مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلیس
 • اولین موسسه رسمی اعزام دانشجو به کشور اسپانیا در ایران

  مهاجرت به اروپا، کانادا، نیوزیلند با تیم کارشناسی متخصص و دلسوز

 • بیش از 14 سال سابقه سابقه درخشان در اعزام دانشجو با مجوز وزارت علوم

  با بیش از 7510 ویزای تحصیلی و اقامتی موفقیت آمیز

 • حفظ اصل صداقت و ارائه مسیرهای منطقی برای دوره تحصیلی و اقامتی

  اجرای دقیق پرونده‌ها و پیگیری مداوم روند کارهای مربوطه

آخرین مقالات مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

کشور انگستان یکی از کشورهای قاره ی اروپا است که در شمال این قاره قرار دارد. کشور انگلستان دارای جزایر کوچک و بزرگ زیادی است، این کشور که بخشی از بریتانیای کبیر است نقش بسیار مهمی در معاملات جهانی دارد. این کشور در کنار اقتصاد قدرتمندی که دارد به دلیل طبیعت جذاب و آثار تاریخی جذابی که دارد سالانه گردشگران زیادی به خود جذب می کند.

مطالبی که در مورد انگلستان بیان کردیم تنها بخشی از دلایلی بود که هر ساله باعث می شود افراد زیادی با اهداف مختلف به این کشور پیشرفته و البته جذابی سفر کنند. اما برخی نیز تنها به دلیل این که تصور می کنند می توانند در کشور انگلستان به اهداف خود برسند تصمیم به مهاجرت به انگستان می گیرند به همین دلیل نمی دانند که از چه راهی برای مهاجرت به کشور انگلستان اقدام کنند، علاوه بر این افرادی که هدف خود از مهاجرت به کشور انگلستان می دانند نیز نمی دانند که شرایط مهاجرت از طریق روش مورد نظرشان چگونه است، اگر شما هم جزو این دو دسته از افراد هستید پس پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

روش های مهاجرت به انگلستان

برای این که بتوانید به انگستان مهاجرت کنید می توانید از طریق ۶ روش اقدام کنید که در ادامه ما این ۶ روش را به تفصیل مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. مهاجرت تحصیلی انگلستان

اولین راهی که می خواهیم در مورد مهاجرت به انگلستان در مورد آن صحبت کنیم، مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل است. کشور انگلستان کالج ها و دانشگاه های زیادی دارد که در سطح جهانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار دارند و همین مسئله موجب شده است که کشور انگلستان پس از آمریکا دومین مقصد دانشجویان خارجی برای تحصیل باشد.

اما همان طور که می دانید برای هر هدفی که بخواهید به کشور انگلستان مهاجرت کنید باید ویزای این کشور را تهیه کنید و ویزای تحصیلی نیز از این امر مسثتنی نیست و برای این که بتوانید برای اهداف تحصیلی به کشور انگلستان مهاجرت کنید باید ویزای تحصیلی این کشور را بگیرید.

نکته ای که در مورد ویزای تحصیلی وجود دارد این است که افرادی می خواهند ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنند بسته به سنی که دارند نوع ویزای تحصیلی که دریافت می کنند متفاوت خواهد بود. به همین دلیل ویزای تحصیلی انگلستان به دو دسته تقسیم می شود:

 • ویزای Tier4 General
 • ویزای Tier4 Child

همان طور که گفتیم ویزای تحصیلی انگلستان بر اساس سن افراد به آن ها داده می شود به همین دلیل ویزای Tier4 General به افراد ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال داده می شود و ویزای Tier4 Child نیز به افراد زیر ۱۶ سال داده می شود.

توجه داشته باشید برای این که بتوانید ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنید باید شرایطی داشته باشید، از جمله این که باید بتوانید به زبان انگلیسی بنویسید، بخوانید و مکالمه کنید و همچنین بتوانید هزینه ی زندگی و تحصیل خود در طی زمانی که در کشور انگلستان تحصیل می کنید تامین کنید.

در ضمن برای این که بتوانید ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنید در کنار شرایطی که باید داشته باشید و مدارکی که باید ارائه دهید باید ۳۲۸ پوند نیز برای دریافت ویزا پرداخت کنید و به ازای هر فردی که همراه فرد باشد باید ۳۲۸ پوند دیگر پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

 • در صورت وجود، فرد باید سند ازدواج و یا طلاق خود را ارائه دهد.
 • ارائه پاسپورت یا کارت معتبری که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • ارائه ی گواهی تمکن مالی که نشان دهد فرد می تواند در طی مدتی که در انگلستان اقامت دارد هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کند.
 • ارائه ی شناسنامه ی فرد متقاضی و همراهان او
 • ارائه ی پاسپورت فرد متقاضی و همراهان او
 1. مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان، مهاجرت از طریق ازدواج است. طبق قوانین انگلستان اگر فردی با تبعه ای از انگلستان ازدواج کند می تواند به این کشور مهاجرت کند. اما برای این که افراد بتوانند از طریق ازدواج به انگلستان مهاجرت کنند باید شرایطی داشته باشند که این شرایط شامل موارد زیر می شود:

 • فرد متقاضی حداقل باید ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید از سلامتی روحی و روانی برخوردار باشد.
 • متقاضی نباید دارای سوء سابقه باشد.
 • متقاضی باید شرایط لازم برای زندگی در انگلستان را داشته باشد یعنی در سطح اجتماعی، فرهنگی، قانونی و اقتصادی در سطح لازم باشد و همچنین بتواند به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کند
 1. مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

تا قبل از ژانویه ۱۹۸۳ هر فردی که در کشور انگلستان متولد می شد به طور خودکار اقامت کشور انگلستان به او داده می شد، اما از این طریق تاریخ به بعد تغییراتی در قوانین انگلستان در این مورد صورت گرفت یعنی اگر فردی در کشور انگلستان متولد می شد در صورتی اقامت کشور انگلستان به او داده می شود که یکی از والدین او شهروند انگلستان باشند.

اما در مورد مهاجرت به انگلستان از طریق تولد نکات زیادی وجود دارد که لازم است حتما با آن ها آشنا شوید، این نکات عبارتند از:

 • افرادی که پس از ۱ ژانویه ۱۹۸۳ در کشور انگلستان متولد می شوند اگر به مدت ۱۰ سال به طور مداوم در کشور انگلستان اقامت داشته باشند می توانند برای دریافت تابعیت انگلستان درخواست دهند.
 • افرادی که از تاریخ ۲ اکتبر سال ۲۰۰۰ تا ۲۲ آپریل سال ۲۰۰۶ در انگلستان متولد شده باشند در صورتی می تواند شهروندی انگلستان را دریافت کند که قبل از تولد او یکی از والدینش به طور غیر مشروط برای دریافت اقامت انگلستان محق دانسته شده باشند و اقامت انگلستان را دریافت کرده باشند.
 • اگر فردی پس از ۳۰ آپریل ۲۰۰۶ در انگلستان متولد شود تنها در صورتی می تواند اقامت انگلستان را دریافت کند که قبل از تولد او یکی از والدینش با استفاده از حق اروپایی که دارند به مدت ۵ سال در کشور انگلستان اقامت داشته باشند.
 • اگر مردی انگلیسی با خانمی غیر انگلیسی قبل از تاریخ ۱ جولای ۲۰۰۶ ازدواج کرده باشد و فرزند آن ها نیز قبل از تاریخ ۱ جولای ۲۰۰۶ متولد شده باشد ممکن است فرزند آن ها بتوانید شهروندی انگلستان را دریافت کند.
 1. مهاجرت به انگلیس از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان، مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشور است. افرادی که در کشور خود امنیت ندارند می توانند از طریق روش پناهندگی به کشور انگلستان مهاجرت کنند.

البته روش پناهندگی سختی ها و دشواری های خاص خود دارد به همین دلیل توصیه می شود چون روش پناهندگی می تواند باعث صدمات جانی به فرد شود، از روش پناهندگی برای مهاجرت به انگلستان استفاده نشود.

 1. مهاجرت کاری انگلستان

برای این که بتوانید از طریق این روش به کشور انگلستان مهاجرت کنید؛ باید قبل از هر چیزی دعوت نامه ی کاری معتبری از سوی یک شرکت انگلیسی و یا شرکتی چند ملیتی که در انگلستان که مجوز صدور این نوع دعوت نامه را دارد، دریافت کنید.

جالب است بدانید که مربیان بین المللی، ورزشکاران نخبه و رهبران مذهبی نیز می توانند برای دریافت این نوع ویزا درخواست دهند.

البته برای این که بتوانید ویزای کار انگلستان را دریافت کنید، در کنار ارائه ی دعوت نامه از سوی شرکت مربوطه در انگلستان باید مدارک دیگری نیز ارائه دهید که این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • ارائه ی فرم تکمیل شده ی درخواست ویزا
 • ارائه ی یک قطعه
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه ی مدارکی که نشان دهنده ی دانش فرد در زبان انگلیسی باشد.
 • ارائه ی پرینت حساب بانکی فرد متقاضی یا کسی که اسپانسر او شده است، که این موجودی باید به مدت ۹۰ روز در حساب فرد قرار گیرد.

نکته ی دیگری که در مورد ویزای کار انگلستان باید به آن اشاره کنیم این است که دریافت ویزای کار انگلستان بر اساس سیستم امتیاز بندی است یعنی برای این که شما بتوانید ویزای کاری انگلستان را دریافت کنید باید به میزان مشخصی امتیاز کسب کند. برای دریافت ویزای کاری انگلستان شما باید ۷۰ امتیاز کسب کنید و آن چه می تواند باعث شود تا شما این میزان امتیاز را کسب کنید داشتن پیشنهاد کاری از یکی از شرکت های معتبری که در انگلستان فعالیت می کند، داشتن مدرک زبان و البته داشتن تمکن مالی است.

فردی که ویزای کاری انگلستان را دریافت می کند می تواند با استفاده از این ویزای خود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به کشور انگلستان ببرد و اگر این فرد فرزند بالای ۱۸ سالی داشته باشد که در کشور انگلستان در حال تحصیل باشد می تواند تحت پوشش این ویزا قرار بگیرد.

و در نهایت فردی که ویزای کاری انگلستان را دریافت می کند می تواند پس از حداقل ۵ سال اقامت قانونی در انگلستان و همچنین داشتن حداقل درآمد ۳۵ هزار پوند در سال می تواند برای دریافت اقامت کشور انگلستان درخواست دهد.

 1. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از اصلی ترین راه هایی که افراد با استفاده از آن می توانند به کشور انگلستان مهاجرت کنند، مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. همان طور که از اسم این روش مهاجرت به انگلستان مشخص است، افرادی که می خواهند از طریق این روش به کشور انگلستان مهاجرت کنند باید کسب و کاری را در کشور انگلستان راه اندازی کنند.

اما برای این که افراد بتوانند از این طریق به کشور انگلستان مهاجرت کنند باید نکاتی در مورد ویزای Tier1  انگلستان آشنایی داشته باشید که این نکات عبارتند از:

 • برای این که بتوانید این ویزا را دریافت کنید حداقل باید ۵۰ هزار پوند سرمایه داشته باشید تا این مبلغ را در کشور انگلستان را سرمایه گذاری کنید.
 • برای این که این ویزا را دریافت کنید باید از سه ماه قبل برای این ویزا درخواست دهید و پس از این که این ویزا را دریافت می کنید سه هفته فرصت دارید کشور خود را به مقصد انگلستان ترک کنید.
 • اعتبار این نوع ویزای انگلستان ۳ سال و ۴ ماه است و در صورتی که در این مدت کسب و کار شما به خوبی عمل کرده باشد می تواند ویزای خود را به مدت ۲ سال دیگر تمدید کنید.
 • فردی که ویزای Tier1 انگلستان را دریافت می کند می تواند پس از ۵ سال اقامت قانونی در انگلستان برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای Tier1 انگلستان

برای این که بتوانید این نوع ویزای انگلستان را دریافت کنید مانند هر نوع ویزای دیگری باید مدارکی ارائه دهید که این مدارک شامل موارد زیر می شود:

 • ارائه ی پاسپورت معتبر
 • ارائه ی گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه ی مدارکی که نشان دهنده ی این باشد که فرد سرمایه ی لازم برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان را دارد.
 • ارائه ی گواهی تمکن مالی، فرد با استفاده از این گواهی باید ثابت کند که می تواند در طی مدتی که در کشور انگلستان اقامت دارد هزینه های زندگی خود را تامین کند
 • ارائه ی مدرک زبان که نشان دهنده ی دانش زبان فرد در زبان انگلیسی باشد. البته در این مورد اگر فرد فارغ التحصیل مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا به زبان انگلیسی باشد کافی است اما در غیر این صورت فرد باید مدرک زبان آیلتس ارائه دهد. البته در این مورد نکته ای که وجود دارد این است که اگر فرد جزو یکی از اتباع کشورهای آمریکا، استرالیا، قنا، نتی گوا و باربادوس، باهاماس، سنت وینسنت، سنت کیتس، جاماییکا، نیوزلند، دومینیکا، کانادا، بلیز، باربادوس و ترینیداد و توباگو باشد نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارند.
 • به دلیل این که فرد می خواهد در انگلستان کسب و کاری راه اندازی کند باید یک برنامه ی تجاری مورد قبول و البته معتبر ارائه دهد.

در مورد مدارکی که برای ویزای Tier1 انگلستان ارائه می دهد باید به این نکته توجه داشته  باشید که اگر این مدارک به زبان انگلیسی نیستند باید ترجمه شوند و همچنین باید توسط مهرهای مربوط مهر شوند.

در نهایت به این مسئله توجه داشته باشید که از طریق هر کدام از روش های مهاجرت به انگلستان که می خواهید به این کشور مهاجرت کنید ابتدا شرایط خوبی را به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا با مشکلی در روند دریافت ویزا مواجه نشوید.

برخی از سوالات شما عزیزان

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)