#

تحصیل در اروپا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • 5 بهمن 1398
  • مهاجرت تحصیلی
  • 1334 بازدید
  • بدون نظر

تحصیل در اروپا

تحصیل در اروپا به دلیل برخورداری از شرایط تحصیلی ایده­ال و وجود دانشگاه­ های معتبر از سوی افراد بسیاری مورد توجه قرار داشته است. در قاره آمریکا دانشگاه­ های معتبری وجود دارد که از رتبه بالایی در سطح بین­ المللی برخوردار هستند و از سوی دانشجویان بین­ المللی مدنظر قرار می­گیرد. اغلب متقاضیان تحصیل در اروپا افرادی هستند که در کشورهای استرالیا، آمریکا و کانادا اقامت دارند.

براساس آمارهایی که وجود دارد هرساله حدود یک و نیم میلیون متقاضی اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه­ های اروپایی می­کنند. در ادامه دلایلی که موجب شده تحصیل در اروپا مورد توجه دانشجویان بین­ المللی قرار بگیرد را عنوان خواهیم کرد. هریک از این دلایل از اهمیت ویژه­ای برخوردار بوده و متقاضیان تحصیل در اروپا باتوجه به شرایط مالی و اقتصادی و وضعیت تحصیلی خود اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه­های اروپایی می­کنند.

کیفیت نظام آموزشی اروپا

یکی از مهم­ترین مواردی که از سوی متقاضیان تحصیل در اروپا مورد توجه قرار می­گیرد کیفیت نظام آموزشی اروپا است. دانشگاه­های معتبر بسیاری در این قاره فعالیت دارند که جایگاه زیر پانصد را در رده­بندی بین­ المللی به خود اختصاص داده­اند. افرادی که تحصیل در اروپا را انتخاب کنند می­توانند از نظام آموزشی باکیفیتی برخوردار شده و تحصیلات خود را در دانشگاه ­های معتبری به اتمام برسانند.

بهره­ مندی از استاندارد بالای زندگی همزمان با تحصیل

 از دیگر دلایلی که موجب می­شود تحصیل در اروپا مورد توجه افراد قرار بگیرد امکان بهره­مندی از استاندارد بالای زندگی همزمان با تحصیل در این قاره است. اغلب کشورهای اروپایی امکانات رفاهی باکیفیت بالایی را دراختیار شهروندان خود قرار داده و در عین حال هزینه زندگی در این کشورها بسیار کم است که این امر موجب شده تحصیل در اروپا از سوی دانشجویان بین­ المللی انتخاب شوند.

برخورداری از امکان تحصیل رایگان در اروپا

دانشجویانی که تحصیل در اروپا را انتخاب می­کنند این امکان را در اختیار دارند که تحصیلات خود را به صورت رایگان ادامه دهند. البته در برخی از کشورهای اروپایی افراد باید هزینه دوران تحصیل خود را پرداخت نمایند ، اما در برخی دیگر از کشورها هزینه تحصیل بسیار پائین بوده که عمدتا رایگان محسوب می­شود. برخورداری از امکان تحصیل رایگان در اروپا موجب شده تا دانشجویان بسیاری کشورهای این قاره را نسبت به کشورهای آمریکایی ترجیح دهند.

برخورداری از امکان تحصیل رایگان در اروپا

کمک هزینه تحصیلی

از دیگر دلایلی که موجب می­شود افراد تحصیل در اروپا را انتخاب کنند برخورداری از کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه ­های اروپایی است. کشورهای اروپایی در بخش­های مختلفی اقدام به سرمایه­ گذاری کرده­اند که مهم­ترین آن­ها در بخش آموزش و تحصیلات عالی است. کشورهایی مانند نروژ، اتریش و سوئد کمک هزینه تحصیلی در اختیار دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا قرار می­دهند که این امر موجب می­شود هزینه تحصیل در این کشورها رایگان باشد. برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز برای اینکه بتوانند دانشجویان بین­ المللی را جذب کنند اقدام به ارائه بورس و کمک هزینه تحصیلی کرده­اند.

تنوع زبان

تحصیل در اروپا موجب می­شود افراد با زبان­های مختلف امکان برخورداری از نظام آموزشی باکیفیت را داشته باشند. علیرغم اینکه حدود ۲۴ زبان رسمی در این قاره وجود داشته، اما اغلب کشورهای این قاره از زبان انگلیسی برای آموزش استفاده می­کنند. البته تنوع زبان برای تحصیل در اروپا وجود داشته و متقاضیان می­توانند تحصیلات خود را به زبان­های فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، آلمانی و عربی و بسیاری از زبان­های دیگر ادامه دهند.

تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته­ ها

اغلب کشورهای اروپایی در مقطع فوق­ لیسانس و دکترا این امکان را برای متقاضیان تحصیل در اروپا فراهم کرده­اند که تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ادامه دهند. اکثر افرادی که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کشورهای اروپایی ادامه دهند از امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته­ ها استقبال کرده و اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه­های اروپایی می­کنند.

امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان

از دیگر دلایلی که موجب می­شود تحصیل در اروپا انتخاب گردد امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان است. البته باید به این نکته توجه داشت در برخی از کشورهای اروپایی دانشجویان متقاضی می­توانند همزمان با تحصیل خود دوره­ های زبان انگلیسی را نیز سپری کنند. این مساله برای افرادی که فاقد مدرک زبان هستند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و می­توانند تحصیلات خود را در دانشگاه­های اروپایی به را،حتی آغاز نمایند.

امکان تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان

پیشگام در تحقیق و پژوهش

تحصیل در اروپا به افراد این امکان را می­دهد که از فرصت­های پژوهشی موجود استفاده کرده و در زمینه ­های تحقیقاتی مهمی با اساتید مجرب و مشهوری همکاری داشته باشند. اغلب دانشگاه ­های اروپایی در عرصه تحقیق و پژوهش پیشگام هستند که این امر موجب می­شود افراد بسیاری متقاضی تحصیل در اروپا باشند.

قابلیت سپری کردن دوره­های کارآموزی در کمپانی­های برتر جهانی

از دیگر دلایل دانشجویان برای تحصیل در اروپا قابلیت سپری کردن دوره­های کارآموزی در کمپانی­های برتر جهانی است. دانشجویانی که در دانشگاه­های اروپایی تحصیل می­کنند می­توانند دوره­های کارآموزش خود را در کمپانی­ های برتر بین­ المللی گذرانده و با سابقه کاری عالی وارد بازار کار شوند.

تنوع تحصیل در اروپا

یکی از مهم­ترین دلایل افراد برای تحصیل در اروپا وجود رشته­های تحصیلی مختلف است. دانشجویانی که قصد دارند در مقاطع مختلف تحصیلی وارد دانشگاه­ های اروپایی شوند این امکان را دارند رشته­های مختلفی که از سوی دانشگاه­های این قاره ارائه می­شوند را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. در اروپا علاوه ­بر رشته­ های تحصیلی متنوع در مقاطع مختلف فرصت­های تحقیقاتی بسیاری نیز وجود داشته که موجب می­شود افراد تحصیل در اروپا را به عنوان بهترین گزینه درنظر داشته باشند.

امکان کار دانشجویی همزمان با تحصیل

از دیگر مواردی که موجب شده تحصیل در اروپا نسبت به دیگر قاره­های جهان ارجحیت پیدا کند امکان کار دانشجویی همزمان با تحصیل است. در اغلب کشورهای اروپایی دانشجویان این امکان را دارند که به صورت نیمه وقت کاری پیدا کرده و بخش عمده­ای از هزینه ­های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. البته اطلاع از زبان رسمی هر کشوری موجب می­شود دانشجویان در زمینه یافتن شغل مناسب شانس بیشتری داشته باشند.

امکان پیوستن اعضای خانواده دانشجویان

از دیگر دلایل مهمی که موجب می­شود دانشجویان بسیاری متقاضی تحصیل در اروپا باشند امکان پیوستن اعضای خانواده به آن­ها است. اکثر کشورهای اروپایی این امکان را برای دانشجویان بین ­المللی درنظر گرفته­اند که پس از اخذ پذیرش از دانشگاه ­های این کشور اعضای خانواده آن­ها نیز به او ملحق شده و در کشور موردنظر اقامت داشته باشند.

امکان پیوستن اعضای خانواده دانشجویان

بهترین مقاصد مقطع ارشد در اروپا در سال ۲۰۲۰

اروپا همواره بعنوان یکی از مقاصد تحصیلی بی نظیر برای دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی بوده است و همین طور مقصدی مناسب برای اکتشاف و ماجراجویی است. علاوه بر این زمانی که اروپا را بعنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب میکنید حتی اگر دوره کاملا انگلیسی برگزار شود، ناگریز بک زبان جدبد خواهید آموخت و پرده از رازهای یک فرهنگ جدید و متفاوت و البته هیجان انگیر برخواهید داشت. و به بازدید از جذاب ترین آثار باستانی و نمادهای جذاب جهان می پردازید.

از نظر کیفیت آموزشی، اکثر کشورهای اروپایی میزبان برترین دانشگاه های جهان هستند و میتوانید در این دانشگاه ها تعداد بسیار زیادی از برنامه های انگلیسی زبان را بیابید در برخی از این دانشگاه ها حتی لازم نیست شهریه ای پرداخت نمائید اما آیا میدانید بهترین کشور بعنوان مقصد تحصیلی دانشجویان در اروپا در سال ۲۰۲۰ کدام است؟؟؟

۱. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

اگر خواهان تحصیل در برلین، مونیخ، کلن، فرانکفورت یا هر یک از شهرهای دیگر آلمان هستید، به شما تضمین میکنیم که از بالاترین سطح آموزش در جهان برخوردار خواهید بود. دانشگاه های آلمان به دلیل عملکرد تحصیلی، امکانات بسیار مدرن دانشجویی، آمار اشتغال بالای فارغ التحصیلان مشهور هستند. آلمان از نظر کیفییت عالی تدریس، هم چنین میزان رضایت دانشجویان دارای رتبه برتردر سراسر جهان است.

علاوه بر این، یک عامل بسیار مهم که باعث محبوبیت آلمان در بین دانشجوبان بین المللی میشود این واقعیت است که دانشگاه های دولتی در المان شهریه ای از دانشجویان دریافت نمیکنند.

۲. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند

هلند یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که هرسال متعهد به استقبال از تعداد بسیار زیادی دانشجوی بین المللی است. در هلند، رشته های انگلیسی زبان بیشتری نسبت به رشته های هلندی پیدا خواهید کرد. در هلند بسیاری از دانشگاه ها از سیستم نمره دهی مشابه کالج ها و دانشگاه های آمریکا استفاده میکنند.

آموزش عالی در هلند مبتنی بر خلاقیت و نوآوری است و بسیاری از دانشگاه های هلند جایگاه بسیار عالی در سیستم رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان قرار دارند.

۳. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

اگر میخواهید در یکی از امن ترین کشورهای جهان تحصیل و زندگی کنید، و ازتحصیل با شهریه بسیار کم یا در مواری رایگان بهرهمند شوید، و ترکیبی منحصر به فرد از فرهنگ های آلمانی، ایتالیایی، مجارستانی را در آغوش بگیرید، اتریش یک انتخاب ایده آل است.

در اتریش، تجربه تحصیل شما در برترین دانشگاه های جهان با سطح بسیار عالی آموزش همراه با محیط بسیار زیبا همراه میشود. چه وین، سالزبورگ یا شهرهای دیگر اتریش را انتخاب نمائید، قطعا از معماری بینطیر در این شهرها حیرت زده خواهید شد. شما در اتریش میتوانید یک مدرک در رشته های موسیقی دریافت نمائید خصوصا در وین که پایتخت موسیقی جهان، و روانشناسی از زمانی که فروید پایه های روانکاوی را در آنجا نهاد.

۴. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا

اسپانیا بدلیل داشتن محیط دوستانه، آب و هوای گرم، هزینه های مقرون به صرفه برای زندگی و شهریه دانشگاه ها مشهور و پرطرفدار است. اگرچه بسیاری از دانشجویانی که با هدف تحصیل به اسپانیا می آیند علاقه بسیار زیادی به یادگیری زبان اسپانیایی دارند، با این حال تعداد بسیار زیادی از رشته ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ارائه میشوند.

شما میتوانید علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، مهمان داری، تجارت و .. را در اسپانیا مطالعه نمائید زیرا اسپانیا میزبان برخی از مشهورترین کالج های بیزینس و مدیریت میباشد.

برای کسب اطلاعات کامل در مورد تحصیل در اسپانیا می توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

۵. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا

ایتالبا بعنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در اروپا، هر ساله از هزاران دانشجوی خارجی استقبال میکند. اگر به هنر، معماری، یا تاریخ جهانی علاقه مند هستید قطعا ایتالیا ایده آل ترین مکان برای ادامه تحصیل شما خواهد بود. دلایل زیادی وجود دارد که ایتالیا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخاب نمائید مانند کیفیت تدریس عالی، غذا و فرهنگ ایده آل، شهرهای زیبا، هزینه های بسیار پایین زندگی و جاذبه های بیشمار و قابل توجه وجود دارد.

۶. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشورهای اسکاندیناوی
دانشگاه های کشورهای اسکاندیناوی از جمله، نروژ، دانمارک، سوئد و فنلاند بدلیل ارائه برترین رشته های تحصیلی و برنامه های مطالعاتی ویژه با تمرکز بر یادگیری حل مسئله و کارهای تحقیقاتی پیشرفته در بین دانشجویان بین المللی مشهور هستند.

هر یک از این کشورهای ویژگی منحصر به فرد خود را دارند تا بتوانند انتخاب شما برای ادامه تحصیل باشند. مهمتر از همه شما در این کشورها اقتصاد پایدار، محیطی شاد و پر رونق و کیفیت زندگی بسیار عالی را تجربه خواهید کرد. صرف نظر از اینکه کدامیک از این کشورها را انتخاب میکنید شما از زندگی در یک محیط چند فرهنگی لذت خواهید برد، امکان بهره مندی شانس تحصیل رایگان در این کشورها را خواهید داشت. جدا از این واقعیت در تمام این کشورها میتوانید به زبان انگلیسی تحصیل نمائید. در همه ی این کشورها میتوانید از طریق زبان انگلیسی با هر کسی ارتباط برقرار کنید.

۷. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور لهستان

لهستان از نظر میزان جمعیت افراد تحصیل کرده برترین کشور اروپا شناخته شده است و تعداد افرادی که در موسسات آموزش عالی ثبت نام کرده اند بیش از ۱.۵ میلیون نفر است.
دانشگاه های لهستان از نظر سطح آموزشی، از شهرت بالایی برخوردار هستند و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی، مهندسی، معماری و فناوری اطلاعات بسیار مورد استقبال کارفرمایان در سراسر جهان قرار میگیرند. مزیت لهستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی این است که حتی با بودجه کم هم میتوانید زندگی با کیفیت اروپایی را تجربه نمائید. و یک فرهنگ جذاب لهستانی را در فضایی قرون وسطی تجربه نمائید.

۸. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور پرتغال

پرتغال نیز مانند اسپانیا فضای شاد، دوستانه و آرام را دارد و دلایل کافی برای بسیاری از دانشجویان برای مهاجرت و تحصیل در این کشور ارائه میدهد. علاوه بر این پرتغال محل بسیاری از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که مورد علاقه دانشجویانی در رشته های علوم اجتماعی، روزنامه نگاری، حقوق و حتی پزشکی میباشد. لیسبون و پورتو بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص داده اند.

۹. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس

سوئیس تنها سرزمین بهترین شکلات ها، ساعتهای لوکس، طبیعت زیبا و بلندترین قله های کوهستانی نیست. دانشگاه های سوئیس شهرت بسیار زیادی در تحقیقات پیشرفته و .. دارند این کشور همواره در جذب برترین استعدادها و دانشمندان با استعداد از سراسر جهان موفق بوده است.

ثبت درخواست برای تحصیل در برترین دانشگاه های سوئیس بسیار آسان است اما حتما قبل از این درخواست از تامین هزینه های زندگی خود در سوئیس مطمئن باشید.

۱۰. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه

ممکن است کلیشه زندگی در فرانسه همراه با تجربه سبک زندگی بوهمیایی درست باشد اما این واقعیت که فرانسه مهد برترین دانشگاه های اروپایی با رنکینگ بسیار عالی جهانی است انکار ناپذیر است. کالج های بیزینس و مدیریت فرانسه بدلیل شیوه تدریس بسیار منحصر به فرد خود بسیار تحسین شده اند و همین طور اگر علاقه مند به تحصیل در رشته مد و دیزاین هستید به دانشکد های مد فرانسه جدی تر فکر کنید.

امتیاز شما


امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)