#

تحصیل در اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
 • مهاجرت تحصیلی
 • 4080 بازدید
 • ۳۰ نظر

هرساله دانشجویان بسیاری با هدف تحصیل در اسپانیا وارد این کشور می‌شوند تا بتوانند از امکانات آموزشی باکیفیت و سطح بالای دانشگاه‌های این کشور نهایت استفاده را ببرند. اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای زیبا در بخش جنوب‌غربی اروپا شناخته می‌شود. مادرید پایتخت آن بوده و در اتحادیه اروپا نیز عضویت دارد. یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که متقاضیان از طریق آن می‌توانند به اسپانیا مهاجرت کنند، مهاجرت تحصیلی است.

تحصیل در اسپانیا

چرا تحصیل در اسپانیا؟

تحصیل در اسپانیا موجب می‌شود تا متقاضیان وارد پنجمین قدرت اقتصادی اروپا شده و تحصیلات خود را در مراکز آموزش‌عالی معتبری به اتمام برسانند. جمعیتی که در حال حاضر در کشور اسپانیا اقامت دارند بیش از ۴۵ میلیون نفر است که به عنوان مردمی مهربان و خوشنام شناخته شده و با مهاجرین رفتار بسیار خوبی دارند. دانشگاه‌های اسپانیایی از لحاظ علمی توانسته‌اند جایگاه بالایی را در بین دیگر دانشگاه‌های بین‌المللی کسب کنند. این امر موجب شده افراد بسیاری متقاضی ادامه‌تحصیل در این کشور باشند. دانشگاه‌های پلی‌تکنیک بارسلونا ، اتونومای بارسلونا، دانشگاه ملی بارسلونا جزو معروف‌ترین دانشگاه‌های اسپانیایی شناخته می‌شوند که مرکز توجه دانشجویان بین‌المللی نیز قرار دارند.

کلیه دانشگاه‌های اسپانیا شرایطی را فراهم می‌کنند که دانشجویان بتوانند تحصیلات خود را در محیطی علمی سپری کرده و مدارک‌معتبری را دریافت کنند. متقاضیان باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را داشته باشند. اما ارائه مدرک‌زبان به عنوان امری الزامی محسوب نمی‌شود. درواقع متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسپانیا بدون داشتن مدرک زبان می‌توانند از دانشگاه‌های این کشور پذیرش دریافت کنند.

متقاضیان باید درنظر داشته باشند چنانچه دارای همسر و فرزند کمتر از ۱۸ سال باشند می‌توانند آن ها را با خود وارد اسپانیا کنند.

از دیگر مزایا مهاجرت‌تحصیلی به اسپانیا امکان دعوت به کار از سوی کارفرمایان اسپانیایی است. از سوی دیگر متقاضیانی که حدود ۴ تا ۵ سال را در کشور اسپانیا به کار مشغول بوده و مالیات خود را نیز به صورت دائم و در زمان مقرر پرداخت کرده باشند می‌توانند نسبت به دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایند.

مدرک زبان برای تحصیل در اسپانیا

برای تحصیل در اسپانیا دانشجویان باید ابتدا دانشگاه موردنظر خود را انتخاب نمایند. سپس نسبت به شرایط دانشگاه‌ها اطلاع کامل کسب نمایند. دانشگاه‌های اسپانیا به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند که برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود. زبانی که برای تدریس در دانشگاه‌های دولتی اسپانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد اسپانیایی است. به همین دلیل متقاضیان دانشگاه‌های دولتی اسپانیا، موظف هستند تسلط کافی به زبان‌اسپانیایی داشته باشند.

مقطع کارشناسی در اسپانیا

علاقه مندان به تحصیل در این کشور باید توجه داشته‌باشند چنان‌چه قصد ورود به دانشگاه‌های خصوصی این کشور را دارند باید نسبت به زبان‌انگلیسی کاملا مسلط باشند چرا که کلیه‌دروس در این دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود.

موسسه زبان داش گستر کوه نور با برگزاری کلا‌های اسپانیایی می‌تواند شما را برای تحصیل در اسپانیا آماده کند.

با ما تماس بگیرید ۴۴۲۷۲۴۵۰-۰۲۱

تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا

علاقه‌مندان تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا، باید زبان‌اسپانیایی خود را تقویت کرده و مدرک‌دیپلم ۱۲ ساله را ارائه دهند. البته بهتر است زبان‌اسپانیایی را در کشور خود فرا بگیرند، زیرا دانشگاه‌های این کشور آزمون زبان را با دشواری برگزار کرده و سفارت اسپانیا نیز درخصوص آزمون زبان به راحتی ویزا صادر نمی‌کند. مقطع کارشناسی در اسپانیا یک دوره ۴ ساله است که دانشجویان پس از اتمام‌تحصیلات خود درصورت تمایل می‌توانند وارد مقطع بالاتر شوند.

برای ورود به مقطع‌کارشناسی اسپانیا می‌توان به دو روش با آزمون و بدون‌آزمون اقدام نمود. متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی را دارند باید ابتدا دوره‌کالج را بگذرانند و سپس با شرکت و قبولی در آزمون وارد دانشگاه شوند. اما ورود به دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا بدون آزمون است.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا

برای دریافتویزای تحصیلی اسپانیاشما نیاز دارید مدارک زیر را فراهم کنید:

 • نامه‌پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر اسپانیا (دارای مه و امضا)
 • ترجمه از مدارک‌تحصیلی
 • گواهی تائید سلامت‌پزشکی
 • گواهی عدم سوء‌سابقه از اداره‌آگاهی
 • ارائه مدارک محل اقامت فرد در اسپانیا طی دوران تحصیل
 • نامه تمکن‌مالی از سوی بانکی معتبر در کشور مبدا
 • فیش‌حقوقی فرد حامی مالی
 • بیمه‌مسافرتی شینگن
 • ارائه‌مدارک شناسایی  (شناسنامه و پاسپورت به صورت ترجمه شده)

موسسه مهاجرتی دانش گستر کوه نور دارای بیش از سالها تجربه و به عنوان اولین موسسه تخصصی ویزای اسپانیا می تواند آینده ای فوق العاده برای شما رقم بزند. با ما در اتباط باشید. ۴۵۱۳۱-۰۲۱

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

علاقه‌مندان برای ورود به مقطع کارشناسی‌ارشد باید از تسلط کافی نسبت به زبان‌انگلیسی برخوردار باشند و در آزمون‌آیلتس حداقل نمره ۶.۵ کسب کنند. این دوره حدود دوسال به طول انجامیده و دانشجویان پس از اتمام دوره می‌توانند نسبت به دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا جهت شرکت در مقطع دکتری اقدامات لازم را انجام دهند.

لازم به ذکر است برای درخواست پذیرش برای برخی از دانشگاه‌های اسپانیا می‌توان بدون مدرک‌زبان هم  می‌توان درخواست پذیرش داد.

زبان‌تدریس در مقطعکارشناسی‌ ارشد در اسپانیایا زبان‌اسپانیایی و یا زبان‌انگلیسی است. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی‌ارشد در اسپانیا تحصیل می‌کنند براساس شرایط، می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و ماهیانه ۱۶۰ تا ۲۰۰ یورو درآمد داشته باشند. این میزان حقوق بخش زیادی از هزینه‌های زندگی دانشجویی در اسپانیا را تامین کند.

تحصیل در مقطع دکترا اسپانیا

طول دوره‌دکترا در اسپانیا ۵ سال است که که ۲ یا ۳ سال آن برای تحقیق و پژوهش در مورد پایان‌نامه در نظر گرفته می‌شود. زبان تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا، انگلیسی است. چنان‌چه فردی حدود ۲۷ ماه را در اسپانیا به تحصیل مشغول بوده و دو مقاله علمی نیز ثبت کرده باشد می‌تواند مدرک معتبری را دریافت نماید که از سوی وزارت علوم نیز مورد تائید خواهد بود. دانشجویاندکترا در اسپانیا بیشتر از دانشجویان دیگر حق‌ کار در حین تحصیل را دارند و می‌توانند به مدت ۳۰ ساعت در هفته کارکنند و مبلغ ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو درآمد داشته باشند.

دکتری در اسپانیا

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اسپانیا

برای تحصیل در اسپانیا، مانند هر کشور دیگری برای این که افراد بتوانند پذیرش دانشگاه‌های اسپانیا را بگیرند باید مدارکی را ارائه دهند که به شرح زیر است:

 1. در صورتی که فرد سابقه‌کاری دارد باید مدارک خود را ارائه دهد
 2. توصیه‌نامه
 3. پروپوزال
 4. اسکن از صفحه‌اول پاسپورت
 5. ترجمه‌‌مدارک تحصیلی به همراه ریزنمرات
 6. رزومه‌تحصیلی
 7. ارائه انگیزه‌نامه
 8. ارائه مقاله و یا مدارک حضور در کنفرانس‌های بین‌المللی (در صورت دارا بودن)
 9. مدرک زبان آیلتس و یا تافل
 10. ترجمه مدارک‌شناسایی

مدارک لازم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های اسپانیا

تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا

 • دانشگاه آرکادیا اسپانیا: دوره‌های متنوعی در این دانشگاه ارائه می‌شود که همگی به زبان‌انگلیسی هستند. این دانشگاه دارای شعب ‌هایی در شهرهای گرانادا، بارسلونا و تولدو است.
 • دانشگاه سوفولک اسپانیا: این دانشگاه در شهر مادرید قرار دارد و دوره‌های تحصیل به زبان‌انگلیسی ارائه می‌شود.
 • دانشگاه بین‌المللی ماربیا اسپانیا: شهر ماربیا در جنوب کشور اسپانیا قرار دارد و به دلیل دانشگاه بسیار معتبری که دارد، شهرت فراوانی یافته است. از مزیت‌های این دانشگاه این است که متقاضی می‌تواند به زبان‌های انگلیسی و یا اسپانیایی در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. رشته های این دانشگاه نیز تنوع بسیار زیادی دارد . از رشته تجارت جهانی تا بازاریابی در این دانشگاه تدریس می‌شود.
 • دانشگاه ولدن اسپانیا: فردی که تقاضا دارد در دوره‌های مجازی دانشگاه‌های اسپانیا شرکت کند، می‌تواند این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کند.

دانشگاه های اسپانیا

تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا

متقاضیان تحصیل در اسپانیا باید بدانند که در همه رشته‌های تحصیلی به زبان‌انگلیسی تدریس نمی‌شوند و هنوز باید در برخی از رشته‌ها به زبان‌اسپانیایی به تحصیل پرداخت.

نکته بسیار مهم این است که تحصیل به زبان‌انگلیسی بسیار گران‌تر از تحصیل به زبان‌اسپانیایی در این کشور خواهد بود. بنابراین اگر متقاضی تحصیل به زبان‌انگلیسی هستید باید این موضوع را درنظرداشته باشید. سفارت و دانشگاه های اسپانیا، مدرک آیتلس با نمره ۶.۵ را در مقطع کارشناسی از متقاضی درخواست خواهند کرد.

هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد  را دارند، مبلغ ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو در هر ترم را پرداخت خواهند کرد. هزینه تحصیل  در مقطع دکتری بسیار کمتر بوده و درواقع می‌توان آن را رایگان حساب کرد.

متقاضیان تحصیل در اسپانیا ابتدا باید از هزینه زندگی در اسپانیا نیز اطلاعات کافی کسب کرده و با آگاهی کامل اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور کنند. هزینه زندگی در اسپانیا برای متقاضیان، ماهانه مبلغی در حدود۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو است. از زمانیکه نام داوطلبان در یکی از دانشگاه‌های معتبر اسپانیا ثبت شود، می‌توانند نیمی از هزینه‌های درمانی خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند.

شهریه دانشگاه های اسپانیا

شهریه دانشگاه‌های اسپانیا بسته به مقطع تحصیلی که افراد در آن تحصیل می‌کنند متفاوت است. در خصوص شهریه برای مقطع دکترا تسهیلات ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته شده است به طوری که می‌توان گفت شهریه‌دانشگاه برای مقطع دکترا تقریبا رایگان است. دانشجویان مقطع دکترا سالانه باید شهریه‌ای حدود ۷۰۰ یورو را بپردازند که در مقابل امکاناتی که در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد بسیار ناچیز است.

هزینه زندگی در اسپانیا

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا

دانشجویانی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی را دارند باید در آزمون آیلتس حداقل نمره ی ۶.۵ را کسب کنند و مدرک‌دانشگاهی خود را از دانشگاه‌های معتبر گرفته باشند. در مقطع دکترا داشن مقالات ISI یا تالیف و ترجمه کتاب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از شرایط دریافت بورسیه‌تحصیلی اسپانیا این است که از زمان فارغ‌التحصیلی دانشجو بیشتر از ۳ سال نگذشته باشد و معدل متقاضی نباید کمتر از ۱۶ باشد.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا

دانشگاه‌های اسپانیا مزایای بسیاری برای افراد به دنبال دارد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل در این کشور اروپایی نسبت به سایر کشورهای اروپایی هزینه‌کمتری دارد.
 • دانشگاه‌های اسپانیا دارای سطح علمی و البته رتبه‌های جهانی بسیار خوبی هستند.

برای مثال دانشگاه بارسلونا و دانشگاه اوتونومای مادرید از جمله دانشگاه‌های اسپانیا هستند که دارای رتبه ی زیر ۲۰۰ جهانی قرار دارند.

 • دانشگاه‌های اسپانیا دارای خوابگاه‌های دانشجویی هستند که این خوابگاه‌ها در داخل و یا خارج از محوطه‌دانشگاه قرار دارند. همچنین اقامت در محل‌های اقامت دانشجویی امکانات رفاهی بسیار خوبی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
 • در نهایت این که افراد می‌توانند با تحصیل در این کشور، دومین زبان جهان از نظر گفتاری را یاد بگیرند و با یادگیری این زبان می‌توانند سطح رزومه‌خود را تا حد زیادی افزایش دهند.
 • فارغ‌التحصیلان می‌توانند جهت دریافتاقامت پس از تحصیل در اسپانیا اقدام نمایند.

مزایای تحصیل در کشور اسپانیا

در این مقاله سعی شد به طور کامل شرایط تحصیل در اسپانیا برای شما شرح داده شود. در صورتی که سوالی در ارتباط با شرایط تحصیلی اسپانیا دارید می توانید با مشاوران باتجربه موسسه دانش گستر کوه نور در تماس باشید. ۴۵۱۳۱-۰۲۱30 پاسخ به “تحصیل در اسپانیا”

 1. ManKooAdvid گفت:

  آیا ویزای تحصیلی اسپانیا رو راحتر از ویزای تحصیلی آلمان میتونیم دریافت کنیم؟

 2. amin گفت:

  چند ماهه میشه ویزای تحصیلی اسپانیا رو گرفت؟

 3. سوگند گفت:

  اسپانیا بخواییم اقدام کنیم باید چ شرایطی داشته باشیم؟؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   شرایط اولیتون رو لطف کنید بگید تا بهتر راهنماییتون کنم.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 4. علیرضا گفت:

  دانشگاه های اسپانیا مورد تایید وزارت علوم هستش؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله تمامی دانشگاه هایی که اقدام میکنیم مورد تایید وزرات علوم هستش.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 5. Abtin گفت:

  Daneshgaye espania borsiam midan??

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله باید شرایط و مدارک شما بررسی شود .در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 6. Siavash گفت:

  Salam bad az tahsil kar ham mishe kard

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   بله بعد از تحصیل مدت زمانی رو برای جستجوی کار دارید.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 7. آرش گفت:

  سلام مدرک زبان باید چی داشته باشیم؟؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایطتتون مشخص میشود که چه مدرکی باید داشته باشید.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 8. نیلوفر گفت:

  آیا محدودیت سنی برای تحصیل در اسپانیا وجود دارد ؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   فقط در مقطع کارشناسی شرایط سنی دارد که زیر 26 سال است.در صورت تمایل در طول ساعات اداری تماس بگیرید و وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی آنلاین بگیرید.

 9. سیروان گفت:

  سلام شرایط تحصیل در اسپانیا چگونه است؟

 10. نسترن گفت:

  ۱- بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در اسپانیا به همه تعلق میگیرد؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   ثبت‌ نام در دانشگاه سبب می‌ شود که حدود ۳۰ درصد هزینه های درمانی دانشجو تحت پوشش قرار گیرد. اما برای داشتن بیمه تکمیلی ماهیانه ۶۰-۱۰۰ یورو باید پرداخت شود.

 11. شیرین گفت:

  سلام اخذ ویزا برای والدین دانشجو چطور ممکن است؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   سه ماه پس از ثبت‌ نام در دانشگاه به دانشجو کارت اقامت دانشجویی تعلق می‌‌ گیرد که می‌ توان برای ویزای اقوام درجه یک شامل پدر و مادر و همسر و فرزند اقدام کنید.

 12. Nargess گفت:

  سلام من لیسانس دارم از دانشگاه غیر انتفاعی، مدرک دیپلمم هنرستانه میتونم واسه فاند گرفتن امیدی داشته باشم؟؟ آخه شنیدم ترجمه ۱۲ سال تحصیلیو میخوان همه کشورا…

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   برای دریافت بورسیه داشتن مدرک زبان حداقل 6/5 الزامی است و باید شرایط و رزمتون توسط مشاورین ما بررسی شود و بهترین انتخاب را در اختیارتون قرار دهند.در صورت تمایل فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و یا برای دربافت وقت مشاوره در روز و ساعات اداری تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

 13. مینا گفت:

  سلام. بنده دانشجو ترم اخر ارشد رشته مترجمی زبان هستم.ایا بازهم نیاز به مدرک زبان دارم؟ و اینکه معدلم ۱۸ هست و درحال نوشتن یک مقاله هم هستم و ۲۶ سالمه و همچنین مجرد هم هستم. چند درصد شانس گرفتن بورسیه رو دارم؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   برای دریافت بورسیه داشتن مدرک زبان حداقل 7 الزامی است و رزومه و شرایطتون توسط مشاورین موسسه باید بررسی شود.در صورت تمایل فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و یا برای دربافت وقت مشاوره در روز و ساعات اداری تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

 14. مینا یزدان مهر گفت:

  سلام و وقت بخیر، من کارشناسی علوم آزمایشگاهی میخونم سال ۱۴۰۰ ازمون ارشد دارم
  میخوام گرایش میکروب شناسی شرکت کنم، میخواستم ببینم اینده ی این رشته در اسپانیا
  چطور هستش؟ و بهتره برای ارشد اقدام به مهاجرت کرد یا دکترا؟

  • کارشناس کوه نور گفت:

   با سلام
   موسسه میتواند در مقطع ارشد و دکتری اقدام داشته باشد و با توجه به شرایط شما متفاوت است که توسط مشاور باید بررسی شود خدمتتون عرض میکنند کدام مقطع بهترین انتخاب است.در صورت تمایل فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و یا برای دربافت وقت مشاوره در روز و ساعات اداری تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

 15. Minoo گفت:

  سلام می خواستم بدونم برای درس خوندن در ایالت کاتالونیا برای مثال در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه بارسلونا باید زبان کاتالان یاد گرف؟یعنی به کاتالان تدریس میشه یا اسپانیایی؟

 16. Roxana گفت:

  ببخشید برای تحصیل در ارشد رشته حقوق در اسپانیا مدرک زبان ضرورت داره؟ و اگه حتما نیازه چه نمره ای؟

  • ManKooAdvid گفت:

   با سلام
   در رشته تحصیلی شما الزامی به ارائه مدرک زبان نیست البته در نظر داشته باشید داشتن مدرک زبان امتیاز است. ولی الزاما باید دانش زبان را داشته باشید .
   برای دریافت مشاوره اولیه رایگان می توانید با شماره 02145131 تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)