#

انواع ویزای اسپانیا

 • ۸ خرداد ۱۳۹۸
 • ویزا
 • 230 بازدید
 • بدون نظر

انواع ویزای اسپانیا

ویزا یا روادید اجازه ی ورود به یک کشور مشخص است، در واقع هر کس که بخواهد به کشوری سفر کند باید ویزای آن کشور را داشته باشد. اما به طور کلی بر اساس روابط سیاسی کشورها افرادی که می خواهند به یک کشور خارجی سفر کنند، یا باید ویزای آن کشور را تهیه کنند یا این که نیاز به گرفتن ویزای آن کشور ندارند، اما اگر ویزای اسپانیا به صورت شینگن تهیه شود در دسته ی اول ویزاها قرار می گیرد. اما افرادی که می خواهند به کشورهای مختلف از جمله اسپانیا سفر کنند بسته به هدفی که از سفر خود دارند باید متناسب با نوع سفر خود ویزا تهیه کنند که در ادامه انواع ویزا اسپانیا را براساس هدفی که افراد از سفر به این کشور دارند مورد بررسی قرار می دهیم.

انواع ویزای اسپانیا چیست؟

دسته بندی های مختلفی برای ویزای اسپانیا در نظر گرفته می شود که معمول ترین دسته بندی که برای ویزای اسپانیا در نظر می گیرند براساس زمان ویزا است، یعنی براساس زمانی که فرد می توانند در اسپانیا اقامت داشته باشد به او ویزا داده می شود. برای مثال یکی از انواع این نوع ویزاها، ویزای توریستی اسپانیا است. این نوع ویزا که ویزای اقامت کوتاه مدت است به افرادی که داده می شود که به منظور بازدید از نمایشگاه های برگزار شده در اسپانیا، تفریح، بازدید از جاذبه های گردشگری، فعالیت های تجاری و یا درمان بیماری می خواهند به اسپانیا سفر کنند.

اما به طور کلی انواع ویزای اسپانیا عبارتند از:

 1. ویزای کاری اسپانیا

بسیاری از افراد بر این باورند که کار کردن درکشورهای اروپایی اینده ی کاری بهتری برای شان به ارمغان می آورد، به همین دلیل سالانه افراد زیادی به کشورهای اروپایی سفر می کنند. یکی از این کشورهای اروپایی کشور اسپانیا است. اما افرادی که می خواهند برای کار و حرفه ای که دنبال می کنند به کشور اسپانیا سفر کنند باید ویزای کاری اسپانیا را تهیه کنند. برای این که بتوان این ویزا را دریافت کرد فرد متقاضی باید یک شرط مهم را برآورده کند و آن این است که باید دعوت نامه ی کاری خود را به همراه سندی ارائه دهد که نشان دهد شغل و درآمد این فرد توسط یک شرکت و یا کارفرما تاییده شده است و هنگام ارائه ی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری اسپانیا این مدرک نیز باید ارائه شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری اسپانیا:

 • ارائه سه عکس پاسپورتی که حداکثر شش ماه پیش گرفته شده باشد
 • ارائه ی گواهی عدم سوء سابقه
 • گواهی پزشکی رسمی
 • ارائه اصل پاسپورت به همراه کپی آن
 • شماره ثبت تامین اجتماعی از کارفرما و شماره ثبت مالی
 • ارائه فرم پیشنهاد کار، که در این فرم شرایط کار و شرایط متقاضی بیان شده باشد
 • ارائه توضیح کاملی از فعالیت شرکت
 • ارائه ی مدارکی که نشان دهد تعهد مالی کارفرما برای جذب متقاضی باشد

ویزای کار اسپانیا

 1. ویزای توریستی اسپانیا

کشورهای اروپایی همواره به دلیل سرسبزی و زیبایی های طبیعی مقصد سفر گردشگران بوده اند، کشور اسپانیا نیز یکی از کشورهای قاره ی سبز است که به دلیل جاذبه های گردشگری و آب و هوای معتدل مدیترانه ای توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند و به عبارتی می توان گفت معمول ترین نوع ویزایی که افراد برای سفر به کشور اسپانیا درخواست می دهند ویزای توریستی اسپانیا است. اگر می خواهید ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کنید باید مدارکی همچون بلیط رفت و برگشت، اطلاعات فردی، اطلاعاتی در مورد محل اقامت، زمان اقامت در اسپانیا و … ارائه دهید.

البته لازم به ذکر است که ویزای توریستی نوع دیگری نیز دارد که به ویزای خویشاوندی اسپانیا معروف است، این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که به دعوت یکی از خویشاوندان خود که اقامت اسپانیا دارند می خواهند به اسپانیا سفر کنند، برای مثال دانشجویانی که در شهرهای مختلف اسپانیا تحصیل می کنند از جمله متقاضیان این نوع ویزا برای دعوت از خانواده ی خود برای سفر به اسپانیا هستند. نکته ی دیگری که باید در مورد این نوع ویزای اسپانیا به آن اشاره کنیم این است که مدت اقامت با این نوع ویزا، محدود است.

 1. ویزای ازدواج اسپانیا

یکی دیگر از انواع ویزای اسپانیا، ویزای ازدواج اسپانیا است، افرادی که می خواهند با یک شهروند مقیم اسپانیا یا فردی که اجازه ی اقامت دائم در اسپانیا را دارد ازدواج کنند می توانند ویزای ازدواج اسپانیا را دریافت کنند. البته توجه داشته باشید که که برای دریافت این نوع ویزا سختگیری های زیادی انجام می شود تا ثابت شود که ایا فرد متقاضی می تواند پس از ازدواج هزینه های زندگی خود و همسرش را برای زندگی در اسپانیا تامین کند و این که ایا رابطه ای که بین طرفین وجود دارد در راستای ازدواج است.

نکته ی دیگری که در مورد این نوع ویزا باید به آن اشاره کنیم مدت زمان اعتبار آن است، مدت زمان اعتبار ویزای ازدواج اسپانیا ۳۰ ماه است و می توان مدت اعتبار این نوع ویزا تمدید کرد. مسئله ی دیگری که باید به ان توجه داشته باشید این است که فردی که در ۵ سال در کشوری اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم آن کشور را تهیه کند و علاوه بر این برای این که مهاجرین از این نوع ویزا سوء استفاده نکنند مدارک مورد نیاز برای این نوع ویزا با دقت زیادی کنترل می شود.

ویزای توریستی اسپانیا

 1. ویزای پزشکی اسپانیا

یکی دیگر از اهدافی که افراد برای سفر به کشورهای خارجی مخصوصا اسپانیا دنبال می کنند دریافت خدمات پزشکی بهتر در کشورهای  خارجی همچون اسپانیا است. به همین دلیل یکی دیگر از انواع ویزا، ویزای پزشکی اسپانیا است.

در واقع افرادی که می خواهند برای ادامه روند درمان خود، انجام ازمایش های پیشرفته ی پزشکی و یا درمان بیماری خود به کشور اسپانیا سفر کنند باید ویزای پزشکی اسپانیا را دریافت کنند. افرادی که می خواهند ویزای پزشکی اسپانیا را دریافت کنند علاوه بر مدارکی که برای دریافت ویزای فوری اسپانیا مورد نیاز است باید مدارکی همچون پذیرش از بیمارستان یا مرکز درمانی مورد نظر در اسپانیا و دو نسخه از مدارک پزشکی ترجمه شده ی خود را نیز در روز مصاحبه ارائه دهند.

 1. ویزای تحصیلی اسپانیا

آخرین نوع ویزای اسپانیا که قصد بررسی آن را داریم ویزای تحصیلی اسپانیا است. طبق آمارها طی چند سال اخیر تعداد دانشجویان و یا افرادی که به قصد تحصیل و یا گذراندن یک دوره ی مطالعاتی به اسپانیا به این کشور سفر می کنند در حال افزایش است. به همین دلیل گرفتن ویزای فوری اسپانیا به منظور تحصیل در این کشور بسیار پرطرفدار است.

برای این که بتوان از طریق تحصیل در اسپانیا، ویزا دریافت نمود فرد باید دعوت نامه ای از سوی دانشگاه مورد نظر در اسپانیا و همچنین مدارکی که نشان دهنده ی وضعیت مالی فرد باشد را نیز ارائه دهد.

ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن در واقع نشان دهنده ی پیمانی به نام شینگن است که بین ۲۶ کشور اروپایی بسته شده است که افرادی که ویزای شینگن داشته باشند می توانند به راحتی بین کشورهای عضو شینگن رفت و امد کنند و حتی در برخی از موارد افراد می توانند با استفاده از این ویزا در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشند.

به دلیل این که کشور اسپانیا نیز جزو کشورهای عضو شینگن است برای این که افراد بخواهند به کشور اسپانیا سفر کنند باید ویزای شینگن اسپانیا را تهیه کنند تا کنار این که بتوانند از این ویزا برای سفر به اسپانیا استفاده کنند به سایر کشورهای عضو شینگن نیز سفر کنند.

نکته ی دیگری که باید در مورد ویزای شینگن به ان اشاره کنیم این است که روند دریافت و همچنین مدارک ویزای شینگن اسپانیا با ویزای معمولی متفاوت است، یعنی فردی که برای ویزای اسپانیا درخواست می دهد باید مشخص کند که برای ویزای شینگن اسپانیا درخواست می دهد.

در ضمن اگر فرد متقاضی از طریق یکی از ۲۶ کشور عضو شینگن برای ویزای شینگن درخواست دهد برای این که به کشور اسپانیا وارد شود مشکلی نخواهد داشت.

ویزای شینگن اسپانیا

روند دریافت ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن نیز مانند ویزای معمولی است یعنی اگر فرد بخواهد ویزای شینگن اسپانیا را دریافت کند براساس کاربرد و مدت زمان اقامت به دسته های مختلفی همچون تحصیلی، کاری و … تقسیم می شود و برای این که فرد متقاضی دریافت ویزای شینگن اسپانیا برای این ویزا درخواست دهد باید درخواست خود را در وب سایت مرکز درخواست ویزای اسپانیا ثبت کند   و سپس تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا شامل اطلاعات شناسایی فرد متقاضی، مدارک محل اقامت، پرداخت هزینه، بلیط رفت و برگشت و … ارائه دهد.

در ضمن در صورتی که می خواهید مدارکی که ارائه می دهید برای دریافت ویزا مورد تایید قرار گیرد باید مدارک توسط یک دارالترجمه ی رسمی ترجمه شده باشد و برای این که ثابت شود مدارک توسط یک دارالترجمه معتبر و رسمی ترجمه شده است باید مهر دارالترجمه نیز بر روی مدارک باشد.

تقسیم بندی ویزای اسپانیا بر اساس تعداد دفعات ورود به اسپانیا

در کنار اهدافی که افراد از سفر به اسپانیا دارند که باعث می شود نوع ویزایی که دریافت می کنند براساس هدفی که از سفر به اسپانیا دارند متفاوت باشد، در برخی از منابع نوع دیگری که از ویزای اسپانیا نیز معرفی شده است که براساس دفعات ورود به اسپانیا متفاوت است این نوع ویزا شامل ویزای صفر بار ورود، ویزای سینگل یا ویزای یک بار ورود، ویزای دابل یا ویزای دو بار ورود و ویزای مولتیپل یا ویزای چند بار ورود است.

ویزای صفر بار ورود که به آن ویزای ترانزیتی گفته می شود نوعی از ویزای اسپانیا است که فرد نمی تواند از فرودگاه خارج شود و باید از طریق هواپیما به کشور دیگری سفر کند، نوع دیگر ویزای اسپانیا براساس دفعات ورود به اسپانیا است ویزای یک بار ورود یعنی فرد زمانی که یک بار به اسپانیا وارد می شود و از اسپانیا خارج شد اعتبار ویزا تمام می شود.

با ویزای دابل یا ویزای دو بار ورود نیز همان طور که از اسم آن مشخص است فرد می تواند با استفاده از آن دو بار به اسپانیا سفر کند، در نهایت نوبت به ویزای مولتیپل می رسد که فرد می تواند با استفاده از آن محدودیت در ورود و خروج به اسپانیا ندارد و می تواند در مدت زمانی که ویزا اعتبار دارد به هر تعداد دفعاتی که بخواهد به اسپانیا سفر کند.

مراحل دریافت انواع ویزای اسپانیا

در چند سال اخیر افرادی که می خواستند برای دریافت ویزای اسپانیا درخواست دهند یا به کنسولگری اسپانیا در تهران و یا این که به وب سایت سفارت اسپانیا مراجعه می کردند و برای دریافت ویزای اسپانیا درخواست می دادند، اما روند درخواست ویزای اسپانیا تغییر کرده است و به جای این که نیاز باشد افراد به صورت حضوری به کنسولگری اسپانیا بروند و یا این که از طریق وب سایت سفارت این کشور درخواست دهند باید به نماینده ی رسمی کشور اسپانیا یعنی شرکت BLS مراجعه کنند.

یعنی برای این که افراد بخواهند وقت حضوری بگیرند و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا ارائه دهند باید به این مرکز مراجعه کنند، به این صورت که افراد به سایت مرکز درخواست ویزای اسپانیا در تهران مراجعه می کنند و در کنار این که نوع ویزای درخواستی خود را مشخص می کنند زمانی را برای وقت حضوری و انجام مصاحبه مشخص می کنند.

برای این که متقاضیان درخواست ویزای اسپانیا، ویزای اسپانیا را خود را تهیه کنند باید سه مرحله را طی کنند:

 • مشخص کردن نوع ویزای اسپانیا: همان طور که گفتیم ویزای اسپانیا انواع متفاوتی دارد که بسته به هدفی که افراد از سفر به اسپانیا دارند متفاوت است و در ابتدای کار نیاز است که افراد نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کنند
 • تعیین وقت سفارت
 • مراجعه حضوری به مرکز درخواست ویزای اسپانیا در ایران، برای انجام کارهای مربوط به انگشت نگاری

مراحل دریافت انواع ویزای اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای اسپانیا

برای این که بتوانید ویزای اسپانیا را بگیرید باید مدارکی ارائه دهید که این مدارک به طور کلی شامل موارد زیر می شوند:

 • داشتن بیمه ی مسافرتی که تقریبا ۳۰ هزار یورو اعتبار داشته باشد
 • ارائه پاسپورت معتبر، این پاسپورت باید بین ۳ تا ۶ ماه پس از سفر به اسپانیا اعتبار داشته باشد.
 • ارائه مدارک شناسایی فرد متقاضی که شامل شناسنامه ی فرد متقاضی می شود.
 • تکمیل فرم درخواست ویزای اسپانیا
 • ارائه اسنادی در مورد وضعیت شغلی فرد متقاضی در کشور مبدا، در واقع این مدارک به این منظور از فرد متقاضی درخواست می شوند که دولت اسپانیا مطمئن شود که فرد به خاطر شغلی که در اسپانیا دارد به اسپانیا بر می گردد و یا این که می تواند هزینه های خود را در طی سفر خود به اسپانیا تامین کند.
 • ارائه مدارکی که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد متقاضی باشد که این مدارک می تواند شامل سند ملک و یا این که موجودی حساب بانکی متقاضی باشد.
 • ارائه عکس
 • رزرواسیون پرواز، که نشان دهنده ی این است که زمان پرواز رفت و برگشت فرد متقاضی کی است.
 • مدارکی که نشان دهنده ی محل اقامت فرد در اسپانیا در طی سفر او به اسپانیا باشد، برای مثال فرد می تواند مدارکی در مورد رزرو هتل محل اقامت خود به عنوان مدرک محل اقامت ارائه دهد.
 • دعوت نامه ی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای اسپانیا

هزینه و مدت زمان لازم برای دریافت ویزای اسپانیا

برای این که افراد بتوانند ویزای اسپانیا را دریافت کنند باید در کنار این که مدارکی را برای دریافت ویزای خود ارائه دهند باید هزینه ای را نیز برای ویزای خود پرداخت کند، که این هزینه بسته به سن افراد متفاوت است برای مثال اگر سن فرد متقاضی بالاتر از سن قانونی باشد باید ۶۰ یورو پرداخت کند و برای کودکان و افراد کم سن و سال باید ۳۵ یورو برای درخواست ویزا پرداخت شود.

اما مسئله ی دیگری که در مورد ویزا وجود دارد زمانی که طول می کشد ویزای فرد متقاضی صادر شود، برای مثال اگر افراد می خواهند برای ویزای فوری اسپانیا درخواست دهند بسته به این که در چه بازه ی زمانی درخواست داده باشند یعنی زمانی باشد که شلوغی توریست در کشور اسپانیا باشد بین دو تا شش هفته طول می کشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به ویزای تحصیلی اسپانیا در طول ساعات اداری با دفتر موسسه تماس حاصل فرمایید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)