مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا
 • اولین موسسه رسمی اعزام دانشجو به کشور اسپانیا در ایران

  مهاجرت به اروپا، کانادا، نیوزیلند با تیم کارشناسی متخصص و دلسوز

 • بیش از 14 سال سابقه سابقه درخشان در اعزام دانشجو با مجوز وزارت علوم

  با بیش از 7510 ویزای تحصیلی و اقامتی موفقیت آمیز

 • حفظ اصل صداقت و ارائه مسیرهای منطقی برای دوره تحصیلی و اقامتی

  اجرای دقیق پرونده‌ها و پیگیری مداوم روند کارهای مربوطه

آخرین مقالات مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب این قاره قرار دارد. این کشور در کنار این که ۶۰ میلیون جمعیت دارد سالانه مهاجرین زیادی را به خود جذب می کند. جالب است بدانید که کشور ایتالیا دو کشور کوچک را در خاک خود جای داده است، این دو کشور سن مارینو و واتیکان نام دارند و حتی جالب است تر بدانید که بخشی از کشور ایتالیا در خاک کشور سوئیس قرار دارد که به این قسمت از ایتالیا کامپیونه ایتالیا گفته می شود.

اما در مورد شرایط اقتصادی که مهم ترین ملاک افراد برای انتخاب کشور ایتالیا به عنوان کشوری که می خواهند به آن مهاجرت کنند؛ باید بگوییم که طی سال های اخیر کشور ایتالیا به یکی از کشورهای تراز اول در زمینه ی صنعت تبدیل شده است. به همین دلیل رشد اقتصادی در کشور ایتالیا طی سال های اخیر بهبود پیدا کرده است تا آن جا که ایتالیا توانسته در زمینه اقتصادی رتبه ی چهارم بزرگ ترین اقتصاد اروپا را از آن خود کند و در جایگاه جهانی نیز رتبه ی هشتم تولید ناخالصی را از آن خود کند.

پس از بررسی اقتصاد ایتالیا، نوبت به فرهنگ این کشور می رسد، در مورد فرهنگ این کشور باید بگوییم که به دلیل این که فرهنگ مردم ایتالیا تا اندازه ی به فرهنگ ایران شباهت دارد، افراد ایرانی که به ایتالیا مهاجرت می کنند مشکل کم تری از نظر تفاوت فرهنگی خواهند داشت.

خب پس از این بررسی کلی در مورد ایتالیا، نوبت به بررسی روش های مهاجرت به ایتالیا می رسد، این که افرادی که می خواهند به کشور ایتالیا مهاجرت کنند از چه راه هایی باید اقدام کنند و برای اقدام از این طریق هر یک از این راه ها باید چه فرآیندی را طی کنند. پس توصیه می کنیم ادامه ی این مقاله را از دست ندهید.

راه های مهاجرت به ایتالیا

برای این که علاقه مندان به زندگی در ایتالیا به این کشور مهاجرت کنند می توانند از طریق ۶ روش برای مهاجرت به ایتالیا اقدام کنند؛ این روش ها شامل موارد زیر می شوند:

 1. مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

طبق قوانین ایتالیا، افرادی که با یک فرد ایتالیایی ازدواج می کنند می توانند برای دریافت اقامت ایتالیا از این طریق اقدام کنند. اما برای این که افراد از طریق ازدواج به کشور ایتالیا مهاجرت کنند و اقامت این کشور را بگیرند باید به مدت دو سال با همسر خود در ایتالیا اقامت قانونی داشته باشد و همچنین فرد باید مدارکی که نشان دهنده ی اقامت قانونی او همراه با همسرش در خارج خاک کانادا ارائه دهد.

نکته ی دیگری که در مورد مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج باید به آن اشاره کنیم این است که اگر این زوج فرزندی هم داشته باشد شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج برای آن ها نصف می شود، در ضمن فرد خارجی که می خواهد با تبعه ی ایتالیایی ازدواج کند نباید اتهاماتی داشته باشد که تا حداکثر سه سال به زندان محکوم شود و یا این که اتهامی نداشته باشند که از سوی مقامات قضایی به یک سال زندان محکوم شوند.

اما افرادی که می خواهند از طریق ازدواج ، اقامت ایتالیا را بگیرند طبق قانونی که از ۱ آگوست ۲۰۱۵ وضع شده است باید پرونده ی خود را برای دریافت اقامت ایتالیا در پروتال مربوطه که ALI نام دارد ایجاد کنند و پس از این که در این پروتال ثبت نام کردند به این پروتال وارد شوند می توانند به صورت آنلاین مدارک خود را ارسال کنند.

جالب است بدانید که افرادی که به دنبال مشاور و دیپلمات زبده هستند می توانند از امکانی که در این وب سایت گفته شده استفاده کنند، به این صورت که می توانند هیات دیپلمات مورد نظر خود را از شبکه ی مشاوران و دپیلمات ها در کنسولگری کشور مورد نظر خود پیدا کنند.

مدارک اجباری برای درخواست اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

نکته ی دیگری که در مورد درخواست اقامت ایتالیا از طریق ازدواج باید به آن اشاره کنیم این است که برای این که شما بتوانید کارهای ویزای خود به جریان بیندازید باید حتما چهار مدرک را ارائه دهید که این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • ارائه ی شناسنامه ی فرد که در کشور خودش صادر شده است، این شناسنامه باید همراه با کپی آن ارائه شود. در ضمن توجه داشته باشید که این مدرک باید مشخصات فردی متقاضی را به طور کامل نمایش دهد یعنی در شناسنامه ای که فرد ارائه می دهد باید نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، محل تولد و همچنین نام پدر و مادر وی نیز ذکر شده باشد.
 • فرد متقاضی نباید در کشور خود و یا کشور سومی که به مدت ۱۴ سال در آن زندگی کرده است داشته باشد، نکته ای که در مورد این مدرک باید به آن اشاره کنیم این است که این مدرک نیز باید همراه با ترجمه ی آن ارائه شود.
 • ارائه ی کپی معتبر از مشخصات فرد متقاضی، نکته ای که در مورد این کپی وجود دارد این است که اگر این متن به زبان فرانسه و یا انگلیسی نیست باید به ایتالیایی ترجمه شود و در ضمن باید توسط هیات کنسولی و یا دیپلمات کشوری که این مدرک در آن صادر شده تایید شود.
 • ارائه ی رسید پرداخت ۲۰۰ یورویی
 1. مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد

به طور کلی برای مهاجرت به یک کشور از طریق تولد دو سیستم در نظر گرفته می شود، سیستم خون و سیستم خاک. که در هر کشور بسته به قوانینی که دارد از یکی یا هر دوی این سیستم ها برای مهاجرت به کشور مورد نظر استفاده می شود. در کشور ایتالیا مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد براساس سیستم اصل خون است.

سیستم اصل خون به این معناست که اگر فردی پدر و مادر او ایتالیایی باشند به طور خودکار در هنگام تولد شهروندی ایتالیا به او تعلق می گیرد. اما به طور کلی مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد شامل چند نکته و قانون کلی می شود که این قوانین و نکات شامل موارد زیر می شوند:

 • افرادی که از مادر ایتالیایی و پدری خارجی متولد می شوند تنها در صورتی می توانند شهروندی ایتالیا را دریافت کنند که بعد از تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۴۸ متولد شده باشند.
 • فرزندی که با خانواده ی خود زندگی می کند در زمانی که والدین او شهروندی ایتالیا را دریافت می کند او نیز به عنوان شهروند ایتالیا شناخته می شود.
 • اگر فردی در کشور ایتالیا متولد شود و پدر و مادر او مشخص نباشند و یا این که پدر و مادر او اقامت کشوری را نداشته باشند و یا این که پدر و مادر او نتوانند طبق قوانین ایالتی خود شهروندی خود را به فرزند خود انتقال دهند، این فرد می تواند شهروندی کشور ایتالیا را دریافت کند.
 • افرادی که دارای پدر و مادر خوانده ی ایتالیایی هستند نیز می توانند شهروندی ایتالیا را دریافت کنند.
 1. مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه هایی که افراد می توانند به کشور ایتالیا مهاجرت کنند این است که در این کشور سرمایه گذاری کنند. طبق قانون ایتالیا از ابتدای ژانویه ی سال ۲۰۱۷ افرادی که می خواهند در کشور ایتالیا سرمایه گذاری کنند می توانند با سرمایه گذاری بالایی در کشور ایتالیا اقامت این کشور را دریافت کنند.

یکی از راه هایی که افراد می توانند در کشور ایتالیایی سرمایه گذاری کنند استفاده از برنامه ی ویزای طلایی برای تجار است، برای این کار افراد می توانند برای ایجاد شغل های نوآورانه در ایتالیا ۵۰۰ هزار یورو را در این کشور سرمایه گذاری کنند و این که ۳ شغل را در شرکتی که تاسیس می کنند ایجاد کنند. در ضمن توجه داشته باشید که این برنامه برای افرادی است که سرمایه ی زیادی دارند و می خواهند مکان اقامت مالیاتی خود به کشور ایتالیا هستند.

 1. مهاجرت تحصیلی ایتالیا

از جمله دیگر راه هایی که افراد می توانند برای مهاجرت به ایتالیا و گرفتن اقامت این کشور اقدام کنند مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل است. جالب است بدانید که مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل به عنوان یکی از بهترین راه های مهاجرت به ایتالیا شناخته می شود. به این دلیل که افرادی که می خواهند از طریق تحصیل به کشور ایتالیا مهاجرت کنند حداقل مدرک تحصیلی که باید داشته باشند دیپلم است و همچنین این روش در مقایسه با روش سرمایه گذاری در کشور ایتالیا راهی امن تر و نسبت به روش مهاجرت به ایتالیا از طریق کار، روشی سریع تر است.

پس اگر به دنبال راهی هستید که از طریق آن می خواهید به کشور ایتالیا مهاجرت کنید و می خواهید روند دریافت ویزای تان با سرعت بیشتری انجام شود و می خواهید از روشی اقدام کنید که نیازی نباشد میزان زیادی از سرمایه ی خود را برای آن هزینه کنید و نگران سرمایه ی خود باشید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از روش مهاجرت تحصیلی برای مهاجرت به ایتالیا استفاده کنید.

یکی دیگر از نکاتی که در مورد مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل باید به آن اشاره کنیم این است که کشور ایتالیا در کنار این که دانشگاه های بسیار خوبی دارد، بورسیه های تحصیلی متنوعی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و همین مسئله موجب شده است که به قطب جدیدی برای تحصیل رایگان در اروپا تبدیل شود.

 1. مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

یکی از راه های پر خطر و البته غیر قانونی که برای مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود دارد مهاجرت از طریق پناهندگی است. جالب است بدانید که کشورهای ایتالیا و یونان از جمله کشورهای اروپایی هستند که به عنوان قطب اصلی ورود پناهندگان به اروپا شناخته می شوند.

اما مسئله ای که در مورد پناهندگی وجود دارد این است که برخی از پناهندگان که به کشورهای اروپاییی پناهنده می شوند از شرایط این کشور برای پناهنده ها آگاه نیستند و همین مسئله موجب شده است که مشکلات زیادی برای آن ها ایجاد شود. اما در مورد پناهندگی باید بگوییم که به طور کلی طبق قوانین کنوانسیون ژنو از سال ۱۹۵۱ افرادی که در کشور خود در معرض خطرات جانی هستند و به همین دلیل نمی توانند در کشور خود زندگی کنند می توانند به کشور ایتالیا و سایر کشورهای عضو کنوانسیون ژنو درخواست پناهندگی دهند.

 1. مهاجرت کاری ایتالیا

برای این که افراد بخواهند از طریق کار به ایتالیا مهاجرت کنند باید بدانند که قبل از این که برای ویزای کاری ایتالیا درخواست دهند باید از سوی یک کارفرمای ایتالیایی پیشنهاد کار داشته باشند که البته دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای ایتالیایی قوانین خاص خود دارد و به این صورت است که این کارفرما ابتدا باید به مدت ۳ ماه در کشور ایتالیا آگهی برای یافتن فرد مورد نظر خود صادر کند سپس اگر فرد مورد نظر خود را پیدا نکرد در ۲۸ کشور اتحادیه ی اروپا برای یافتن فرد مورد نظر خود به مدت ۳ ماه آگهی صادر می کند در نهایت اگر باز هم فرد مورد نظر خود را پیدا نکرد در کشورهای غیر اتحادیه ی اروپا آگهی صادر می کند و حال اگر فرد شرایط لازم برای دریافت این شغل را داشته باشد می تواند این شغل را دریافت کند.

نکته ی دیگری که باید در مورد مهاجرت به ایتالیا از طریق کار به آن اشاره کنیم این است که کارفرمای ایتالیایی که به فرد پیشنهاد کاری می دهد باید از فرد متقاضی و همراهان او حمایت مالی کند.

اما با توجه این که شرایط دریافت ویزای کاری ایتالیا دشوار است ممکن است برخی از افراد در این مسیر فریب افرادی را بخورند که ادعا می کنند می توانند در ازای پرداخت مبلغی پول به آن ها می توانند ویزای کاری ایتالیا را برای شان در کم ترین زمان ممکن دریافت کنند، اما توصیه می کنیم فریب این گونه افراد را نخورید زیرا این افراد تنها قصدشان کلاهبرداری است.

اما اگر با وجود تمام دشواری هایی که بیان کردیم باز هم می خواهید ویزای کاری ایتالیا را دریافت کنید نگران نباشید زیرا برخی از افراد مانند مهندسین برای دریافت ویزای کاری ایتالیا نیازی به مدرک زبان و یا سابقه ی کار بالایی ندارند.

در نهایت باید بگوییم که برای این که بتوانید راحت تر ویزای ایتالیا را بگیرید، راهی را انتخاب کنید که با شرایط تان سازگار باشد.

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.

برخی از سوالات شما عزیزان

خیر، اخذ این بورس هیچ ارتباطی با معدل یا شرایط دیگر دانشجو ندارد.

خیر، بورس استانی هیچ تعهد خاصی به دنبال ندارد.

کسانی که موفق به یافتن کار در ایتالیا شوند این امکان را دارند اما در حالت کلی با توجه به وضعیت کاری و اقتصادی این کشور نمی توان روی این مورد برنامه ریزی کرد.

در حالت کلی مورد نیاز بودن نمره زبان به نسبت هر رشته و دانشگاه متفاوت است، اما در برخی موارد شما می توانید بدون ارائه مدرک زبان نسبت به اخذ پذیرش اقدام کنید ولیکن باید در نظر داشته باشید که ارائه مدرک زبان برای سفارت ایتالیا الزامی است.

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)