مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا
 • اولین موسسه رسمی اعزام دانشجو به کشور اسپانیا در ایران

  مهاجرت به اروپا، کانادا، نیوزیلند با تیم کارشناسی متخصص و دلسوز

 • بیش از 14 سال سابقه سابقه درخشان در اعزام دانشجو با مجوز وزارت علوم

  با بیش از 7510 ویزای تحصیلی و اقامتی موفقیت آمیز

 • حفظ اصل صداقت و ارائه مسیرهای منطقی برای دوره تحصیلی و اقامتی

  اجرای دقیق پرونده‌ها و پیگیری مداوم روند کارهای مربوطه

آخرین مقالات مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

هنوز هم وقتی صحبت از زندگی و کار در یک کشور خارجی می شود بسیاری از افراد کانادا را به عنوان اولین انتخاب های خود بیان می کنند؛ زیرا این افراد می دانند که زندگی در کشور کانادا فرصت های زیادی در اختیارشان قرار می دهد و شاهد این مدعا این است که شهرهای کانادا همیشه جزو ۱۰ شهر برتر جهان هستند. اما مسئله ای که وجود دارد این است که مهاجرت به کانادا برای همه ی افراد مناسب است و این که افرادی که می خواهند به کشور کانادا مهاجرت کنند باید چه شرایطی داشته باشند تا بتوانند به کشور کانادا مهاجرت کنند.

این سوالات و سوالاتی از این دست برای بسیاری از افرادی که می خواهند کشوری را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنند پیش می آید، حال اگر شما هم جزو این افراد هستید و می خواهید به پاسخ بخشی از سوالات خود برسید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش های مهاجرت به کانادا

برای این که افراد بتوانند به کشور کانادا مهاجرت کنند به طور کلی می توانند از طریق ۶ روش اقدام کنند که این روش ها شامل موارد زیر می شوند:

 1. مهاجرت تحصیلی به کانادا

اولین راه مهاجرتی که افراد می توانند از طریق آن به کانادا مهاجرت کنند و می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم مهاجرت تحصیلی به کانادا است. اما قبل از این که در مورد آن صحبت کنیم باید چند نکته ی مهم در مورد تحصیل در کانادا را برای تان بیان کنیم:

 • اول این که تحصیل در کانادا رایگان نیست؛ اما هزینه ی تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای پیشرفته ای مثل آمریکا، انگلیس و یا حتی استرالیا کم تر است.
 • دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند می توانند برای تامین بخشی از هزینه های خود در کشور کانادا در طی زمان تحصیل خود کار کنند، اما این دانشجویان حداکثر هفته ای ۲۰ ساعت می توانند کار کنند.

اما شاید برایتان این سوال ایجاد شود که برای مهاجرت به کانادا چرا باید از طریق روش تحصیلی اقدام کنید. در پاسخ به این سوال باید به چند مورد از مهم ترین مزایای تحصیل در کانادا اشاره کنیم که این مزایا عبارتند از:

 • مدرک تحصیلی که افراد از دانشگاه های کانادا دریافت می کنند بسیار ارزشمند و البته معتبر است
 • همان طور که گفتیم هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کانادا نسبت به سایر کشورهای پیشرفته کم تر است.
 • تحصیل و زندگی در کانادا این فرصت را در اختیارتان قرار می دهد که در یک جامعه ی امن و مطمئن تحصیل کنید.
 • موسسات کانادایی نوآوری های زیادی دارند، به طور کلی فرصت های تحقیقاتی زیادی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند و این افراد می توانند از این فرصت ها، به عنوان راهی برای پیشرفت خود استفاده کنند.
 • با تحصیل در کانادا می توانید از فرصت های آموزشی زبان که در اختیارتان قرار می گیرد استفاده کنید.
 • به دلیل این که جامعه ی کانادا، جامعه ای چند فرهنگی است با تحصیل در کانادا افراد می توانند با فرهنگ های متفاوتی آشنا شوند.
 • طبق قوانین دولت کانادا افراد می توانند پس از یک دوره ی تحصیلی می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهند. البته توجه داشته باشید که این افراد باید زمان مشخصی را برای گرفتن اقامت کانادا، در این کشور تحصیل کرده باشند.

حال اگر بخواهید برای مهاجرت تحصیلی به کانادا اقدام کنید باید چند مرحله را طی کنید، اول این که باید دانشگاه مورد نظر خود را در کانادا پیدا کنید، بعد باید برای دانشگاه مورد نظر خود درخواست پذیرش ارسال کنید، در صورتی که درخواست شما توسط دانشگاه مورد نظر در کانادا پذیرفته شد می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید و در نهایت با گرفتن ویزای تحصیلی می توانید به کشور کانادا مهاجرت کنید.

 1. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه هایی که افراد می توانند از طریق آن به کشور کانادا مهاجرت کنند مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است. این روش همچنین با عنوان روش اسپانسر کردن همسر نیز شناخته می شود. اما قبل از این که این روش مهاجرتی کانادا را مورد بررسی قرار دهیم نیاز است که با معنای همسر در قانون کشور کانادا آشنا شوید.

به طور کلی مفهوم کلمه ی همسر در کانادا در سه دسته تقسیم بندی می شود:

 • Spesese : به همسر قانونی فرد در کانادا Spesese گفته می شود.
 • Common   law partner: این مفهوم به افرادی اطلاق می شود که شریک زندگی عرفی یکدیگر به حساب می آیند یعنی افرادی که به مدت حداقل یک سال با هم در یک مکان زندگی می کنند.
 • conjugal partner: یک نوع دیگر از تعریف زندگی مشترک در کانادا وجود دارد که بنا به شرایطی زوج کنار یکدیگر زندگی نمی کنند اما با یکدیگر روابط زناشویی دارند.

مسئله ای که در مورد ازدواج در کانادا باید به آن اشاره کنیم این است که به دلیل این که در این کشور ازدواج افراد هم جنس به رسمیت شناخته می شود، تعاریفی که بیان کردیم افراد هم جنس را نیز در بر می گیرد. نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که افرادی که قصد ازدواج دارند اما با یکدیگر روابط زناشویی ندارند در دسته ی تعاریف بالا قرار نمی گیرند و به همین دلیل نمی توانند به عنوان اسپانسر فرد شناخته شوند.

اما افرادی که می خواهند با یک تبعه ی کانادایی ازدواج کنند هر دوی آن ها باید شرایطی داشته باشند که این برخی شرایط شامل موارد زیر می شود:

 • فردی که اسپانسر می شود باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد
 • همسر کانادایی باید شهروند کانادا باشد و یا این که اقامت کشور کانادا را داشته باشد.
 • چنان چه همسر خارجی نتواند هزینه های خود و همسرش را در کانادا تامین کند فرد کانادایی باید توانایی این را داشته باشد که حداقل به مدت ۳ سال هزینه های زندگی خود و همسرش را در کانادا تامین کند.
 • همسر کانادایی نباید در کانادا مرتکب جرمی شده باشد و یا این که اگر مرتکب جرمی شده باشد احاده ی حثیت کرده باشد و یا این که تبرئه شده باشد و یا در غیر این صورت مجازات خود را گذرانده باشد و ۵ سال از آن زمان گذشته باشد.
 • همسر خارجی نیز باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشد
 • در ضمن همسر خارجی باید اعلام کند که از وظایف خود نسبت به دولت کانادا و همچنین همسر خود آگاه کند، برای مثال اعلام کند که تلاش خود را می کند که از نظر مالی مستقل شود.
 • همسر کانادایی نباید به خاطر تعهدات اسپانسر شدن خود به دولت کانادا بدهکار باشد.
 • زمانی که همسر کانادایی این درخواست را می دهد شریک و یا همسر دیگری نداشته باشد.
 1. ویزای کار کانادا

افرادی که می خواهند از طریق کار به کشور کانادا مهاجرت کنند باید بدانند که طبق قوانین سال ۲۰۱۸ برای مهاجرت به کانادا از طریق کار دو روش وجود دارد:

 • مهاجرت به کانادا از طریق تخصص
 • مهاجرت به کانادا از طریق روش استانی

برای این که شما بتوانید از طریق تخصص به کانادا مهاجرت کنید باید با توجه به پارامترهای مختلفی که برای این منظور وجود دارد امتیاز لازم برای این کار را کسب کنید، پارامترهای گفته شده شامل مواردی همچون سن، تحصیلات، سابقه کاری، میزان تسلط فرد به زبان انگلیسی و … می شود.

برای این که بتوانید حداقل امتیازها را از پارامترهای گفته شده بدست آورید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • فرد باید در آزمون آیلتس حداقل نمره ی ۶ کسب کند.
 • حداقل مدرک تحصیلی فرد دیپلم باشد و بتوان آن را با مدرک کانادایی تطبیق داد.
 • در آزمون ارزیابی مهاجرت به کانادا که از فرد گرفته می شود، متقاضی باید حداقل ۶۷ امتیاز کسب کند.
 • طی ۱۰ سال گذشته فرد متقاضی حداقل باید یک سال سابقه ی مدیریتی و تخصصی و البته تمام وقت داشته باشد.

اما شاید بخواهید که از طریق روش استانی ویزای کار کانادا را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت کنید. برای این منظور شما اول باید شرایط استان های کانادا را مورد بررسی قرار دهید و استانی که نزدیک ترین شرایط به شما را داشته باشد را انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که شما باید لیست استان های مهاجر پذیر را مورد بررسی قرار دهید که این استان ها شامل استان مانیتوبا، استان پرنس ادوارد، استان یوکان، استان ساسکوچوآن، استان انتاریو، استان نوااسکوشیا، استان البرت، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک، استان نیوفاندلند ولابرادور و سرزمین های شمال غربی می شود.

نکته ی دیگری که در مورد روش استانی باید به آن اشاره کنیم، این است که این روش خود به تنهایی شامل دو روش غیر اکسپرس اینتری و اکسپرس اینتری استانی می شود. در این روش پس از این که پرونده ی خود را ارسال کردید و پرونده ی شما توسط اداره ی مهاجرت کانادا بررسی می شود که شما باید گواهی عدم سوء سابقه و آزمایش های پزشکی که نشان دهنده ی سلامت شماست را ارائه دهید و در نهایت در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

 1. مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

روش دیگری که افراد از طریق آن می توانند به کانادا مهاجرت کنند روش خود اشتغالی است. در این روش همان طور که از اسم آن مشخص است فرد پس از این که به خاک کانادا وارد شد باید متناسب با تجربه ی کاری، شغلی برای خود ایجاد کند و به واسطه ی آن شغل بتواند هزینه های خود و خانواده ی خود را تامین کند.

تجربه ی کاری متناسبی که در مورد آن صحبت می کنیم، منظور تجربه هایی در زمینه ی فرهنگی، ورزشی، و یا کشاورزی و مرزعه داری می شود. اگر می خواهید از طریق این روش به کانادا مهاجرت کنید حداقل دارایی شما باید ۱۰۰ هزار دلار کانادا باشد و دو سال تجربه ی کاری مرتبط با کاری که می خواهید در کانادا انجام دهید را داشته باشید.

اما مسئله ای که در مورد این روش وجود دارد این است که روند پذیرش در چنین پرونده هایی دشوار و تا حدودی غیر ممکن است؛ زیرا در سال گذشته تنها ۵۰۰ نفر از سراسر دنیا توانسته اند از طریق این روش به کانادا مهاجرت کنند.

 1. ویزای سرمایه گذاری کانادا

برخی سرمایه گذاران و افراد صاحب سرمایه ترجیح می دهند در کنار این که به کشور کانادا مهاجرت کنند سرمایه گذاری نیز در این کشور انجام دهند و از این طریق به سوددهی برسند. افرادی که می خواهند از طریق این روش به کشور کانادا مهاجرت کنند باید حداقل ۸۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه داشته باشند و نشان دهند که توانایی مالی ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری دارند تا از این طریق بتوانند اقامت دائم کانادا و در نهایت پاسپورت کانادا را دریافت کنند.

نکته ای که در مورد این روش مهاجرتی کانادا باید به آن توجه داشته باشید ظرفیت این روش محدود است و به محض این که اعلام می شود طی ۱ یا ۲ ماه ظرفیت آن تکمیل می شود. اما آن چه باعث می شود این روش خیلی زود تکمیل ظرفیت شود این است که این روش، روش امنی برای سرمایه گذاری در کانادا به شمار می آید و به همین دلیل سرمایه گذاران نیز از این روش استقبال می کنند.

 1. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

آخرین راه و البته نا امن ترین راهی که افراد از طریق آن می توانند به کشور کانادا مهاجرت کنند روش پناهندگی است. این روش به دلیل خطرات زیادی که برای افراد دارد توصیه نمی شود و گفته می شود که تا زمانی که برای مهاجرت به کانادا روش های قانونی و بی خطری وجود دارد؛ افراد با استفاده از این روش، جان خود و خانواده ی خود را به خطر نیندازند.

متاسفانه مسئله ای که باعث می شود سالانه افراد زیادی از طریق این روش به کانادا مهاجرت کنند هزینه ی کمی است که این روش دارد؛ اما مسئله ای که وجود دارد این روش پیچیدگی های خاص خود را دارد و حتی بسیاری از  افرادی که با ویزای دانشجویی و یا توریستی به کشور کانادا سفر می کنند و می خواهند به این کشور پناهنده شوند نمی توانند از طریق این روش به کشور کانادا مهاجرت کنند و پناهندگی کانادا را دریافت کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به کانادا با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.

برخی از سوالات شما عزیزان

مهاجرت تحصیلی یکی از آسان ترین و کم ریسک ترین راه های مهاجرت به کشور کانادا است، که فرد ضمن آموزش در این کشور می تواند زمینه های لازم برای ورود به بازار کار را فراهم کنید.

کانادا جز یکی از کشورهایی است که بیشترین منابع مالی را برای دانشجویان در نظر می گیرد، بدیهی است که کمک هزینه تحصیلی بنا بر شرایط خاصی به دانشجویان ارائه می شود که از جمله این شرایط می توان به رشته تحصیلی، معدل، گپ تحصیلی اشاره کرد.

اگر شما مدت زمان 1095 روز به صورت دائم در طول 5 سال را در کانادا اقامت داشته باشید می توانید برای شهروندی کانادا اقدام کنید.

بدیهی است که یکی از مهم ترین مواردی که در روند اخذ ویزای شما مورد بررسی قرار می گیرد این است که اعتبار مرکز آموزشی که شما از آن پذیرش دارید برای سفارت قابل احراز باشد و در واقع شما بتوانید اثبات کنید که گذراندن این دوره در دانشگاه یا کالج مورد نظرتان در جهت پیشرفت شماست. شاید در حالت کلی بتوان گفت که شانس ویزایی کسانی که با دوره های کالج برای ویزا اقدام می کنند کمتر از کسانی است که از یک دانشگاه پذیرش دارند اما این مساله هم عمومیت ندارند و به شرایط هر فرد بستگی دارد.

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)