#

تابعیت انگلیس

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • 14 تیر 1398
 • انگلیس
 • 440 بازدید
 • بدون نظر

تابعیت انگلستان

کشور انگلیس و شرایط زندگی در آن

کشور انگلستان یکی از کشورهای اروپایی است که از نظر مساحت هفتاد و نهمین کشور پهناور دنیا است. انگلستان با کشورهایی همچون اسکاتلند و جمهوری ولز همسایه است. کشور انگلستان با وجود این که مساحت زیادی ندارد اما جمعیتی معادل ۵۴ میلیون نفر را در خود جای داده است و همین مسئله نشان دهنده ی این است که تراکم جمعیتی در کشور انگلستان بالا است.

یکی دیگر از مواردی که در مورد کشور انگلستان باید به آن اشاره کنیم آب و هوای آن است، کشور انگلستان دارای آب و هوایی نسبتا معتدل است در واقع آب و هوای انگلستان به این صورت است که شما در این کشور زمستان های خیلی سرد و یا تابستان های خیلی گرم را مشاهده نخواهید کرد و حتی در زمستان ها به ندرت هوا به زیر صفر درجه کاهش پیدا می کند و در تابستان نیز دمای هوا به بیشتر از ۳۰ درجه نمی رسد.

تحصیل در انگلستان یکی دیگر از مواردی است که نیاز است اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید، سطح علمی دانشگاه های انگلستان بسیار بالاست به طوری که کشور انگلستان پس از آمریکا دومین کشور در جهان از نظر جذب دانشجو است.

تابعیت انگلستان

افرادی که می خواهند تابعیت انگلستان را دریافت کنند باید بدانند که از ژانویه ۱۹۸۳ به بعد، به طور کلی ۴ روش برای دریافت تابعیت انگلستان در نظر گرفته شده است که این روش ها، شامل موارد زیر می شوند:

 1. دریافت تابعیت انگلستان از طریق تقاضا
 2. دریافت تابعیت انگلستان از طریق اعمال اصل خون
 3. دریافت تابعیت انگلستان از طریق تولد
 4. دریافت تابعیت انگلستان از طریق فرزند خواندگی

کشور انگلیس و شرایط زندگی در آن

در ادامه برای آشنایی شما با این روش ها، آن ها را به تفضیل مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. دریافت تابعیت انگلستان از طریق تقاضا

برای این که بتوانید تابعیت انگلستان را دریافت کنید رایج ترین راهی که می توانید از طریق آن تابعیت این کشور را دریافت کنید، قبول تابعیت این کشور است. اما برای این که بتوانید از این طریق تابعیت انگلستان را دریافت کنید باید شرایطی داشته باشید که این شرایط شامل موارد زیر می شوند:

البته توجه داشته باشید که شرایطی که در این جا بیان می کنیم برای افرادی است که با یکی از اتباع انگلستان ازدواج نکرده باشند:

 • فرد متقاضی در زمانی که برای گرفتن تابعیت انگلستان درخواست می دهد باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • فردی که تابعیت انگلستان را دریافت می کند باید در این کشور اقامت داشته باشد.
 • شرایط زندگی فرد در کشور انگلستان، شرایط خوبی باشد.
 • متقاضی دریافت تابعیت انگلستان نباید سوء سابقه داشته باشد برای مثال نباید سعی کرده باشد که وزارت کشور را فریب دهد و یا این که در طی ۱۰ سال گذشته مرتکب جرایم مهاجرتی شده باشد.
 • برای این که فرد بتواند برای گرفتن تابعیت انگلستان درخواست دهد حداقل باید به مدت ۵ سال در کشور انگلستان زندگی کرده باشد
 • متقاضی باید اطلاعاتی در مورد فرهنگ، تاریخ و سیاست انگلستان داشته باشد.
 • فردی که می خواهد تابعیت انگلستان را بگیرد و در این کشور زندگی کند باید بتواند به زبان مردم این کشور صحبت کند پس باید ثابت کند که در حد متعارفی با زبان انگلیسی آشنایی دارد.

البته در مورد شرایطی که برای گرفتن تابعیت انگلستان ذکر کردیم باید چند نکته را به خاطر داشته باشید اول این که همان طور که گفتیم یکی از شرایطی که برای گرفتن تابعیت انگلستان داشته باشید این است که به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشید شما به عنوان فردی که می خواهید تابعیت انگلستان را بگیرید نباید در طی مدت این ۵ سال، بیشتر از ۴۵۰ روز را خارج از انگلستان زندگی کرده باشید و یا این که نباید در طی یک سال اخیر، بیشتر از ۹۰ روز را در خارج از خاک انگلستان اقامت داشته باشید.

در ضمن اگر می خواهید برای فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز تابعیت انگلستان را بگیرید می توانید برای فرزند خود نیز درخواست دهید.

اما اگر فردی با یکی از اتباع انگلستان ازدواج کرده باشد و بخواهد تابعیت کشور انگلستان را دریافت کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • متقاضی حداقل باید به مدت ۳ سال در کشور انگلستان اقامت قانونی داشته باشد.
 • اجازه ی اقامت در کشور انگلستان را داشته باشد.
 • متقاضی باید مدارکی ارائه دهد که به زبان انگلیسی تسلط دارد و یا این که امتحان زبان را با موفقیت گذرانده است. البته در مورد این شرط توجه داشته باشید که اگر فرد متقاضی بالای ۶۵ سال سن داشته باشد نیازی نیست که این مدرک را ارائه دهد.
 • فرد متقاضی باید دارای حسن سابقه باشد و برای این که این مسئله را ثابت کند باید گواهی از اداره ی پلیس که نشان دهنده ی عدم سوء سابقه اش باشد را ارائه دهد.

دریافت تابعیت انگلستان از طریق تقاضا

 1. دریافت تابعیت انگلستان از طریق اعمال اصل خون

تا قبل از سال ۱۹۸۳، برای این که فردی بتواند با استفاده از اعمال اصل خون، تابعیت انگلستان را دریافت کنند تنها می توانست این تابعیت را از پدر خود به ارث ببرد و همچنین در صورتی می توانست این تابعیت را از طریق پدر خود کسب کند که ازدواج پدر و مادر او رسمی باشند.

اما امروزه برای این که افراد بتوانند به واسطه ی اعمال اصل خون تابعیت انگلستان را به دست آورند قوانین جدیدی در نظر گرفته شده است که این قوانین به صورت زیر هستند:

 • اگر کودکی در خارج از خاک انگلستان متولد شود و یکی از والدین او در خدمت پادشاه باشد به او تابعیت انگلستان داده می شود.
 • اگر فردی در خارج از خاک انگلستان متولد شود و یکی از والدین او تابعیت انگلستان را داشته باشند به این افراد تابعیت انگلستان داده می شود.
 • کودکانی که در خاک انگلستان متولد می شوند و با یک خانواده ی انگلیسی مرتبط هستند و والدین آن ها مشخص نیستند به آن ها تابعیت انگلستان داده می شود.
 1. دریافت تابعیت انگلستان از طریق تولد

یکی دیگر از راه هایی که افراد از طریق آن می توانند تابعیت انگلستان را دریافت کنند دریافت تابعیت انگلستان از طریق تولد است. برای این که افراد بتوانند از طریق تابعیت انگلستان را دریافت کنند باید در انگلستان از والدینی متولد شود که یکی از آن ها تبعه ی انگلستان باشد و یا این که محل زندگی خود را در کشور انگلستان قرار داده باشد.

طبق قانون ویژه ای که در سال ۲۰۰۰ در انگلستان تصویب شد و ۶ سال بعد در سال ۲۰۰۶ اصلاح شد: اگر فردی قبل از آوریل ۲۰۰۶ در کشور انگلستان متولد شود و یکی از والدین او تابعیت یکی از کشورهای اروپایی، منطقه ی اقتصادی اروپا و یا سوئیس را داشته باشد، این فرد می تواند تابعیت انگلستان را دریافت کند.

نکته ی دیگری که در مورد دریافت تابعیت انگلستان از طریق تولد وجود دارد این است که هر گاه که فردی از پدری انگلیسی که در خارج از خاک انگلستان زندگی می کند متولد شود و تولد وی حاصل ازدواج نباشد می تواند تا قبل از سن ۱۸ سالگی به منظور دریافت تابعیت انگلستان درخواست دهد.

در ضمن اگر فردی از والدینی نامعلوم در خاک انگلستان متولد شود می تواند تابعیت انگلستان را دریافت کند.

دریافت تابعیت انگلستان از طریق اعمال اصل خون

 1. دریافت تابعیت انگلستان از طریق فرزندخواندگی

از جمله دیگر راه هایی که افراد می توانند تابعیت انگلستان را دریافت کنند، دریافت تابعیت انگلستان از طریق فرزند خواندگی است. اما برای این که فرد بتواند از طریق فرزند خواندگی تابعیت انگلستان را دریافت کند باید شرایطی داشته باشد که این شرایط شامل موارد زیر می شود:

 • پدر و مادر فرد متقاضی باید از دادگاه تقاضای فرزند خواندگی کرده باشند و همچنین برای این که فرد بتواند از طریق تابعیت انگلستان را دریافت کند، باید پدر خوانده و یا مادر خوانده ی او در زمان تقاضا برای دریافت تابعیت انگلستان، تابعیت انگلستان را داشته باشند و همچنین فرد متقاضی زیر ۱۸ سال سن داشته باشد.

نکته ای که در این باره وجود دارد این است که اگر فردی از طریق فرزند خواندگی تابعیت انگلستان را به دست آورده باشد و پس از مدتی پدر خوانده و مادر خوانده ی او تابعیت انگلستان را برای لغو کنند، این درخواست تابعیت او لغو نخواهد شد و او همچنان تابعیت انگلستان را خواهد داشت.

اگر برعکس این قضیه اتفاق بیافتد یعنی کودکی دارای تابعیت انگلستان توسط افراد خارجی به فرزند خواندگی پذیرفته شود می تواند در کنار این که همچنان تابعیت انگلستان را داشته باشد تابعیت کشور خارجی که پدر خوانده و مادر خوانده او متعلق به آن جا هستند را بگیرد.

از دست دادن تابعیت انگلستان

در مورد از دست دادن تابعیت انگلستان به طور کلی دو موضوع وجود دارد:

 • ترک تابعیت انگلستان
 • سلب تابعیت انگلستان

ترک تابعیت انگلستان

اتباع انگلیسی که می توانند برای ترک تابعیت خود به وزارت کشور درخواست دهند و چنان چه بعد از ۶ ماه تابعیت هیچ کشور دیگری را دریافت نکنند باز هم تابعیت انگلستان به آن ها تعلق خواهد گرفت.

سلب تابعیت انگلستان

طبق قانونی که در سال ۲۰۶ تصویب شده است، افرادی که دارای تابعیت انگلیسی باشند و تابعیت مضاعف داشته باشند و همچنین افرادی که با فریب دادن مسئولین و ارائه ی مدارک جعلی تابعیت انگلستان را دریافت کرده باشند، تابعیت انگلستان برای آن ها لغو خواهد شد.

دریافت تابعیت انگلستان از طریق فرزندخواندگی

امتیاز شما


امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)