#

ویزای کار کانادا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • ۴ تیر ۱۳۹۸
  • ویزا
  • 337 بازدید
  • بدون نظر

ویزای کار کانادا

کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و صنعتی در جهان شناخته می شود که مقصد ایده آلی برای مهاجرت بوده و متقاضیان بسیاری جهت کار دارد. اخذ ویزای کار کانادا نیازمند داشتن شرایطی است که به افراد اجازه می دهد در این کشور به کار مشغول بوده و درآمد بالایی را کسب کنند. براساس برنامه و قوانینی که در کشور کانادا وجود دارد متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا چنانچه دارای مهارت و تخصص لازم باشند می توانند وارد کشور کانادا شده و کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنند.

کلیه افرادی که قصد کار در کشور کانادا را دارند باید ویزای کار کانادا را دریافت کنند که البته شهروندان کانادا و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند مستثنی بوده و بدون نیاز به ویزا کار کانادا می توانند شغل مناسبی را در این کشور برای خود پیدا کنند. کانادا دارای اقتصاد قوی بوده و مالیاتی که افراد باید پرداخت کنند درمقایسه با بسیاری از کشورهای جهان کمتر است. پژوهش و نوآوری در کشور کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای بین المللی برتر بوده و شهروندان این کشور از کیفیت بالای زندگی برخوردار هستند که این عوامل در کنار هم باعث شده افراد بسیاری متقاضی اخذ ویزای کار کانادا باشند.

شرایط دریافت ویزای کار کانادا

متقاضیان دریافت ویزای کار کانادا باید درنظر داشته باشند براساس قوانین این کشور داشتن پیشنهاد و دعوتنامه کاری از سوی شرکت و یا کارفرمای کانادایی به عنوان یکی از موارد الزامی شناخته می شود. مجوز کاری که برای افراد از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی کانادا صادر می شود دارای اعتبار موقتی بوده و درصورت لزوم متقاضیان می توانند اعتبار آن را تمدید کنند. یکی دیگر از مواردی که متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا باید درنظر داشته باشند دریافت تائیدیه عدم تاثیر منفی مجوز کاری صادر شده از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی بر اقتصاد کانادا توسط اداره منابع انسانی است.

البته در تمام موارد تائیدیه اداره منابع انسانی لازم نبوده و افراد می توانند به کار در این کشور بپردازند که در ادامه برخی از آن ها را عنوان خواهیم کرد: فعالیتی که درنظر گرفته شده از امتیازهای اجتماعی، فرهنگی و یا اقتصادی ویژه ای برخوردار بوده و یا به عنوان فعالیت هایی شناخته شود که دانشجویان بین المللی باید در آن شرکت کنند تا دوره تحصیل آن ها به پایان برسد. اشخاصی که موفق به دریافت ویزای کار کانادا و یا ویزای تحصیلی و مجوز کار در کانادا شده باشند همسر آن ها برای اینکه بتوانند مجوز کار در کانادا را دریافت کنند نیازی به اخذ تائیدیه اداره منابع انسانی نخواهند داشت.

شرایط دریافت ویزای کار کانادا

از سوی دیگر افراد خارجی که به عنوان پناهنده وارد کشور کانادا شده و از دولت این کشور درخواست کمک می کنند و یا شغل مورد نظر جزو فعالیت هایی باشد که در قراردادهای تجاری بین المللی مورد حمایت قرار گرفته اند متقاضیان دریافت ویزای کار کانادا دیگر نیازی به اخذ تائیدیه اداره منابع انسانی کانادا نخواهند داشت.

افرادی که از طریق اخذ ویزای کار کانادا وارد این کشور شده اند درصورتی که یک سال در خاک این کشور اقامت داشته و فعالیت هایی را به صورت تمام وقت انجام داده و مالیات خود را به موقع پرداخت نمایند می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و پس از چند سال نیز نسبت به دریافت گذرنامه و تابعیت کانادا اقدام کنند. اشخاصی که موفق به دریافت مجوز کار در کانادا شده باشند می توانند از مزیت تحصیل رایگان تا پایان دوره دبیرستان فرزندان خود بهره مند شوند.

سیستم Express Entry

متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا می توانند براساس توانایی ها و مهارت هایی که دارند توسط دولت کانادا برای اقامت دائم در این کشور انتخاب شده و تاثیر ویژه ای در اقتصاد کانادا داشته باشند. سیستم Express Entry به عنوان یک سیستم جدید در کانادا شناخته می شود که نشان می دهد افراد به چه شکلی می توانند باتوجه به مهارت و تجربه کاری که دارند تقاضای مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشند. در سیستم Express Entry برنامه های اسکیل ورکر فدرال، برنامه تجارت ماهرانه فدرال و کلاس تجربه کار کانادایی قرار دارد که براساس آن متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا می توانند از طریق کار وارد کشور کانادا شده و اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

در سیستم Express Entry متقاضیان ابتدا باید به صورت آنلاین فرم اکسپرس انتری را کامل کرده و اطلاعات ویژه ای مانند مهارت هایی که دارند به همراه تجربه کاری و توانایی زبان و همچنین تحصیلات خود را به همراه اطلاعات دیگری عنوان کنند. در این مرحله متقاضیان باید امتیاز ۶۷ را دریافت کنند تا امکان ورود به مرحله بعد را داشته باشند.

در مرحله بعد متقاضیانی که در سیستم Express Entry وارد شده اند باید امتیاز لازم را درخصوص مهارت زبانی خود دریافت کنند که ۲۸ امتیاز است. هراندازه افراد نمره بالاتری را به دست بیاورند امتیاز آن ها نیز بیشتر خواهد بود و متقاضیان باید به تمام قوانین و ضوابطی که در این خصوص وجود دارد توجه کافی داشته باشند. متقاضیانی که مدرک زبان فرانسه داشته باشند می توانند به امتیاز ویژه ای دست پیدا کنند. امتیازی که افراد از  طریق تحصیلات در سیستم Express Entry باید به دست بیاورند ۲۵ نمره است.

سیستم Express Entry کانادا

امتیاز لازم در سیستم Express Entry از طریق تجربه کاری به تعداد سال هایی که فرد به کار مشغول بوده درنظر گرفته می شود و برای هرسال حدود ۱۵ امتیاز است. امتیازی که از طریق سن در این سیستم کسب می شود ۱۲ بوده و افرادی که سن آن ها بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشد می توانند به امتیاز بالاتری دست پیدا کنند. افرادی که بتوانند امتیاز بالایی را در این سیستم به دست بیاورند حدود ۶۰ روز زمان در اختیار خواهند داشت که درخواست خود را مبنی بر صدور ویزای کار کانادا ارائه دهند.

باتوجه به موارد فوق می توان دریافت که اخذ ویزای کار کانادا به عنوان یکی از روش های سریع در زمینه مهاجرت به این کشور شناخته می شود. افرادی که تمایل دارند در روند دریافت ویزای کار کانادا و مجوز کار در این کشور هیچ مشکلی پیش نیامده و اداره منابع انسانی نیز تائیدیه لازم را صادر کند بهتر است با افراد متخصص و وکلای امور مهاجرتی مشورت کرد. هرساله حدود ۱۰۰ هزار نفر سعی می کنند از طریق اخذ ویزای کار کانادا وارد این کشور شوند اما باید به این مساله نیز توجه داشت که اداره مهاجرت کانادا فعالیت های محدودی را جهت دریافت مجوز کار تعیین کرده است و متقاضیان اخذ ویزای کار کانادا ابتدا باید به این مساله توجه داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به ویزای کار کانادا و سفارت کانادا با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)