#

خرید ملک در اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • 20 خرداد 1398
 • مقالات تحلیلی
 • 553 بازدید
 • بدون نظر

خرید ملک در اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که با گرفتن اقامت اسپانیا می توان به کشورهای دیگر عضو این اتحادیه نیز به راحتی سفر کرد. برای اخذ اقامت در اسپانیا ،خرید ملک در اسپانیا است.

شرایط اقتصادی اسپانیا به گونه ای است که باید برای یکپارچگی و انطباق بیش تر باید به جذب سرمایه گذاران خارجی بپردازد .افراد خارجی به همین دلیل نیز می توانند با خرید ملک با رقم کم تر از ۵۰۰۰۰۰ یورو اقامت این کشور را دریافت کنند.

یکی از راه های سرمایه گذاری در اسپانیا، خرید ملک با قیمت بیش تر از ۵۰۰۰۰۰ یورو است که این نوع اقامت اسپانیا را اقامت طلایی می نامند. در این روش این مزیت وجود دارد که بدون هیچ شرط و مشکلی بعدها می توان اقامت دائم اسپانیا را به دست اورد و حتی دیگر شرط اقامت در اسپانیا برای تمدید این اقامت نیز وجود نخواهد داشت و از بین خواهد رفت.

قیمت ملک در اسپانیا

یکی از بهترین راه هایی که افراد می توانند اقامت اسپانیا را دریافت کنند، خرید ملک در این کشور اروپایی است، جالب است بدانید بر خلاف برخی از کشورها که افراد نمی توانند از طریق خرید ملک اقامت این کشورها را دریافت کنند و یا حتی در برخی از موارد اجازه ی خرید ملک در این کشورها را ندارند، افرادی که می خواهند در اسپانیا ملکی را خریداری کنند باید بدانند که این روش یک روش تضمین شده است که در کنار دریافت اقامت اسپانیا می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است  که در اسپانیا همانند سایر کشورها مواردی می توانند باعث افزایش یا کاهش قیمت ملک شود و این موارد شامل آب و هوا، موقعیت جغرافیایی، دسترسی به مواردی همچون مراکز خرید، بزرگی و کوچکی ملک، امکانات داخلی و خارجی، مستقل بودن یا مستقل نبودن و … می شود و در صورتی که شما تمکن مالی داشته باشید می توانید هر نوع ملکی از جمله آپارتمان، ویلا، خانه، زمین، املاک تجاری و زمین های در حال ساخت خریداری کنید و آینده ی خود و فرزندان خود را برای زندگی در کشوری اروپایی همچون اسپانیا تضمین کنید.

قیمت ملک در اسپانیا

هزینه های متعدد خرید ملک در اسپانیا

در کنار هزینه ای که باید برای خرید ملک در اسپانیا پرداخت کنید باید هزینه های دیگری را نیز در نظر داشته باشید که برخی از هزینه ها عبارتند از:

 • اولین مورد مالیاتی است که باید پرداخت کنید، اگر ملکی که خریداری می کنید سند دست اول باشد یعنی نوساز باشد باید ۱۰ درصد مالیات پرداخت کنید و اگر دارای سند دست دوم باشد باید ۸ درصد مالیات پرداخت کنید.
 • حق الزحمه ی دفتر اسناد رسمی یکی دیگر از مواردی که باید آن را پرداخت کنید که این هزینه یک درصد ارزش ملک مورد نظر است.
 • ۵ درصد از ارزش ملک نیز برای هزینه ی انتقال وام بانکی یا گرفتن وام در نظر گرفته می شود.

خرید ملک در اسپانیا چه مزیت هایی دارد؟

 1. با خرید ملک در اسپانیا می توانید حساب بانکی باز کرده و کارت های اعتباری را برای فعالیت های روزانه خود دریافت کنید.
 2. شماره فردی مالیات اسپانیا را به دست خواهید آورد.
 3. دریافت اقامت موقت و دائم
 4. دست یابی به ویزاهای بلند مدت شینگن که توسط سفارت اسپانیا عرضه خواهد شد. با استفاده از این ویزاها فردی که صاحب ملک خریداری شده در اسپانیا است و تمامی افراد خانواده او این حق را دارند تا به تمامی کشورهای عضو شینگن سفر کنند و هیچ مشکلی در این باره نداشته باشند.
 5. اگر فردی به خرید ملک در اسپانیا بپردازد به صورت صد در صد ملک به نام خریدار خواهد بود.
 6. با خرید ملک به راحتی می توان ویزای کشورهایی نظیر امریکا و انگلستان را نیز با استفاده از سفارت خانه های ان ها در اسپانیا به دست اورد.
 7. افرادی که اقدام به خرید ملک کرده اند همه اعضای خانواده آن ها می توانند از خدمات تحصیلی ،درمانی و … استفاده کنند.
 8. زندگی در یک کشور با آب و هوای خوب و امنیت بالا خود از مزیت های این نوع سرمایه گذاری محسوب می شود.
 9. دیگر نیازی به اشتغال و کسب و کار در اسپانیا نخواهید داشت .
 10. کسانی که اقدام به خرید ملک می کنند از پرداخت مالیات های سالانه معاف خواهد بود.
 11. افراد می توانند با خرید ملک پس از ۵ سال اقامت قانونی در اسپانیا برای دریافت اقامت دائم اسپانیا درخواست دهند.
 12. پس از این که افراد ۱۰ سال اقامت قانونی در اسپانیا داشته باشند می توانند برای گرفتن تابعیت اسپانیا درخواست دهند.
 13. با خرید ملک در اسپانیا و گرفتن تابعیت اسپانیا به طور موقت، از این طریق افراد می توانند در بانک های اروپایی نیز حساب بانکی باز کنند.
 14. با خرید ملک در اسپانیا و گرفتن اقامت موقت این کشور، افراد حق سکونت در کشور اسپانیا را خواهند داشت.
 15. افرادی که از این طریق ویزای اسپانیا را دریافت می کنند نیازی نیست که الزاما در این کشور اشتغال داشته باشند و یا کسب و کاری راه اندازی کنند.

خرید ملک در اسپانیا چه مزیت هایی دارد؟

خرید ملک در اسپانیا چه معایبی دارد؟

 1. برای خرید ملک در اسپانیا باید هزینه های زیادی را صرف کنید.
 2. در سال اول که ملکی را فرد در اسپانیا خریداری کرده است نمی تواند خوانواده خود را به همراه ببرد.
 3. اگر فردی اقامت اسپانیا را از این طرق به دست آورده باشد باید حداقل ۶ ماه از سال را در آن جا زندگی کند .
 4. ممکن است بعدها ویزای مولتی شما به ویزای موقت و یا دائم اسپانیا تبدیل شود اما این تنها یک احتمال است و باید جنبه منفی آن را نیز درنظر گرفت.

مدارک لازم برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا

 1. گواهی مبنی بر این که حساب شخص متقاضی موجودی برابر ۱۶۰۰۰۰ یورو را دارد.
 2. متقاضی خرید ملک باید پاسپورت معتبر داشته باشد.
 3. گواهی عدم سوئپیشینه متقاضی
 4. متقاضی باید برای سه ماه ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کند.
 5. ملک خریداری شده توسط متقاضی باید سند داشته باشد و سند باید ارائه شود.
 6. گواهی های ازمایش های پزشکی

مدارک لازم برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا

برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا باید چه پروسه ای را طی کرد؟

متقاضی در ابتدا باید ویزای توریستی را برای سه ماه سفر به اسپانیا دریافت کنید.در طول این مدت باید فرد برای خرید ملک در اقدامات لازم را انجام دهد. بعد از این که ملک موردنظر را خریداری کرد باید نوبتی را از دفاتر اسناد رسمی دریافت کنید.

قبل از این که به دفاتر اسناد رسمی بروید باید کد مربوط به شناسایی را با مراجعه به اداره پلیس دریافت کنید.استعلام های دیگری نیز مانند استعلام شهرداری ،اداره آب ،اداره برق و … را نیز باید دریافت کنید.بعد از دریافت همگی این ها باید در موعد مقرر به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده تا سند ملک به نام شما ثبت شود.

بعد از انجام همه این مراحل تازه باید به دنبال کارهای اقامت خود براساس خرید ملک در اسپانیا باشید .مدارک لازم برای درخواست اقامت را به همراه سند ملکی که خریداری کرده اید باید به سفارت اسپانیا در ایران تحویل دهید .ویزای مولتی بعد از سه الی شش ماه به دست شما خواهد رسید.

اگر ویزای شما به ویزای موقت تبدیل شد بعد از این که سه تا پنج سال از این زمان گذشت می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. اگر از مدت زمان اقامت دائم شما پنج سال گذشت ان گاه خواهید توانست برای دریافت پاسپورت اسپانیا اقدام کنید.

حال سوال شاید برای شما پیش بیاید که درصورت تمام شدن مهلت اقامت در اسپانیا چطور می توان ان را تمدید کرد؟ برای تمدید اقامت در اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا دو شرط وجود دارد که عبارتند از :

 1. در طول پنج سالی که اقامت موقت دارید باید ملکی را که خریداری کرده اید نگه دارید.
 2. در هیچ زمانی از سال نباید بیش تر ۹۰ روز از ۱۸۰ روز از اسپانیا خارج شوید.

اگر این دوشرط وجود داشته باشد آنگاه ویزا هر ساله به مدت یک سال و کارت مربوط به اقامت موقت نیز یک یا دوساله تمدید خواهد شد.

به صورت کلی می توان گفت خرید ملک در اسپانیا برای مهاجرت به اسپانیا روشی خوب است اما همیشه باید خطرهای مسیر را درنظر داشت زیرا اگاه نبودن از قوانین باعث می شود که سرمایه خود را از دست داده و صدمات جبران ناپذیر زیادی را نیز به زندگی شخصی خود وارد کنید.

پس لازم است قبل از این که هرکاری در این رابطه انجام دهید و سرمایه های خود را به کشورهای اروپایی انتقال دهید ،حتما باید به افراد متخصص مراجعه کرده و از مشاوره های حقوقی استفاده کنید تا در این راه کم تر دچار گمراهی شوید و بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.هم چنین قبل از هرکاری بهتر است از شرایط زندگی در اسپانیا نیز اطلاع پیدا کنید.

در نهایت این که افرادی که می خواهند از طریق خرید ملک اقامت این کشور را دریافت کنند باید بدانند که این فرایند بین ۱۰ تا ۱۵ ماه طول می کشد.

برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا باید چه پروسه ای را طی کرد؟

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.

امتیاز شما


امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)