#

تابعیت فنلاند

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • 10 تیر 1398
 • فنلاند
 • 486 بازدید
 • بدون نظر

تابعیت فنلاند

به دلیل این که درخواست برای دریافت تابعیت یک کشور خارجی، امر بسیار مهم و حائز اهمیتی است تصمیم داریم قبل از این که در مورد نحوه ی دریافت تابعیت در این کشور صحبت کنیم، در مورد کشور فنلاند و شرایط زندگی در آن تا حدودی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کشور فنلاند و شرایط زندگی در آن

کشور فنلاند که با نام جمهوری فنلاند شناخته می شود یکی از کشورهای قاره ی اروپا است که در شمال این قاره قرار دارد. کشور فنلاند در بالای مدار قطب شمالی قرار دارد و همین مسئله باعث شده است که فنلاند پس از کشور ایسلند، شمالی ترین کشور جهان باشد.

به دلیل این که به موقعیت این کشور اشاره کردیم اولین مسئله ای که می خواهیم در مورد این کشور به آن اشاره کنیم آب و هوای این کشور است، فنلاند یکی از سردترین کشورهای قاره ی سبز است به طوری که این کشور زمستان های بسیار سردی دارد و حتی می توانید در تمام روزهای فصل زمستان بارش برف سنگینی را در این کشور مشاهده کنید.

نکته ی دیگری که در مورد کشور فنلاند باید به آن اشاره جاذبه های گردشگری این کشور اروپایی است، فنلاند جاذبه های طبیعی، دیدنی و گردشگری بسیاری دارد و همین مسئله باعث شده است که سالانه گردشگران و مسافران زیادی برای بازدید از این جاذبه ها به کشور فنلاند سفر کنند.

و اما می رسیم به مهم ترین مسئله ای که نیاز است که افرادی که می خواهند تابعیت کشور فنلاند را بگیرند با آن آشنایی داشته باشند، یعنی هزینه های زندگی در کشور فنلاند. در مورد هزینه های زندگی در کشور فنلاند باید بگوییم که هزینه های زندگی در این کشور تا حدودی گران است، اما نکته ای که وجود دارد این است که حقوق و دستمزد افرادی که در کشور فنلاند مشغول به کار هستند، بالا است و به همین دلیل زندگی در کشور فنلاند دشوار نیست.

کشور فنلاند و شرایط زندگی در آن

تابعیت فنلاند

و اما می رسیم به موضوع اصلی این مقاله، یعنی نحوه ی دریافت تابعیت فنلاند.  نکته ای که در مورد دریافت تابعیت فنلاند باید به آن اشاره کنیم این است که به طور کلی از طریق سه روش می توانید تابعیت فنلاند را دریافت کنید که این روش عبارتند از:

 1. گرفتن تابعیت فنلاند از طریق درخواست
 2. گرفتن تابعیت فنلاند از طریق والدینی که تابعیت فنلاند را دارند
 3. گرفتن تابعیت فنلاند از طریق اعلام تابعیت
  1. گرفتن تابعیت فنلاند از طریق درخواست

یکی از راه هایی که می توانید تابعیت فنلاند را دریافت کنید این است که برای دریافت تابعیت فنلاند درخواست دهید. برای این که بتوانید برای دریافت تابعیت فنلاند درخواست دهید باید شرایطی داشته باشید که این شرایط شامل موارد زیر می شود:

 • فرد متقاضی دریافت تابعیت فنلاند حداقل باید ۱۸ سال سن داشته باشد و یا این که فرد باید ازدواج رسمی کرده باشد.
 • متقاضی باید مدت زمان مشخصی در کشور فنلاند اقامت داشته باشد و این مدت زمان بسته به شرایط فرد متغییر است و می تواند بین ۴ تا ۷ سال باشد.
 • متقاضی باید با زبان فنلاندی و یا سوئدی آشنایی داشته باشد یعنی بتواند به زبان فنلاندی و یا سوئدی بخواند و یا بنویسد و یا این که فرد متقاضی باید زبان فنلاندی و یا سوئدی را در حد اشاره بلد باشد.
 • یکی دیگر از شرایطی که فرد متقاضی برای گرفتن تابعیت فنلاند باید داشته باشد این است که باید مشخص کند که از کجا هزینه های زندگی خود را تامین می کند.
 • در ضمن فرد نباید مرتکب جرمی شده باشد و یا به عبارتی فرد متقاضی نباید سوء سابقه داشته باشد.
 • نباید در سابقه ی فرد متقاضی مواردی همچون عدم پرداخت مالیات، نفقه، قبض های بیمارستان و یا قبض های جریمه باشد.
 • متقاضی باید هویت خود را به طور مشخص و البته قابل اعتمادی بیان کند.

گرفتن تابعیت فنلاند از طریق درخواست

 1. گرفتن تابعیت فنلاند از طریق پدر و مادری که تابعیت فنلاند را دارند

در مورد این روش دریافت تابعیت فنلاند باید بگوییم به دلیل این که در کشور فنلاند اصل خون اعمال می شود، فردی که در خاک کشور فنلاند متولد می شود نمی تواند تابعیت فنلاند را دریافت کند و تنها در صورتی فرد می تواند تابعیت فنلاند را از طریق تولد در فنلاند بدست آورد که پدر و مادرش معلوم نباشد و یا این که تابعیت کودک مشخص نباشد.

اما همان طور که گفتیم در این روش از دریافت تابعیت فنلاند، اصل خون اعمال می شود و اعمال اصل خون در این روش به صورت زیر است:

 • اگر کودکی از پدر فنلاندی در هر جای دنیا متولد شود می تواند تابعیت فنلاند را دریافت کند، البته توجه داشته باشید که این در صورتی است که والدین فرد ازدواج رسمی داشته باشند.
 • اگر کودکی در هر جای دنیا از مادر فنلاندی متولد شود می تواند تابعیت فنلاند را دریافت کند.

اما گاهی اوقات ممکن است که والدین کودک دارای ازدواج رسمی نباشند و آن گاه در صورتی که شرایط زیر وجود داشته باشد به کودک تابعیت فنلاند داده می شود:

 • اگر کودکی در کشور فنلاند متولد می شود پدر این فرد باید رابطه ی پدری را به طور رسمی تایید کند تا فرد بتواند تابعیت فنلاند را دریافت کند.
 • اما اگر کودکی در کشور دیگری غیر از فنلاند متولد می شود نیز نیاز است که پدر این فرد رابطه ی پدری را به طور رسمی تایید کند تا بتواند تابعیت فنلاند را دریافت کند.
 1. گرفتن تابعیت فنلاند از طریق اعلام تابعیت

یکی دیگر از راه هایی که افراد از طریق آن می توانند تابعیت فنلاند را دریافت کنند گرفتن تابعیت فنلاند از طریق اعلام تابعیت است، اما افرادی که می خواهند از این طریق، تابعیت فنلاند را دریافت کنند باید شرایط خاصی داشته باشند که این شرایط شامل موارد زیر می شود:

 • فردی که می خواهد از طریق اعلام تابعیت، تابعیت فنلاند را دریافت کند باید قبلا تابعیت فنلاند را داشته باشد
 • افرادی که تبعه ی کشورهای اسکاندیناوی باشند و طی ۵ سال اخیر در کشور فنلاند اقامت داشته باشند.
 • افرادی که فرزندخوانده ی یک تبعه ی فنلاندی هستند و بین ۱۲ تا ۱۷ سال سن دارند.
 • افرادی که بین ۱۸ تا ۲۲ سال سن داشته باشند و چندین سال را در کشور فنلاند اقامت داشته اند.
 • و در نهایت فردی که پدرش تابعیت فنلاند داشته باشد می تواند برای گرفتن تابعیت فنلاند از طریق این روش اقدام کند.

گرفتن تابعیت فنلاند از طریق پدر و مادری که تابعیت فنلاند را دارند

برای این که افراد واجد شرایط بتوانند از طریق این روش، تابعیت فنلاند را دریافت کنند می توانند درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنند و پس از این که فرم درخواست خود را تکمیل کردند باید مدارک لازم را ارسال کنند و سپس هزینه ای که برای درخواست شان مورد نیاز است را پرداخت کنند و در نهایت فرد باید با مراجعه ی حضوری به کنسولگری و یا مرکز اداره ی خدمات مهاجرت در کشور فنلاند به درخواست خود اعتبار دهند.

اما اگر می خواهید که باید برای پیگیری درخواست خود را به کدام کنسولگری مراجعه کنید می توانید از وزارت امور خارجه سوال بپرسید و پس از این که به پاسخ سوال خود رسیدید باید از کنسولگری وقت بگیرید، سپس در وقتی که برای سفارت گرفته اید به سفارت مراجعه کنید و در کنار ارائه ی مدارک شناسایی خود، نسخه ی اصلی مدارک پیوست شما که در درخواست آنلاین خود ارسال کرده اید را ارائه دهید.

از دست دادن تابعیت فنلاندی

اما ممکن است فرد به هر دلیلی نخواهد که تابعیت فنلاندی داشته باشد و یا این که به دلیل این که در برخی از کشورها تابعیت فنلاندی پذیرفته نیست ممکن است فرد در ازای دریافت تابعیت کشور دیگری، تابعیت فنلاند را از دست بدهد.

اما به طور کلی باید بدانید که افراد تنها بر اساس تقاضای خود، تابعیت فنلاند را از دست می دهند و بدون این که خودشان تقاضا کنند تابعیت فنلاند از آن ها سلب نخواهد شد و همچنین به یاد داشته باشید که از دست دادن تابعیت فنلاند می تواند اختیاری و یا اجباری باشد.

تابعیت چندگانه

یکی دیگر از مواردی که در مورد تابعیت کشور فنلاند باید به آن اشاره کنیم تابعیت چندگانه است، طبق قوانین کشور فنلاند شما می توانید در این کشور چند تابعیت داشته باشید یعنی می توانید علاوه بر تابعیت فنلاند، چند تابعیت دیگر را نیز بپذیرید.

البته توجه داشته باشید که پذیرفتن تابعیت چندگانه در همه ی کشورها پذیرفته نیست، برای مثال ممکن است در کشوری که تبعه ی آن هستید داشتن تابعیت چندگانه مورد قبول نباشد و همین مسئله موجب شود که با دریافت تابعیت فنلاند، تابعیت کشور را از دست دهید، پس توصیه می کنیم قبل از هر چیز از قوانین کشور خود آگاهی پیدا کنید تا چنان چه نمی خواهید با دریافت تابعیت فنلاند، تابعیت کشور خود را از دست ندهید از این مسئله آگاهی پیدا کنید و برای دریافت تابعیت فنلاند درخواست ندهید.

نکته ی بسیار مهمی که در مورد تابعیت چندگانه باید به آن اشاره کنیم این است که توجه داشته باشید که داشتن تابعیت چندگانه مزایا و معایب خاص خود را دارد، برای مثال قبل از این که تابعیت چند کشور را بگیرید اطمینان حاصل کنید که نیازی نباشد که در هر کدام از این کشورها به خدمت سربازی بروید.

از دست دادن تابعیت فنلاندی

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.

امتیاز شما


امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)