#

اقامت فنلاند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • 4 خرداد 1398
 • مقالات تحلیلی
 • 524 بازدید
 • بدون نظر

اقامت در فنلاند

کشور فنلاند

فنلاند از جمله کشورهای اتحادیه اروپا است. افراد تنها به خاطر شرایط نامناسب کشور مبدا مهاجرت نمی کنند بلکه بعضی برای پیشرفت بیش تر و یا سایر روش ها دست به مهاجرت می زنند. مهاجرت و اقامت در فنلاند برای هر شخصی دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد که افراد باید با توجه به آن ها راه مهاجرت خود را انتخاب کنند.

نکته ای که قبل از هر چیز باید به آن اشاره کنیم این است که مهاجرت برای هر کسی گزینه ی مناسبی نیست و افرادی که می خواهند برای مهاجرت به کشورهای خارجی همچون فنلاند سفر کنند باید دلایل مهاجرت و همچنین جوانب را به خوبی مورد بررسی قرار دهند تا از ضررهای مالی احتمالی که می توانند در این راه متحمل شوند جلوگیری کنند.

دلایل مهاجرت به کشور فنلاند و گرفتن اقامت این کشور

افرادی که به کشور فنلاند مهاجرت می کنند از مهاجرت خود اهداف مختلفی دارند، برخی به این دلیل به کشور فنلاند مهاجرت می کنند که این کشور سیستم آموزشی قدرتمندی دارد و با مهاجرت به این کشور و گرفتن اقامت فنلاند می توانند در مسیر بهتری برای ادامه تحصیل خود قرار گیرند.

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود افراد کشور فنلاند را برای مهاجرت انتخاب کنند این است که با بررسی شرایط کشورهای مختلف متوجه می شوند که در این کشور شرایط بهتری از نظر کسب و کار برای شان فراهم می شود. برخی دیگر به فردی در خارج از کشور خود علاقه مند می شوند و ترجیح می دهند در کشور مقصد ازدواج کنند و آن کشور را برای ادامه ی زندگی خود، همراه شریک زندگی خود انتخاب کنند.

این دلایل و دلایلی همچون سرمایه گذاری، خرید ملک و … همه از جمله دلایلی هستند که افراد به کشورهای خارجی همچون فنلاند مهاجرت می کنند و می خواهند اقامت این کشورها را بگیرند، اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید در یک کشور خارجی مثل فنلاند زندگی کنید و اقامت این کشور را بگیرید توصیه می کنیم قبل از هر چیز همه ی جوانب را به خوبی مورد بررسی قرار دهید، زیرا انتخاب نامناسب قطعا برای تان ضررهای مالی و حتی جانی ایجاد کند.

اقامت در فنلاند

راه های اقامت در فنلاند

 1. اقامت از راه تحصیل در فنلاند

مهاجرت تحصیلی بیش تر مورد استفاده جوانان قرار می گیرد. برای این که افراد از راه تحصیل اقامت دریافت کنند باید ویزای تحصیلی فنلاند دریافت کنند. هرگاه فرد درخواست خود را مطرح کرد و از دانشگاه موردنظر برای او نامه به صورت رسمی ارسال شد در کم ترین زمان باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

نامه ای که برای شما می اید باید از طرف یکی از دانشگاه های معروف باشد و اگر دانشگاه مورد نظر وضعیت درستی را نداشته باشد ان گاه شاید در زمان گرفتن ویزا با مشکلی روبه رو شوید.

در مرحله بعدی برای اقامت در فنلاند باید فرمی را پر کنید این فرم می تواند به صورت دستی و یا الکترونیکی باشد . فرم پر شده را باید تحویل سفارت فنلاند دهید. گمان نکنید اگر فرم را به صورت الکترونیکی پر کرده اید دیگر لازم نخواهد بود تا به سفارت بروید بلکه با این وجود نیز باید به سفارت بروید و مدارک تکمیلی دیگری را نیز پر کنید علاوه بر ان هویت شما نیز تشخیص داده خواهد شد.

توجه داشته باشید در مهاجرت به فنلاند بسیار مهم است تا فرد بتواند هزینه های خود را در فنلاند تامین کند در این صورت مهاجرت به فنلاند بسیار راحت خواهد بود. متقاضیان برای مقطع دکترا بسیار راحت تر از سایر مقاطع می توانند به فنلاند مهاجرت کنند. زمانی که برای این مقطع درنظرگرفته شده است بین ۳ تا ۵ سال است.شرطی هم که برای دریافت اقامت تحصیلی در مقطع دکترا وجود دارد این است که باید معذل فرد متقاضی بیش تر از ۱۵ باشد.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند

 • ارائه گذرنامه ای که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • برای این که بتوانید با هدف ادامه تحصیل به کشور فنلاند سفر کنید و در نهایت اقامت این کشور را بگیرید باید برگه پذیرش از یک دانشگاه معتبر در فنلاند را داشته باشید
 • ارائه ی گواهی تمکن مالی که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد است یعنی فرد می تواند در طی مدتی که در فنلاند اقامت دارد هزینه های خود را تامین کند، نکته ی دیگری که باید در مورد گواهی تمکن مالی به آن اشاره کنیم این است که گواهی تمکن مالی را می تواند از حساب بانکی فرد متقاضی یا والد او تهیه و ارائه نمود.
 • ارائه ی بیمه درمانی معتبر، این بیمه درمانی برای این که است که اگر در حین تحصیل خود در فنلاند بیمار شدید بتوانید راحت تر هزینه های درمانی خود را پرداخت کنید. البته برای بیمه درمانی که می خواهید در فنلاند در طی دوران تحصیل خود داشته باشید سقفی تعیین شده است که این سقف بیمه بسته به مدت زمانی دارد که فرد می خواهد در کشور فنلاند تحصیل کند، برای مثال اگر فرد بخواهد ۲ سال در فنلاند تحصیل کند سقف بیمه ی او کم تر از فردی خواهد بود که می خواهد بیشتر از ۲ سال در فنلاند تحصیل کند.
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی فنلاند
 • ارائه کپی از تمام مدارک در اندازه ی A4
 • ارائه رزرو خوابگاه دانشجویی در فنلاند

اقامت از راه تحصیل در فنلاند

 1. دریافت اقامت در فنلاند از راه خرید ملک

یکی از راه هایی که با استفاده از ان می توان اقامت فنلاند را دریافت کرد سرمایه گذاری در فنلاند از راه خرید ملک است. البته این راه باعث نخواهد شد تا فرد اقامت دائم فنلاند را دریافت کند اما باعث می شود تا راحت تر بتوانید به فنلاند مهاجرت کنید.

برای خرید ملک در کشور فنلاند حتما نیازی نیست به دنبال وکیل باشید اما بهتر است از وکلا استفاده کنید زیرا استفاده از ان ها باعث می شود تا در این بین ضرر کم تری را متحمل شوید و همه کارها مطابق روال قانونی خود طی شود.

اگر فرد برای خرید ملک در فنلاند مشکل مالی نداشته باشد که تنها با رعایت قوانین می تواند ملکی را خریداری کند.البته برای این افراد کشور فنلاند تسهیلاتی را هم درنظرگرفته است اما خود فرد نیز باید سرمایه ای قابل توجه را دارا باشد.

دولت فنلاند روش جالبی را برای خرید ملک در فنلاند در نظر گرفته است و ان این است که افراد می توانند بخشی از پول ملک را به بقیه پرداخت کنند و مابقی ان را نیز به صورت اجاره ای بپردازند.به این روش جالب دریافت مسکن از راه حق سکونت دائم می گویند.

یکی دیگر از راه هایی که افراد می توانند در فنلاند ملک خریداری کنند خرید مسکن با مالکیت شخصی است، البته این روش برای افرادی است که از نظر مالی مشکلی ندارند و همچنین این افراد می توانند با دانستن قوانین فنلاند برای خرید ملک و عمل به آن ها، ملک مورد نظر خود را در فنلاند خریداری کنند. در ضمن همان طور که گفتیم این روش از خرید ملک در فنلاند برای افرادی است که از نظر مالی مشکلی ندارند و بودجه ی لازم برای این کار را دارند، زیرا برای این کار فرد متقاضی باید هزینه ی قابل توجهی پرداخت کند.

 1. اقامت در فنلاند از راه ازدواج

این روش قوانین و قاعده های خاص خود را دارد .براساس همین قوانین شرایطی مثل این که شخص می خواهد با مرد و یا زن از تبعه فنلاند ازدواج کند و یا فقط اقامت فنلاند را دارد را مشخص کرده است و براساس ان ها مشخص می شود که فرد می تواند اقامت در فنلاند را دریافت کند یا خیر.

متقاضی بعد از این که با تبعه فنلاندی ازدواج کرد باید برای اقامت در فنلاند درخواست دهد و بعد از ان نیز فرم های موجود را پر کرده و مدارک مورد نیاز را هم به ان ها ارائه کند.البته در وهله اول متقاضی این روش نباید منع دیگری از نظر قانون برای وارد شدن به این کشور را داشته باشد.

افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند باید مدارکی را ارائه کنند که مشخص کند ان ها مجرد هستند در غیر این صورت مجاز به استفاده از این روش نخواهند بود .اشخاصی که از همسر خود طلاق گرفته اند و یا همسر ان ها فوت کرده است نیز می توانند با ارائه مدارکی که این موارد را ثابت کند از ان روش استفاده کنند.

نکته ی دیگری که باید در مورد گرفتن اقامت فنلاند از طریق ازدواج به آن اشاره کنیم این است که فردی که می خواهد با شخصی مقیم فنلاند و یا شخصی که اقامت فنلاند را دارد ازدواج کند باید به صورت قانونی برای ویزای ازدواج یا نامزدی درخواست دهد، در ضمن همان طور که گفتیم تنها افراد مجرد می توانند از این روش استفاده کنند و افراد متاهل نمی توانند برای ویزای نامزدی درخواست دهند.

در ضمن یکی دیگر از مواردی که افراد برای گرفتن اقامت فنلاند از طریق ازدواج باید به آن توجه داشته باشند این است که باید ثابت کنند ازدواج آن ها صوری نیست و مدارکی برای اثبات عشق و علاقه ی خود باید ارائه دهند و در نهایت پس از این که افراد با ارائه ی مدارک لازم توانستند با فرد مورد نظر خود را در فنلاند ازدواج کنند می توانند اقامت فنلاند را بگیرند و پس از چند سال نیز می توانند تابعیت کشور فنلاند را دریافت کنند.

اقامت در فنلاند از راه ازدواج

 1. اقامت در فنلاند از راه تولد

مهاجرت در فنلاند پیرو دو روش سیستم خون و سیستم خاک است. در سیستم خون از راه تابعیتی که پدر و مادر دارند به فرزند منتقل می شود .سیستم خاک نیز به این صورت است که فرزند با متولد شدن در فنلاند صاحب تابعیت فنلاند خواهد شد.

یکی دیگر از مواردی که باید در مورد سیستم خون به آن اشاره کنیم این است که اگر فردی در فنلاند به دنیا بیایید و پدر و مادر او تابعیت کشوری را نداشته باشند به این فرد تابعیت فنلاند داده می شود.

 1. اقامت در فنلاند از راه پناهندگی

اگر متقاضی دریافت اقامت در فنلاند هستید به عنوان اخرین راه دریافت اقامت می توانید از پناهندگی فنلاند استفاده کنید.دریافت پناهندگی عوامل مختلفی دارد که از جمله  ان ها می توان به قحطی و یا شرایط نامناسب اقتصادی و سیاسی یاد کرد.بیش تر افراد برای این که اقامت در فنلاند را دریافت کنند از راه های غیرقانونی استفاده می کنند.

برای دریافت کردن پناهندگی دو روش وجود دارد . روش اول دریافت پناهندگی از راه سهمیه ای است که کمیسیون سازمان ملل اعلام می کند و راه دوم نیز وارد شدن به کشور فنلاند و پس از ان دریافت پناهندگی این کشور است. پناهندگان وارد شده به فنلاند اگر در مدت پنج سال زندگی در فنلاند خطایی را انجام ندهند می توانند از اقامت دائم فنلاند را دریافت کنند و به عنوان شهروند فنلاند در ان جا زندگی کنند.

البته هنوز هم افرادی هستند که در اولین قدم ممکن است پناهندگی را برای اقامت در فنلاند انتخاب کنند باید به این گونه افراد بگوییم که اشتباه ترین راه را برای گرفتن اقامت فنلاند انتخاب می کنید به این دلیل که در کنار مشکلاتی که ممکن است فرد در طی مسیر پناهندگی با آن روبرو شود و ضررها و صدمات مادی و معنوی به او برسد، هیچ حق و حقوقی در کشور فنلاند ندارند و حتی حق کار و یا تحصیل را هم در کشور فنلاند ندارند.

 1. اقامت در فنلاند از طریق کار

یکی دیگر از دلایلی که افراد تصمیم می گیرند به کشور فنلاند مهاجرت کنند این است که افراد با بررسی شرایط لازم متوجه می شوند که شرایط کار در فنلاند برای شان نسبت به کشورهای دیگر مناسب تر است. نکته ی دیگری که باید در مورد مهاجرت به فنلاند از طریق کار به ان اشاره کنیم این است که برای مهاجرت به فنلاند از طریق این روش باید ویزای کار فنلاند را دریافت کنید و برای این که بتوانید ویزای کار فنلاند را دریافت کنید باید کار مورد نظر خود را در فنلاند پیدا کرده باشید، آن گاه در صورتی که اجازه ی کار در فنلاند را داشته باشید و از سوی یک کارفرما در فنلاند استخدام شده باشید می توانید برای گرفتن ویزای کار فنلاند درخواست دهید.

یکی از راه هایی که افراد می توانند از طریق برای کار به فنلاند سفر کنند اجازه ی کار بدون اجازه اقامت در این کشور است، یعنی فرد اجازه ی اقامت در فنلاند را ندارد ولی می تواند ویزای کار فنلاند را دریافت کند و به مدت سه ماه در فنلاند کار کند، البته گرفتن این نوع ویزا آسان است.

اما اگر فرد بخواهد به کشور فنلاند از طریق کار مهاجرت کند و شغل فرد شغل هایی همچون داور، قاضی، معلم، مترجم و متخصص باشد، افراد می توانند با کمک دعوت نامه ای که از سوی کارفرمای فنلاندی خود دریافت کرده اند ویزای کار فنلاند را دریافت کنند و به مدت سه ماه به صورت موقت اجازه ی کار در فنلاند را داشته باشند.

اقامت در فنلاند از طریق کار

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری فنلاند

برای این که افراد بتوانند ویزای کاری فنلاند را دریافت کنند باید مانند سایز ویزاها، مدارکی را ارائه دهند که این مدارک شامل موارد زیر می شود:

 • عکس ۶*۴ که حداکثر شش ماه پیش گرفته شده باشد و همچنین تمام رخ باشد.
 • ارائه ی فرم تکمیل شده ی درخواست ویزای کار
 • ارائه ی گذرنامه ی معتبر، این گذرنامه باید تا ۳ ماه پس از سفر فرد متقاضی اعتبار داشته باشد.
 • اگر فرد زیر ۱۸ سال سن دارد، والدین این فرد باید اجازه ی نامه محضری امضا کنند
 • ارائه ی اصل شناسنامه و کپی از آن و همچنین اقامت و ویزای فرد متقاضی
 • ارائه ی گواهی تمکن مالی، این گواهی باید از حساب شخصی فرد تهیه شده باشد و باید نشان دهد که موجودی حساب فرد بین ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو است.
 • ارائه ی فتوکپی از تمام مدارک فرد متقاضی.
 1. اقامت در فنلاند از طریق کارآفرینی

اخرین روشی که می خواهیم در مورد گرفتن اقامت فنلاند به ان اشاره کنیم این است که افراد می توانند از طریق کارافرینی یا ایجاد شغل در فنلاند نیز به این کشور مهاجرت کنند. کشور فنلاند افرادی که می خواهند از طریق کارآفرینی اقامت کشور فنلاند را دریافت کنند را حمایت می کند و برای این که فرد بتواند از طریق این روش اقامت فنلاند را بگیرد باید با ایجاد شغلی در فنلاند، فردی را به صورت تمام وقت استخدام کند.

در ضمن برای این که افراد بتوانند از این طریق اقامت کشور فنلاند را دریافت کنند باید سرمایه ی لازم را داشته باشند و افرادی هم که سرمایه ی لازم برای این کار را ندارند می توانند از وام هایی که کشور فنلاند به آن ها می دهد استفاده کند.

مزایای اقامت در فنلاند

 • در فنلاند معلمان اموزش های بسیار خوبی را دیده اند به همین دلیل هم سیستم اموزشی ان بسیار قوی و از همه مهم تر رایگان است.
 • در کشور فنلاند فرصت های شغلی زیادی وجود دارد که همین باعث شده است تا تعداد بیکاران در این کشور تنها هفت درصد باشد.
 • این کشور از جمله کشورهایی است که رشد اقتصادی زیادی دارد و این تنها به دلیل فساد کم در این کشور است.
 • کشور فنلاند از جمله کشورهایی است که ارتکاب جرم در ان جا کم است و همین باعث شده است تا امنیت در این کشور بسیار زیاد باشد.

اقامت در فنلاند از طریق کارآفرینی

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت تحصیلی به کشور فنلاند با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.

امتیاز شما


امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)