مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا
  • اولین موسسه رسمی اعزام دانشجو به کشور اسپانیا در ایران

    مهاجرت به اروپا، کانادا، نیوزیلند با تیم کارشناسی متخصص و دلسوز

  • بیش از 14 سال سابقه سابقه درخشان در اعزام دانشجو با مجوز وزارت علوم

    با بیش از 7510 ویزای تحصیلی و اقامتی موفقیت آمیز

  • حفظ اصل صداقت و ارائه مسیرهای منطقی برای دوره تحصیلی و اقامتی

    اجرای دقیق پرونده‌ها و پیگیری مداوم روند کارهای مربوطه

آخرین مقالات مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای قاره اروپاست که در جنوب غربی این قاره قرار دارد. آب و هوای این کشور با آب و هوای بقیه اروپا متفاوت است به گونه ای که می توان گفت شمال این کشور آب و هوایی معتدل دارد و قسمت های جنوبی و مرکزی اسپانیا نیز آب و هوایی کاملا مدیترانه ای دارد.
اسپانیا با داشتن ۴۶.۶۵ میلیون نفر جمعیت ششمین کشور پرجمعیت اروپاست، نکته جالبی که در این کشور اروپایی باید به آن اشاره کنیم، این است که مردم این کشور ثروت واقعی را در اختیار دارند ممکن است بتوانید ثروتمندتر مردم کشور اسپانیا را پیدا کنید اما نمی توانید شادتر از مردم این کشور را پیدا کنید. این مسئله را می توان در امید به زندگی مردم این کشور دانست به گونه ای امید به زندگی در این کشور ۸۲ سال است.
سالانه افراد مختلفی از سراسر جهان به دلایل گوناگون تصمیم به مهاجرت به این کشور اروپایی می گیرند؛ اما برخی از این افراد با راه های مهاجرت به این کشور آشنا نیستید. اگر شما هم جزو این افراد هستید و تصمیم به مهاجرت دارید. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا شما را با راه های مهاجرت به اسپانیا آشنا کنیم.

روش های مهاجرت به اسپانیا

برای این که افراد بتوانند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند راه های مختلفی وجود دارد که این راه عبارتند از:
• مهاجرت تحصیلی به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
• مهاجرت برای هنرمندان و افراد موفق
• گرفتن تابعیت این اشپانیا از طریق تولد
• تابعیت اسپانیا از طریق پناهندگی

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به اسپانیا

برای این که افراد بتوانند به کشور اسپانیا وارد شوند و مدتی در این کشور اقامت داشته باشند می توانند از چند طریق اقدام کنند. برای مثال اشخاص ایرانی که می خواهند به اسپانیا سفر کنند باید ویزای این کشور را دریافت کنند. ویزاهایی که به افراد داده می شوند شامل ویزاهای اقامت بلند مدت و کوتاه مدت می شوند.
نکته ای که در این مورد باید به آن اشاره کنیم این است که افراد با استفاده از ویزاهای کوتاه مدت مانند ویزاهای توریستی و ویزاهای شینگن نمی توانند اقامت کشور اسپانیا را دریافت کنند اما اگر فرد ویزای بلند مدت داشته باشد شرایط فرق می کند و در کنار این که می تواند مدتی را با استفاده از ویزای خود در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد می تواند از خدمات دولتی نیز استفاده کند.
به طور کلی ویزاهای بلند مدتی که به افراد داده می شود به سه دسته تقسیم می شوند:
• ویزای اقامت دانشجویی که فرد با استفاده از آن می تواند در طی مدت تحصیل خود در اسپانیا اقامت داشته باشد.
• اجازه اقامت برای پیوستن به خانواده و یا بازنشستگی
• نوعی دیگر از اقامت وجود دارد که ترکیبی از اجازه کار و اجازه  اقامت است و فرد می تواند با استفاده از آن هم در کشور اسپانیا زندگی کند و در هم در این کشور کار کند.
توجه داشته باشید اگر فردی ۵ سال به صورت مداوم در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد می تواند برای اقامت دائم اسپانیا درخواست دهد و کسی که اقامت دائم اسپانیا و یا کارت آبی اروپا را داشته باشد می تواند پس از این که ۱۰ سال در اسپانیا زندگی کرد برای گرفتن پاسپورت اسپانیایی درخواست دهد.
در ادامه برای این که بیشتر با روش های مهاجرتی اسپانیا آشنا شوید برخی از این روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

یکی از روش هایی که می توان گفت برای گرفتن اقامت اسپانیا و مهاجرت به این کشور بسیار محبوب است مهاجرت از طریق تحصیل است. آن چه که باعث شده سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا درخواست دهند کیفیت آموزشی مناسب، هزینه تحصیل پایین و البته آب و هوای بسیار مناسب این کشور اروپایی است.
جالب است بدانید که تنها افرادی که خارج از قاره اروپا زندگی می کنند، مایل به تحصیل در دانشگاه های اسپانیا نیستند بلکه بسیاری از ساکنان اروپا نیز برای ادامه تحصیل خود به کشور اسپانیا مهاجرت می کنند. تحصیل در اسپانیا مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله آن می توان به مواردی همچون یادگیری زبان جدید، سطح آموزشی بالا، دوره های آموزشی انگلیسی با هزینه ی پایین و … اشاره کرد.
نکته دیگری که در مورد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا باید به آن اشاره کنیم این است که زبان تدریس در برخی از دانشگاه های اسپانیا، زبان انگلیسی است و در برخی دیگر از این دانشگاه، زبان تدریس زبان اسپانیایی است.
اما برای این که بتوانید از طریق تحصیل به اسپانیا مهاجرت کنید می توانید دانشگاه مورد نظر خود در اسپانیا را انتخاب کنید و سپس در وب سایت این دانشگاه شرایط تحصیل اتباع خارجی را مورد بررسی قرار دهید. یکی دیگر از مواردی که در مورد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا باید به آن اشاره کنیم این است که برای بسیاری از افراد سوال است که اگر بخواهند در کشور اسپانیا تحصیل کنند باید چه میزان هزینه پرداخت کنید، در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای تحصیل در اسپانیا نمی توان هزینه دقیقی را بیان کرد؛ اما به طور کلی برای این که افراد بتوانند در کشور اسپانیا تحصیل کنند باید هزینه ای بین ۵ تا ۶ هزار یورو در سال پرداخت کنند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش هایی که می توان از طریق آن به اسپانیا مهاجرت کرد، مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری است، برای این که افراد بتوانند در اسپانیا سرمایه گذاری کنند می توانند از روش های مختلفی استفاده کنند و همین مسئله باعث شده است که مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به یکی از روش های محبوب مهاجرت به این کشور برای افراد علاقه مند به مهاجرت به اسپانیا و مخصوصا سرمایه گذاران باشد.
افرادی که می خواهند از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا به این کشور مهاجرت کنند باید بدانند، برای این که در این کشور سرمایه گذاری کنند می توانند از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری در کار برای انجام سرمایه گذاری در اسپانیا اقدام کنند و نکته ای که در مورد این روش باید به آن اشاره کنیم این است که برای سرمایه گذاری از طریق هر روشی، فرد باید به میزان مشخصی سرمایه داشته باشد.
برای این که افراد بتوانند سرمایه گذاری امنی در اسپانیا داشته باشند باید استانداردهای سرمایه گذاری و همچنین شاخص های اقتصادی اسپانیا را مورد بررسی قرار دهند برای مثال افراد باید بررسی کنند که آیا اسپانیا عضو معاهدات بین المللی سرمایه گذاری است یا خیر.

ویزای کار اسپانیا

با وجود این که در طی چند سال اخیر اسپانیا از نظر اقتصادی وضعیت خوبی نداشته است؛ اما در برخی از مشاغل نیاز به نیروی کاری دارد و افرادی که تخصص خاصی دارند می توانند از همین روش برای مهاجرت به اسپانیا استفاده کنند.
نکته ای که در مورد این روش مهاجرتی باید به آن اشاره کنیم، این است که مراحل و کاغذ بازی زیادی دارد به همین دلیل غالبا افراد برای مهاجرت به اسپانیا از طریق این روش، از وکیلان مهاجرتی کمک می گیرند اما این مسئله به این معنا نیست که افراد برای مهاجرت به اسپانیا حتما نیاز به وکیل خواهند داشت.
البته لازم به ذکر است افرادی که می خواهند از طریق این روش به اسپانیا مهاجرت کنند با دشواری هایی رو به رو خواهند بود، زیرا افراد برای این که بتوانند به اسپانیا مهاجرت کنند باید دعوت نامه کاری از سوی کارفرمایی در اسپانیا داشته باشند و برای این که این افراد بتوانند دعوت نامه کاری دریافت کنند کارفرمای شان ابتدا برای پیدا کردن فرد مورد نظر سه ماه در کشور اسپانیا آگهی صادر کند، اگر نتوانست فرد مورد نظر خود را پیدا کند باز به مدت سه ماه در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی صادر می کند، اگر باز هم کارفرما نتوانست فرد مورد نظر خود را در کشورهای اتحادیه اروپا پیدا کند در کشورهای دیگر آگهی صادر می کند و در نهایت در صورتی که فرد واجد شرایط این آگهی باشد می تواند این شغل را دریافت کند.
اما برخی از افراد ممکن کارفرمایی را نشاسند و یا این که نتوانند از این طریق به کشور اسپانیا مهاجرت کنند در مورد این مسئله باید بگوییم که هر کشوری در فواصل زمانی مختلف به برخی از شغل ها نیاز دارد و به همین دلیل این کشورها هر ساله فهرستی از شغل های مورد نیاز خود منتشر می کند که این شغل ها می توانند کشاورز، پزشک متخصص و یا هر شغل دیگری باشد و افرادی که واجد شرایط دریافت این شغل ها باشند می توانند این شغل ها را دریافت کنند.
توجه داشته باشید که هر شهر و هر ایالت اسپانیا مشاغل مورد نیاز خاص دارد و در صورتی که فرد بداند هر شهری به چه شغلی نیاز دارد می تواند راحت تر به هدف خود برسد و شغل مورد نظر خود را پیدا کند.

تابعیت اسپانیا از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش هایی که افراد می توانند از طریق آن به اسپانیا مهاجرت کنید؛ این است که از طریق پناهندگی به این کشور مهاجرت کنند. در مورد پناهندگی به اسپانیا برای ایرانیان باید بگوییم که این روش به ندرت شامل حال ایرانیان می شود.
نکته ای که در مورد پناهندگی به هر کشوری از جمله اسپانیا باید به آن اشاره کنیم این است که افرادی که می خواهند به کشوری پناهنده شوند باید ثابت کنند که در کشور خود امنیت جانی ندارند برای مثال افرادی که کشورهایی درگیر جنگ هستند و یا این که به دلایلی همچون دلایل مذهبی، سیاسی و یا قومی در کشور خود مورد اذیت و آزار قرار می گیرند می توانند در صورتی که نتوانند برای مهاجرت به کشوری از روش های دیگر استفاده کنند، از روش پناهندگی استفاده کنند.
اما به طور کلی توصیه می کنیم که از روش پناهندگی برای مهاجرت به کشوری استفاده نکنید؛ زیرا روش پناهندگی برای افرادی که قوانین پناهندگی شامل حال شان نمی شود غیر قانونی و البته خطرناک است.

مزایای زندگی در اسپانیا

شمایی که می خواهید به اسپانیا مهاجرت کنید و در این کشور اقامت داشته باشید باید اطلاعات خوبی در مورد این کشور داشته باشید، یکی از این موارد که نیاز است که در مورد مهاجرت به این کشور بدانید این است که زندگی در اسپانیا چه مزایایی به همراه دارد.
دانستن این مسئله باعث می شود که دلایل مشخصی برای زندگی در اسپانیا داشته باشید. حال اگر بخواهیم این دلایل و یا به عبارتی مزایای زندگی در اسپانیا را مورد بررسی قرار دهیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:
• سیستم درمان بهداشتی و درمانی: طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که بالاترین استانداردها و سیستم درمانی را در جهان دارد و همین مسئله موجب شده است که درمان در این کشور به بهترین نحوه ممکن انجام شود.
• کیفیت بالای زندگی: یکی از دلایل اصلی که موجب شده است بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت به اسپانیا داشته باشند این است که کیفیت زندگی در کشور اسپانیا از استاندارد بالایی برخوردار است، به طوری که نسبت به کشور اروپایی همچون انگلستان دارای رفاه بیشتر، میزان جرم و جنایت و همچنین شب های زنده ای بیشتری است و حتی جالب است بدانید که مردم کشور اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی از روحیه ای شادتری برخوردار است.
• ارزش پولی مناسب: یکی دیگر از مزایایی که زندگی در اسپانیا در اختیار افراد قرار می دهد؛ این است که این کشور از ارزش پولی مناسبی برخوردار است و به همین دلیل میزان هزینه ای که افراد برای املاک، اجناس و سایر دارایی ها در اسپانیا پرداخت می کنند ارزش مقایسه ای بالاتری دارد، البته نسبت به کیفیتی که اجناس دارند قیمت متفاوتی نیز دارند.

در انتها باید به این نکته اشاره کنیم که برای این که بتوانید به اسپانیا مهاجرت کنید باید براساس هدف خود از یکی از راه های مهاجرت به این کشور استفاده کنید.

برخی از سوالات شما عزیزان

بله، برای تحصیل در بسیاری از رشته های تحصیلی کشور اسپانیا الزامی به ارائه مدرک زبان نیست.

کشور اسپانیا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تحصیلات دانشگاهی است و فارغ التحصیلان بسیاری از دانشگاه های این کشور، بنا بر شرایط خاص می توانند در سایر کشورها به راحتی اقدام به کار یا ادامه تحصیل کنند. همچنین در نظر داشته باشید که بسیاری از دانشگاه های این کشور برای وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران نیز مورد قبول هستند.

بله، اسپانیا نیز مثل بسیاری از کشورهای اروپایی بورس های تحصیلی را برای دانشجویان ارائه می کند که البته این موضوع بیشتر مختص دانشجویان دکتری هست هر چند که برای مقطع ارشد نیز منابع مالی

بله، اسپانیا یکی از کشورهایی هست که بعد از تحصیل مدت زمان قابل توجهی را جهت جستجوی کار به فارغ التحصیلان ارائه می کند و فرد این فرصت را خواهد داشت که بعد از یافتن کار مناسب، برای اقامت کاری این کشور اقدام کند.

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)