#

ویزای کار فنلاند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۶ خرداد ۱۳۹۸
 • مهاجرت کاری
 • 416 بازدید
 • بدون نظر

ویزای کار فنلاند

مهاجرت به هریک از کشورهای جهان نیازمند آشنایی با قوانین و شرایط آن کشور است. درحال حاضر کشور فنلاند مقصد مهاجرتی افراد بسیاری شناخته می شود و اغلب افراد برای اقامت در این کشور اقدام به دریافت ویزای کار فنلاند می کنند. متقاضیانی که یکی از مقاطع تحصیلی خود را در کشور فنلاند گذرانده باشند درصورت پیدا کردن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی می توانند این ویزا را دریافت کرده و در این کشور اقامت داشته باشند.

چنانچه مدرک تحصیلی متقاضیان از کشور دیگری دریافت شده باشد باید در فنلاند معادل سازی شود تا فرد متقاضی اخذ ویزای کار فنلاند درمقایسه با مدرکی که دریافت کرده و میزان مهارتی که دارد ارزیابی شود. یکی از مهم ترین مواردی که افراد پیش از دریافت ویزای کار فنلاند باید به آن توجه داشته باشند اطلاع از نرخ بیکاری در کشور فنلاند است. نرخ بیکاری در کشور فنلاند در سال ۲۰۱۷ حدود ۸.۶ درصد بود اما براساس آماری که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد حدود ۲۳۳ هزار نفر از شهروندان این کشور جزو افراد بیکار بودند.

اغلب متقاضیان دریافت ویزای کار فنلاند این سوال را مطرح می کنند که پس از اخذ ویزا امکان آوردن همسر و فرزندان خود را به این کشور خواهند داشت یا خیر؟ افرادی که ویزای کار فنلاند را دریافت کرده اند زمانی که اقامت کاری فنلاند را داشته باشند قادر خواهند بود همسر و فرزندانی را که سن آن ها کمتر از ۱۸ سال است وارد کشور فنلاند کنند. کلیه افرادی که متقاضیان باید مدارکی را ارائه دهند که نشان می دهد امکان حمایت مالی از خانواده خود را دارند.

افرادی که تابعیت کشورهایی مانند ایسلند، نروژ، لیختن اشتاین و یا سوئیس را دارند درصورت تمایل به اقامت سه ماهه در کشور فنلاند جهت کار می توانند بدون دریافت اجازه اقامت کاری وارد این کشور شوند. اما چنانچه این افراد بخواهند بیشتر از ۳ ماه در فنلاند حضور داشته و به کار مشغول شوند باید نام آن ها در پلیس محلی و کنسولگری این کشور ثبت شود. متقاضیان دریافت ویزای کار فنلاند چنانچه تابعیت کشورهایی غیراز اتحادیه اروپا را داشته باشند ابتدا باید از سوی یک کارفرمای فنلاندی دعوتنامه کاری دریافت کرده باشند.

ویزای کار فنلاند

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار فنلاند

علاقه مندان به دریافت ویزای کار فنلاند باید مدارکی را ارائه دهند که اصل و صحیح بوده و هیچ مشکلی در آن ها وجود ندارد. البته متقاضیان باید درنظر داشته باشند چنانچه پیشنهاد شغلی از سوی یکی از کارفرمایان فنلاندی داشته باشند امکان کار باهمان پیشنهاد شغلی در کشور دیگری وجود ندارد و فرد متقاضی باید در کشور فنلاند و با توجه به تخصصی که دارد شغل مناسبی را پیدا کند.

یکی دیگر از نکاتی که باید مورد توجه قرار بگیرد نبود نیروی کار لازم فنلاندی و یا اروپایی جهت کار است. در این حالت کارفرما باید آگهی استخدام را به مدت ۶ ماه در کشور فنلاند و سایر کشورهای اروپایی منتشر کند و چنانچه نیروی کار لازم پیدا نشود کارفرما می تواند پیشنهاد شغلی را به متقاضی خارج از اتحادیه اروپا ارسال کند. چنانچه متقاضیان پیشنهاد شغلی ارائه شده را دریافت کردند باید مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار فنلاند را ارائه دهند.

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا که اطلاعات صحیح و خوانایی در آن ذکر شده است
 • گذرنامه فرد متقاضی که دارای حدود ۳ ماه اعتبار پس از سفر به کشور فنلاند است
 • ارائه اصل شناسنامه فرد متقاضی به همراه یک نسخه کپی از آن به علاوه اجازه اقامت و ویزای فرد متقاضی
 • عکس با اندازه ۴ در ۶ که تمام رخ بوده و پس زمینه آن سفید است و بیشتر از ۶ ماه از تاریخ انداختن آن نگذشته است
 • ارائه اجاره نامه محضری( متقاضیان دریافت ویزای کار فنلاند باید اجاره نامه محل زندگی خود در کشور فنلاند را ارائه دهند)
 • ارائه فتوکپی از کلیه مدارک
 • ارائه نامه تمکن مالی فرد متقاضی که مبلغ ۸ تا ۱۰ هزار یورو را تحت پوشش دهد
 • ارائه دعوتنامه کاری و یا قرارداد کاری که از سوی یکی از کارفرمایان و یا کمپانی های معتبر فنلاندی ارسال شده و اداره مهاجرت کشور فنلاند نیز آن را مورد تائید قرار داده است.

متقاضیان دریافت ویزای فنلاند باید درنظر داشته باشند تسلط بر زبان فنلاندی و یا سوئدی یکی از مهم ترین مواردی است که متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند

متقاضیان باید نسبت به هزینه زندگی در فنلاند نیز توجه داشته و با آگاهی کامل اقدام به دریافت ویزای کار فنلاند کنند. فنلاند به عنوان یکی از کشورهای گران قیمت شناخته می شود و باید درنظر داشته باشید که هزینه زندگی در این کشور حدود ۹۵ درصد بیشتر از ایران است. هزینه اجاره در فنلاند حدود ۵۰ درصد بیشتر از ایران بوده و متقاضیان باید حدود ۳۵ درصد مالیات پرداخت کنند.

مشاغل موردنیاز جهت اخذ ویزای کار فنلاند

متقاضیان دریافت ویزای کار فنلاند پیش از هر اقدامی ابتدا باید مشاغل مورد نیاز در این کشور را شناخته و باتوجه به تخصص و مهارتی که دارند اقدام به دریافت ویزای کار فنلاند کنند. در ادامه برخی از مهم ترین مشاغلی را که در کشور فنلاند نیاز مبرمی به نیروی کار متخصص و ماهر دارند را عنوان خواهیم کرد:

 • مهندسین عمران
 • پزشکان عمومی و متخصص و روانشناس
 • دستیاران معلم
 • مهندسین برق و تکنسین های مکانیکی
 • حسابداران بانکی و حسابرسان مالی
 • اپراتورها و تکنسین های ماشین آلات نجاری
 • مشاغل حرفه ای و بازاریابان و روابط عمومی
 • پرستاران
 • کارگران خدمات اجتماعی

افرادی که ویزای کار فنلاند را دریافت کرده اند باید از نحوه کاریابی در این کشور نیز اظلاع کافی داشته باشند. البته کشور فنلاند به مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دارای برنامه خاصی در زمینه جستجوی کار نبوده و کلیه متقاضیان ملزم ره دریافت پیشنهاد شغلی هستند. سایت کاریابی اداره کار فنلاند اغلب مشاغلی که در کشور فنلاند به دنبال نیروی کار متخصص هستند را معرفی کرده و متقاضیان با توجه به تخصص و مهارت خود می توانند شغل مناسبی را پیدا کرده و نسبت به دریافت ویزای کار فنلاند به سفارت این کشور مراجعه نمایند.

هزینه زندگی در فنلاند

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)