مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند
 • اولین موسسه رسمی اعزام دانشجو به کشور اسپانیا در ایران

  مهاجرت به اروپا، کانادا، نیوزیلند با تیم کارشناسی متخصص و دلسوز

 • بیش از 14 سال سابقه سابقه درخشان در اعزام دانشجو با مجوز وزارت علوم

  با بیش از 7510 ویزای تحصیلی و اقامتی موفقیت آمیز

 • حفظ اصل صداقت و ارائه مسیرهای منطقی برای دوره تحصیلی و اقامتی

  اجرای دقیق پرونده‌ها و پیگیری مداوم روند کارهای مربوطه

آخرین مقالات مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا است که به دلیل زیر ساخت های اقتصادی مناسب و ثبات و چارچوب قانونی یکی از کشورهای بسیار مناسب برای مهاجرت افراد علاقه مند به زندگی در این کشور به شمار می آید. علاوه بر این، کشور فنلاند از سیستم اجتماعی بسیار خوبی برخوردار است که با داشتن شرایط کاری خوب، آموزش و پرورش و مراقبت های اجتماعی استانداردهای بالایی برای زندگی شهروندان خود فراهم می کند.

این دلایل و دلایلی از این دست موجب شده است که سالانه افراد زیادی برای مهاجرت به فنلاند اقدام کنند، اگر شمایی که در حال مطالعه ی این مقاله هستید تصمیم دارید به کشور فنلاند مهاجرت کنید و یا این که می خواهید به کشوری مهاجرت کنید که با شرایط شما سازگار باشد و می خواهید بدانید که کشور فنلاند برای این منظور مناسب است یا خیر. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با شرایط مهاجرت به فنلاند و روش های مهاجرت به فنلاند تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش های مهاجرت به فنلاند

افرادی که می خواهند به کشور فنلاند مهاجرت کنند باید بدانند که به طور کلی برای مهاجرت به فنلاند ۶ روش وجود دارد که در ادامه این روش ها را به تفضیل مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

یکی از راه هایی که افراد می توانند به کشور فنلاند مهاجرت کنند مهاجرت به فنلاند از طریق تولد است. به طور کلی برای مهاجرت به کشوری از طریق تولد دو سیستم خاک و خون اعمال می شود که در برخی از کشورها تنها سیستم خون اعمال می شود و برخی از کشورها نیز هر دوی این سیستم ها اعمال می شود.

کشور فنلاند نیز از جمله کشورهایی است که تنها سیستم خون در آن اعمال می شود. اما اگر بخواهیم سیستم خاک و خون را برای مهاجرت به فنلاند از طریق تولد معنا کنیم باید بگوییم که سیستم خاک به این معنا است که هر فردی در کشوری خارجی متولد شود تابعیت آن کشور به او داده می شود و سیستم خون نیز به این معناست که هر فردی که پدر و مادرش تابع کشوری مانند فنلاند باشند به طور خودکار  به او نیز تابعیت کشور فنلاند تعلق می گیرد.

اما در مورد مهاجرت به فنلاند از طریق تولد چند نکته وجود دارد که نیاز است که به آن ها آشنا شوید که این نکات عبارتند از:

 • اگر فردی از پدر فنلاندی و از مادر خارجی در خاک کشور فنلاند متولد شود به او تابعیت کشور فنلاند داده می شود.
 • اما اگر فردی از پدر فنلاندی و مادری خارجی در خارج از خاک کشور فنلاند متولد شود و پدر و مادرش ازدواج رسمی نکرده باشند به شرطی به او تابعیت فنلاند داده می شود که پدر و مادرشان تا قبل از ۱۸ سالگی او ازدواج شان را رسمی کنند.
 1. مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به فنلاند، مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج است. طبق قوانین کشور فنلاند فردی که با تبعه ی فنلاندی و یا فردی که مقیم فنلاند است ازدواج کند اقامت فنلاند به او داده می شود. اما قبل از هر چیز برای این که فرد بتواند از این طریق اقامت کشور فنلاند را دریافت کنند باید مراحلی را طی کنند یعنی ابتدا باید مدارک ازدواج رسمی خود را ارائه دهند و سپس اداره ی مهاجرت فنلاند باید این مدارک را تایید کند و پس از آن در صورتی که فرد به مدت ۵ سال همراه با همسر خود که یا مقیم فنلاند است و یا این که تابعیت این کشور را دارد زندگی مشترک داشته باشد می تواند برای دریافت اقامت فنلاند درخواست دهد.

اما توجه داشته باشید که فردی که می خواهد با فردی که اقامت فنلاند و یا تابعیت این کشور را دارد ازدواج کند باید بتواند بدون هیچ منع قانونی وارد کشور فنلاند شوند و در ابتدا برای این کار باید ویزای نامزدی فنلاند را دریافت کند و در ضمن فرد باید ثابت کند که مجرد است زیرا فرد متاهل نمی تواند ویزای نامزدی و در نهایت ویزای ازدواج فنلاند را دریافت کند و با زن و یا مرد فنلاندی ازدواج کند.

اگر فرد خارجی که می خواهد از طریق ازدواج اقامت فنلاند را دریافت کند قبلا ازدواج کرده و همسر او فوت شده است و یا طلاق گرفته است باید مدارکی که نشان دهنده ی فوت همسر سابق او و یا طلاق او باشد را نیز ارائه دهند و همچنین برای این که فرد خارجی و تبعه ی فنلاندی بتوانند ازدواج خود را ثابت کنند و سوری بودن آن را رد کنند باید مدارکی ارائه دهند که نشان دهنده ی نشان دهنده ی ارتباط آن ها باشد.

در کنار مدارکی که همسر خارجی باید ارائه دهد همسر فنلاندی نیز باید مدارکی ارائه دهد که این مدارک شامل پاسپورت و یا کارت اقامت دائم او، آدرس محل سکونت و همچنین مدارک مالی می شود که نشان دهد می تواند هزینه های زندگی خود را برای زندگی در فنلاند تامین کند. در واقع همسر فنلاندی باید شغلی داشته باشد که ثابت کند می تواند زندگی خود و همسر خود را در فنلاند تامین کند.

اما گاهی اوقات ممکن است که افراد نتوانند ویزای نامزدی و در نهایت ویزای ازدواج خود برای فنلاند دریافت کنند برای این کار افراد باید ازدواج خود را در کشور سوم دیگری به ثبت برسانند و همسر فنلاندی نیز برای دریافت کارت اقامت موقت خود درخواست دهد.

 1. مهاجرت کاری فنلاند

طبق قوانین کشور فنلاند افراد خارجی که از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا هستند. نمی توانند به صورت تمام وقت در کشور فنلاند مشغول به کار شوند اما برخی از ملیت ها می توانند در اداره ی استخدامی کشور فنلاند ثبت نام کنند. طبق قوانین شهروندان کشورهای اتحادیه ی اروپا می توانند به مدت ۳ ماه در کشور فنلاند مشغول به کار شوند و در این کشور اقامت داشته باشند اما اگر این افراد می خواهند بیشتر از سه ماه را در کشور فنلاند کار کنند و اقامت داشته باشند باید در محل اقامت خود در کشور فنلاند به مرکز پلیس مراجعه کنند و ثبت نام کنند.

اما همان طور که گفتیم قوانینی که در مورد کار در کشور فنلاند در ابتدا بیان کردیم برای افرادی است که عضو کشورهای اتحادیه ی اروپا هستند؛ اما اگر افراد عضو کشورهای غیر کشورهای اتحادیه ی اروپا باشند برای بتوانند برای کار به کشور فنلاند سفر کنند باید ویزای کاری کشور فنلاند را دریافت کنند، این افراد باید از طریق اداره ی مهاجرت کشور فنلاند اقدام کنند تا در نهایت بتوانند وارد خاک کشور فنلاند شوند و اقامت این کشور را بگیرند.

نکته ای که در مورد ویزای کار باید به آن اشاره کنیم این است که مسئولیت استفاده از ویزای کار و اقامت در کشور فنلاند به عهده ی خود فرد است و چنان چه مشاهده شود که فردی بدون داشتن ویزای کار در کشور فنلاند مشغول به کار شده است فرد و کارفرمای او جریمه خواهند شد.

جالب است بدانید که میان کشور فنلاند و دو کشور استرالیا و نیوزلند توافق نامه ای دو طرفه امضا شده است که افرادی که تابعیت او این دو کشور را دارند می توانند حداکثر به مدت یک سال در کشور فنلاند اقامت داشته باشند و کار کنند.

 1. مهاجرت تحصیلی فنلاند

یکی دیگر از راه های مهاجرت به فنلاند، مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل است جالب است بدانید که کشور فنلاند همانند کشورهایی همچون برزیل تحصیل دانشجویان به طور رایگان انجام می شود. اما توجه داشته باشید برای این که بتوانید به کشور فنلاند مهاجرت تحصیلی داشته باشید به دلیل رایگان بودن امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد فرد باید شرایط خاصی داشته باشد که این شرایط شامل مواردی همچون داشتن نمره ی آیلتس بالا، داشتن مقاله، داشتن سابقه ی تحصیلی بسیار خوب و در نهایت این که فرد باید از بهترین دانشگاه ها فارغ التحصیل شده باشد.

نکته ی دیگری که در مورد مهاجرت تحصیلی به فنلاند باید به آن اشاره کنیم این است که از جمله معتبر ترین و پر طرفدارترین دانشگاه های جهان، دانشگاه های پزشکی فنلاند است و دانشجویان می توانند پس از پایان تحصیل خود در هر جای جهان که بخواهند مشغول به کار شوند و یا این که می توانند تحصیلات تخصصی خود را در زمینه ی پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های پزشکی فنلاند تکمیل کنند.

اما اگر افراد می خواهند در رشته هایی همچون فلسفه، پزشکی، حقوق، هنر، دامپزشکی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و … مشغول به تحصیل شوند باید در آزمونی که برای این رشته ها از افراد گرفته می شود پذیرفته شوند و در صورتی که افراد در این آزمون ها پذیرفته شوند و در صورتی که مدارک خود را به طور کامل به دانشگاه ارسال کنند می توانند برای پذیرش همزمان در رشته ی تحصیلی اقدام کنند.

و در نهایت این که حتما به این مسئله توجه داشته باشید که آزمونی که برای ورودی رشته ها از افراد گرفته می شود به زبان سوئدی و یا فنلاندی است و به دلیل این که این زبان ها دشوار هستند برخی از افراد از تحصیل رایگان در دانشگاه های فنلاند منصرف می شوند.

 1. مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

از جمله دیگر راه هایی که افراد می توانند به کشور فنلاند مهاجرت کنند و اقامت این کشور را بگیرند سرمایه گذاری در این کشور است. اما همان طور که از اسم این روش مشخص است افرادی که می خواهند از طریق روش سرمایه گذاری به کشور فنلاند مهاجرت کنند باید سرمایه ی لازم برای انجام این کار را داشته باشند. به همین دلیل فرد باید برای این کار ۱۰۰ هزار یورو سرمایه را برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند  در کشور خود و در حساب شخصی خود داشته باشد.

نکته ی بسیاری مهمی که در مورد سرمایه ی لازم برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند دارد این است که مبلغ مورد نظر برای سرمایه گذاری در حساب فرد باید به صورت وجه نقد باشد و نباید به صورت اموال غیر منقول مثل ملک باشد (منبع). اما افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری به کشور فنلاند مهاجرت کنند می توانند ویزای خود اشتغالی دریافت کنند، تهیه ی این ویزا به این افراد این امکان را می دهد که بتوانند در کشور فنلاند کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی کنند.

توجه داشته باشید در صورتی که فرد صاحب شرکت تجاری که راه اندازی می کند باشد و یا این که به طور کلی از یک شریک در مشارکت تجاری خود استفاده کند به عنوان کارگر خود اشتغال واجد شرایط شناخته می شود.

در نهایت برای این که فرد اجازه ی اقامت کشور فنلاند را دریافت کند باید شرکتی در فنلاند راه اندازی می کند متعلق به خودش باشد یعنی صاحب سهام شرکت خودش باشد و همچنین کارهای فیزیکی مربوط به شرکت را در فنلاند انجام دهد.

 1. مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

در نهایت می رسیم به آخرین راهی که افراد می توانند از طریق آن می توانند به کشور فنلاند مهاجرت کنند، روشی که ما در این جا از آن صحبت می کنیم همان روش پناهندگی به کشور فنلاند است. نکته ای که در مورد درخواست پناهندگی به کشور فنلاند وجود دارد این است که شما تنها در صورتی که در کشور فنلاند حضور داشته باشید می توانید برای پناهندگی فنلاند درخواست دهید.

برای این که بتوانید پناهندگی فنلاند را بگیرید بلافاصله به مسئول مرزبانی یا پلیس اطلاع دهید که می خواهید پناهندگی فنلاند را دریافت کنید و سپس مسئول مرزبانی و یا پلیس شما را به عنوان متقاضی پناهندگی ثبت می کند و اطلاعات شما را دریافت می کند و در نهایت اثر انگشت شما را نیز ثبت می کند.

در نهایت پس از این که درخواست پناهندگی شما ثبت شد شما را به کمپ پناهجویان انتقال می دهند اما اگر می خواهید می توانید جایی غیر از کمپ پناهجویان اقامت داشته باشید اما توجه داشته باشید هزینه ی اسکان شما به عهده ی خودتان خواهد بود.

در نهایت پس از این که درخواست شما برای پناهندگی و مصاحبه ی شما برای پناهندگی مورد تایید قرار گرفت می توانید پناهندگی فنلاند را دریافت کنید. اما به طور کلی به دلیل این که پناهندگی در کشورهای مختلف مشکلات خاص خود را دارد توصیه می شود که از این روش برای مهاجرت به کشورهای مختلف استفاده نشود.

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.

برخی از سوالات شما عزیزان

خیر، تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور فنلاند شامل هزینه خواهد بود اما دانشجویان دکتری می توانند با تامین شرایطی خاص برای بورس دکتری های فنلاند اقدام کنند.

جواب: فنلاند یکی از کشورهایی است که شرایط ویزای همراه آن نسبتاً آسان بوده و شرایط اجازه کار همراه در فنلاند نیز به این شکل است که شخص همراه می تواند بدون هیچ محدودیتی کار کند. البته باید در نظر داشته باشید که اخذ ویزای همراه صرفاً برای فرزندان و همسر (با ثبت رسمی ازدواج) امکان پذیر است.

توجه داشته باشید که عدم ارائه مدرک زبان به معنای عدم الزام تسلط و دانش زبان نیست، در حالت کلی در مقطع دکتری توجه کمتری به مدرک زبان می شود، چون استاد در پروسه اپلای سطح زبان دانشجو را احراز می کند، و در گام بعدی سفارت نیز طی یک مصاحبه این موضوع را بررسی می کند که طبیعتاً با ارائه مدرک زبان حساسیت دانشگاه و سفارت کمتر خواهد بود.

دانشجویان بین المللی پس از فراغت از تحصیل می توانند اقامت خود را به مدت یکسال تمدید کنند و به جستجوی کار بپردازند. پس از یافتن کار نیز می توانید اقامت این کشور را داشته باشید.

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)