این فرایند یک نسخه کپی از درخواست مجوز کار که مهر اداره و شماره پرونده در آن زده شده است برای فرد متقاضی ارسال می شود. متقاضیانی که این مدارک برای آن ها ارسال شده می توانند این مدارک را به عنوان بخشی از تقاضای ویزای کار اسپانیا تحویل سفارت اسپانیا دهند.

مجوز کاری که برای فرد متقاضی صادر می شود دارای اعتبار یک ساله بوده و تا زمانی که متقاضیان از شرایط لازم برخوردار باشند اعتبار آن نیز تمدید خواهد شد. افرادی که از طریق ویزای کار اسپانیا وارد این کشور شده باشند چنانچه پس از ۵ سال حضور مستمر و کار در این کشور شرایط لازم را داشته باشند می توانند اقامت طولانی مدت اسپانیا را نیز دریافت کنند. گاهی افراد برای اینکه در کشور اسپانیا کار کنند نیازی به دریافت مجوز کاری نخواهند داشت اما این افراد ملزم به دریافت ویزای اقامت در اسپانیا خواهند بود.

اساتید دانشگاهی و دانشمندان و یا افراد متخصصی که از سوی دولت اسپانیا دعوتنامه دریافت می کنند و یا روزنامه نگاران خارجی و هنرمندانی که برای اجرای برنامه های ویژه ای وارد اسپانیا می شوند و یا روحانیون و مقامات اتحادیه جزو افرادی هستند که نیازی به مجوز کار در اسپانیا نیاز نداشته اما باید ویزای اقامت در اسپانیا را دریافت کنند.

ویزای کار اسپانیا

کارت آبی اتحادیه اروپا

متقاضیان درخواست ویزای کار اسپانیا درصورتی که دارای حداقل سه سال تحصیلات دانشگاهی بوده و یا دست کم پنج سال سابقه کار در سطح موردنظر را داشته باشند می توانند نسبت به دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام نمایند. یکی دیگر از مواردی که برای دریافت ویزای کار اسپانیا حائز اهمیت است داشتن قرارداد کاری و یا دعوتنامه کاری قانونی است. شغلی که فرد متقاضی قصد انجام آن را دارد باید حقوق ۱.۵ برابر دستمزد متوسط در کشور اسپانیا را داشته باشد.

برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا کارفرمای اسپانیایی باید از جانب متقاضی درخواستی را ارائه داده و مدارکی را تحویل دهد که نشان می دهد هیچ شهروندی از کشورهای اروپایی برای کار در شغل موردنظر وجود ندارد. کارفرمای اسپانیایی باید برای درخواست خود مدارک تحصیلی و یا شناسنامه و گذرنامه فرد متقاضی را تحویل دهند. پس از صدور کارت آبی اتحادیه اروپا فرد متقاضی باید به سفارت و یا کنسولگری اسپانیا مراجعه کرده و درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای کار اسپانیا ارائه دهد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار اسپانیا

  • ارائه گذرنامه معتبر
  • گواهی پزشکی که سلامت فرد را تائید می کند
  • ارائه گواهی عدم سوء سابقه
  • ارائه یک نسخه از قرارداد کار در کشور اسپانیا

متقاضیان دریافت ویزای کار اسپانیا پس از دریافت ویزا حدود سه ماه زمان در اختیار خواهند داشت که وارد کشور اسپانیا شوند. کارت آبی اتحادیه اروپا نیز تنها یک سال اعتبار داشته و چنانچه فرد متقاضی واجد شرایط لازم باشد می تواند اعتبار کارت آبی را تمدید نماید. دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا می توانند از مدت شش ماهه ای که در اختیار دارند سه ماه را به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنند. متقاضیان پس از ۱۸ ماه این امکان را خواهند داشت که وارد یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا شوند اما باید در کشور جدید برای دریافت مجدد کارت اتحادیه اروپا اقدام نمایند.

متقاضیان دریافت ویزای کار اسپانیا درهنگام ارائه درخواست خود باید یک طرح کسب و کار مناسبی را ارائه داده و مدارکی را تحویل دهند که نشان دهنده توانایی فرد برای سرمایه گذاری در اسپانیا بوده و یا توانایی مالی او را تائید می کند.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار اسپانیا

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)