#

ویزای کار پرتغال

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۶ خرداد ۱۳۹۸
 • مهاجرت کاری
 • 302 بازدید
 • بدون نظر

ویزای کار پرتغال

یکی از راه های مهاجرت و ورود به کشور پرتغال اخذ ویزای کار این کشور است که طی سال های اخیر متقاضیان بسیار زیادی داشته است. پرتغال به عنوان یکی از کشورهای امن در جهان شناخته می شود و دارای جاذبه های زیبای متعددی است و اغلب افرادی که در این کشور زیبا زندگی می کنند آن را شبیه به یک کارت پستال جذاب می دانند. لیسبون پایتخت پرتغال بوده که دارای زیبایی های خاصی است و افراد بسیاری برای اینکه بتوانند وارد این شهر زیبا شوند ویزای کار پرتغال را دریافت می کنند.

حداقل سنی که برای کار در پرتغال درنظر گرفته شده ۱۶ سال است و متقاضیان کار در پرتغال چنانچه سن ۱۸ سال را داشته باشند می توانند قرارداد کاری بدون ارائه مدرک تحصیلی را امضا کنند. متقاضیان اخذ ویزای کار پرتغال باید درنظر داشته باشند ساعت کاری کارمندان در این کشور حدود ۴۰ ساعت در هفته است اما براساس قانون استخدام در این کشور می توان تا حدود ۶۰ ساعت در طول هفته نیز اجازه کار داشت.

علاقه مندان به دریافت ویزای کار پرتغال باید درنظر داشته باشند که ملیت و طول استخدام از مهم ترین مواردی هستند که می توانند روند اخذ ویزای کار پرتغال را تسریع بخشیده و یا آن را کند کنند. متقاضیانی که در کشورهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده و یا سوئیس زندگی می کنند جهت کار در پرتغال نیازی به دریافت ویزای کار پرتغال نخواهند داشت. البته کلیه افرادی که قصد دارند بیشتر از ۶ ماه در کشور پرتغال به کار مشغول باشند باید گواهی اقامت این کشور را نیز دریافت کنند.

متقاضیان دریافت این نوع ویزا باید درنظر داشته باشند یافت شغل مناسب برای شهروندان غیراتحادیه اروپا به دلیل بالا بودن نرخ بیکاری در این کشور چندان راحت نبوده و دولت پرتغال برای اینکه بتواند نرخ بیکاری را کنترل کند سیاست های مختلفی را به کار گرفته است. اخذ ویزای کار پرتغال نیازمند دریافت پیشنهاد کاری و یا دعوتنامه کاری از سوی یکی از کارفرمایان و شرکت های پرتغالی است. البته برای استخدام متقاضیانی که در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند ابتدا باید پیشنهاد کاری به مدت سه ماه در کشور پرتغال منتشر شده و درصورت نبود نیروی کار لازم این آگهی به مدت سه ماه در سایر کشورهای اروپایی انتشار پیدا کند. چنانچه بازهم متقاضی کار از این کشورها پیدا نشود متقاضییان بین المللی می توانند پیشنهاد و یا دعوتنامه کاری را دریافت کرده و نسبت به اخذ ویزای کار پرتغال اقدامات لازم را انجام دهند.

ویزای کار پرتغال به دو شکل در اختیار متقاضیان قرار داده می شود که در شکل نخست متقاضیان برای قراردادهای کوتاه مدت خود می توانند ویزای کار کوتاه مدت را دریافت کرده و کمتر از شش ماه در این کشور به کار مشغول باشند. اغلب متقاضیان این نوع ویزا محققان و دانشگاهیانی هستند که قصد کار بر روی پروژه های علمی و تحقیقاتی را داشته و یا قصد دارند تحصیلات دانشگاهی در پرتغال را به اتمام برسانند که این نوع ویزا به مدت یک سال دیگر نیز قابلیت تمدید را دارد.

ویزای کاری بلند مدت از دیگر انواع ویزای کار پرتغال شناخته می شود که براساس آن متقاضیان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا امکان اشتغال بیشتر از شش ماه را در کشور پرتغال خواهند داشت. اشخاصی که ویزای بلند مدت پرتغال را دریافت کرده باشند می توانند به دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنند. علاوه براین متقاضیان دریافت ویزای کار پرتغال می توانند پس از یافت شغل مناسب در این کشور می توانند ویزای الحاق خانواده را نیز درخواست داده که حدود ۹۰ روز برای دریافت آن باید صبر کنند. هزینه ای که برای دریافت ویزای الحاق خانواده باید پرداخت شود حدود ۹۰ یورو بوده و به هیچ عنوان قابلیت استرداد ندارد.

ویزای کار پرتغال

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار پرتغال

اشخاصی که قصد دریافت ویزای کار پرتغال را دارند باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهند که پس از بررسی های لازم نتیجه درخواست به آن ها اطلاع داده خواهد شد. کلیه مدارکی که ارائه می شوند باید اصل بوده و یک نسخه رسمی و تائید شده نیز به همراه اصل مدارک وجود داشته باشد. از سوی دیگر اگر نیاز به ترجمه باشد متقاضیان باید ترجمه رسمی و معتبری از مدارک را تحویل دهند. در ادامه مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار پرتغال را عنوان خواهیم کرد.

 • ارائه اصل گذرنامه فرد متقاضی به همراه نسخه های پیشین ویزاهای دریافتی درصورتی که وجود داشته باشد( گذرنامه متقاضی حداقل باید شش ماه اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد)
 • ارائه کپی گذرنامه شخص متقاضی
 • ارائه شناسنامه شخص متقاضی
 • ارائه گواهی ازدواج درصورتی که متقاضی اخذ ویزای کار پرتغال متاهل باشد
 • ارائه جزئیات رزرو پرواز( متقاضیان باید درنظر داشته باشند که این گزینه همیشه لازم نیست)
 • بیمه نامه پزشکی که در کل مناطق شینگن پوشش دهی داشته باشد و حداقل هزینه تحت پوشش آن حدود ۳۰۰۰۰ یورو باشد
 • ارائه اجاره نامه و آدرس معتبر در کشور پرتغال که نشان دهنده محل اقامت فرد متقاضی در کشور پرتغال است
 • ارائه پرینت حساب بانکی که نشان دهنده تمکن مالی فرد در شش ماه گذشته است
 • ارائه یک نسخه قرارداد کاری که از سوی کارفرما به شکل واقعی در پرتغال منعقد شده و در اختیار فرد متقاضی قرار گرفته است
 • ارائه رزومه کاری فرد متقاضی
 • ارائه دو قطعه عکس مناسب گذرنامه

مدارک لازم جهت دریافت ویزای کار پرتغال

نرخ بیکاری در پرتغال

متقاضیان دریافت ویزای کار پرتغال برای اینکه بدون هیچ مشکلی بتوانند در این کشور اروپایی شغل مناسبی پیدا کنند ابتدا باید از نرخ بیکاری در پرتغال نیز آگاهی کامل داشته باشند. نرخ بیکاری در پرتغال حدود ۶.۸ درصد تخمین زده شده است. براساس این آمار باید عنوان کرد در بین هر یکصد نفر شهروند پرتغالی ۷ نفر بیکار هستند. این رقم بیکاری در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار ناچیز بوده و در برابر برخی دیگر از کشورها نیز بسیار زیادی محسوب می شود.

میزان حقوق در پرتغال

علاقه مندان به دریافت ویزای کار پرتغال باید درمظر داشته باشند میانگین متوسط حقوقی که در این کشور می توان دریافت کرد حدود ۱.۱۲۴ یورو به صورت ماهیانه است. باتوجه به این مساله می توان گفت تفاوت طبقاتی فاحشی بین ثروتمندان و فقیران در کشور پرتغال وجود دارد و افراد درصورتی که در شهر لیسبون زندگی کنند می توانند به درآمد بیشتری در مقایسه با سایر شهرهای این کشور دست پیدا کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به پرتغال با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)