#

دانشگاه های اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • 24 مرداد 1398
 • مهاجرت تحصیلی
 • 945 بازدید
 • ۲ نظر

دانشگاه های اسپانیا

آیا به دنبال تحصیل در کشور اسپانیا هستید و می خواهید برای ادامه تحصیلات خود در یکی از دانشگاه های اسپانیا مشغول به تحصیل شوید؟ ما به خاطر حسن انتخاب تان به شما تبریک می گوییم. چون با این انتخاب خود، تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را انتخاب کرده اید و برای تحصیل خود به کشوری سفر خواهید کرد که تعداد گردشگرانش از جمعیت این کشور نیز بیشتر است.
اسپانیا دارای ۷۸ دانشگاه است که ۵۷ دانشگاه آن دولتی و ۲۷ دانشگاه آن خصوصی است. اما حال که در مورد دانشگاه های اسپانیا صحبت کردیم و این که دانشگاه های این کشور جزو برترین دانشگاه های جهان هستند شاید مشتاق شده باشید که با دانشگاه های این کشور آشنا شوید، پس بیش از این منتظرتان نمی گذاریم و به سراغ معرفی این دانشگاه ها می رویم.

• دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید که به اختصار UAM نامیده می شود یکی از دانشگاه های دولتی اسپانیاست که در سال ۱۹۶۸ همزمان با دانشگاه بارسلونا و بیلبائو تاسیس شده است. دانشگاه مستقل مادرید که یکی از مهم ترین دانشگاه های پایتخت اسپانیا است چیزی بین ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دانشجو دارد. دانشگاه مادرید در رتبه بندی QS دارای رتبه ۱۸۷ و در رتبه بندی دانشگاه های جهان از سوی موسسه تایمز در رتبه ۴۰۰-۳۵۱ قرار دارد.
دانشگاه مادرید دو پردیس دارد که که اولین پردیس که دانشکده معروف پزشکی این دانشگاه است که در نزدیکی بیمارستان لاپاز مادرید قرار دارد، دومین پردیس دانشگاهی دانشگاه مادرید پردیس کانتو بلانکو است، این پردیس دانشگاهی در ۱۵ کیلومتری شمال مادرید قرار دارد.
نکته دیگری که باید در مورد دانشگاه مادرید به آن اشاره کنیم این است که دانشگاه مادرید ۷ دانشکده دارد که این دانشکده ها عبارتند از: دانشکده فلسفه و هنر، حقوق، علوم پایه، علوم اقتصادی و مطالعات اجتماعی، تعلیم و تربیت معلم، روانشناسی و پزشکی و دانشکده صنعتی.
جالب است بدانید “فلیپه ششم” که تا همین چند سال پیش پادشاه اسپانیا بود، دانشجوی همین دانشگاه بوده است.

• دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

یکی دیگر از دانشگاه های اسپانیا که قصد معرفی آن را داریم دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا است، دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا که به اختصار UPC نامیده می شود یکی دیگر از دانشگاه های دولتی اسپانیا است.
این دانشگاه بزرگترین دانشگاه مهندسی در کاتالونیا است که در شهر بارسلونا و در استان کاتالونیا قرار دارد. دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا بیش از ۳۰ هزار دانشجو دارد و همچنین بیش از ۳ هزار کادر آموزشی و تحقیقاتی دارد. نکته دیگری که باید در مورد این دانشگاه اسپانیایی به آن اشاره کنیم این است که این دانشگاه به خاطر محیط فعال و پر انرژی و همچنین روحیه تحقیقاتی بالایی که در آن وجود دارد شهرت جهانی دارد.
دانشگاه کاتالونیا ۲۰۵ گروه تحقیقاتی و ۲۱ دانشکده دارد و در مقطع کارشناسی رشته هایی همچون مهندسی کشاورزی و بیو سیستم ها، مدیریت بازرگانی و سازمان، مهندسی راه و ساختمان، مهندسی هوا فضا، علوم کاربردی و معماری و شهرسازی و ساختمان در این دانشگاه تدریس می شود.
در مقطع کارشناسی ارشد نیز رشته هایی همچون تولید و طراحی صنعتی، تکنولوژی و علوم سلامت، مهندسی مخابرات، تربیت معلم، منابع طبیعی و پایدار و محیط زیست، علوم کاربردی و مهندسی هوا فضا تدریس می شود.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

• دانشگاه کامپلوتنس مادرید

دانشگاه کامپلونتس مادرید که به اختصار UCM نامیده می شود، یکی از دانشگاه های اسپانیا است که در قلب پایتخت این کشور قرار دارد، این دانشگاه که در سال ۱۲۹۳ تاسیس شده است دارای بیش از ۷۲ هزار دانشجو است که بیش از ۹ هزار این تعداد دانشجویان را دانشجویان خارجی تشکیل می دهد.
دانشگاه کامپلونتس مادرید شهرتی جهانی دارد به طوری که نمی توان این حقیقت مسلم را انکار کرد، همچنین این دانشگاه توافقنامه های زیادی با دانشگاه ها و موسسات سراسر جهان دارد. نکته دیگری که باید در مورد دانشگاه کامپلونتس به آن اشاره کنیم تعداد دانشکده های این دانشگاه است دوره های آموزشی که در این دانشگاه تدریس می شوند به چند دانشکده تبدیل می شوند که عبارتند از: دانشکده رسانه و علوم ارتباطات، علوم یادگیری و آموزش و علوم کامپیوتر، دانشکده هنر و …
رتبه جهانی این دانشگاه طبق رتبه بندی دانشگاه QS در سال ۲۰۱۸ ، ۲۳۳ بوده است و طبق رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان یعنی رتبه بندی شانگهای رتبه این دانشگاه در سال ۲۰۱۸، ۴۰۰-۳۰۱ بوده است.

• دانشگاه سالامانکا

دانشگاه سالامانکا یکی از مراکز و موسسات قدیمی در اروپاست که در سال ۱۲۱۸ در شمال غربی اسپانیا تاسیس شده است، قدمت این دانشگاه به اندازه ای است که می توان گفت که اولین موسسه تحصیلات عالی کشور اسپانیا است.
این دانشگاه که بیش از ۳۰ هزار دانشجو دارد یکی از مراکز مهم در زمینه آموزش علوم انسانی است و از کالج های مختلفی همچون کالج های هنرهای واقعی، علوم و پزشکی، حقوق و همچنین بخش های آکادمیک تشکیل شده است.
دانشگاه سالامانکار سالانه در کنار پذیرش دانشجویان داخلی، تعداد قابل توجهی دانشجوی خارجی می پذیرد به طوری که می توان گفت سالانه بیش از ۲ هزار دانشجوی خارجی در این دانشگاه پذیرش می شوند. دانشکده های دانشگاه سالامانکا نیز عبارتند از: دانشکده پزشکی، داروسازی، علوم شیمی، بیولوژی، روانشناسی، علوم کشاورزی و محیط زیستی، علوم اجتماعی، هنرهای زیبا، اقتصاد و تجارت و حقوق.

• دانشگاه آلمریا

یکی دیگر از دانشگاه های اسپانیا که قصد معرفی آن را داریم دانشگاه آلمریا است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های عمومی و دولتی است که در آلمریا قرار دارد، دانشگاه آلمریا در سال ۱۹۹۳ تاسیس شده است و بیش از ۱۲ هزار دانشجو و ۶۰۰ دانشجوی دکترا دارد.
اما با وجود این که این دانشگاه، دانشگاهی تازه تاسیس به حساب می آید ولی دارای زیر ساخت های مدرن، یک کتابخانه فوق العاده و آزمایشگاه های نسل جدید است. هچنین این دانشگاه دارای ۸ کالج است که عبارتند از: علوم بهداشتی، علوم طبیعی، آموزش و پرورش، حقوق، علوم انسانی، روانشناسی، علوم تجربی و اقتصاد و مطالعات تجاری.
نکته دیگری که در مورد این دانشگاه اسپانیایی باید به ان اشاره کنیم این دانشگاه با وجود تازه تاسیس بودن توانسته در زمینه مهندسی پیشرفت چشمگیری داشته باشد تا جایی که دانشجویان دانشکده مهندسی این دانشگاه هر ساله در رقابت های رباتیک در سراسر جهان شرکت می کنند و رتبه های قابل توجهی کسب می کنند.

• دانشگاه آلمریا

• دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا در شهر بارسلونا دومین شهر بزرگ اسپانیا قرار دارد که با معماری منحصربفرد خود همه توجهات را به سمت خود جلب می کند. طبق رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵ دانشگاه بارسلونا توانسته است رتبه ۱۶۶ را در میان دانشگاه های جهان از آن خود کند. جالب است بدانید که دانشگاه بارسلونا بسیار قدیمی است و حتی دارای قدمت قرون وسطایی است و تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال ۱۴۵۰ برمی گردد به طوری که می توان گفت از قاره آمریکا هم قدیمی تر است.
این دانشگاه اولین مرکز تحقیقاتی در اسپانیا به شمار می رود که دارای ۱۸ دانشکده و ۱۰۰ گروه آموزشی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.
در ضمن دانشگاه بارسلونا در برخی از رشته ها در سطح جهان دارای رتبه زیر ۱۰۰ است. در سال ۲۰۱۱ این دانشگاه موفق شد که در میان دانشگاه های اسپانیا رتبه نخست را از آن خود کند.
همچنین دانشگاه بارسلونا در سال ۲۰۱۱ نیز توانسته است به عنوان بهترین دانشگاه در ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان بین الملی از سوی وزارت علوم اسپانیا شناخته شود.
و در نهایت این که این دانشگاه در طی قدمت ۵۶۰ ساله ۶۳۰۰۰ دانشجو را داشته باشد.

• دانشگاه مستقل بارسلونا

از جمله دیگر دانشگاه های اسپانیا، دانشگاه مستقل بارسلونا است. این دانشگاه در سال ۱۹۶۸ تاسیس شده است و چهار اصل را سر لوحه کار خود قرار داده است که این چهار اصل آزادی در پذیرش دانشجو، آزادی در انتخاب مدرس، آزادی در اداره سرمایه دانشگاه و آزادی در ایجاد برنامه های درسی است.
دانشگاه مستقل بارسلونا که به عنوان بهترین دانشگاه اسپانیا شناخته می شود دارای ۵۷ دپارتمان در زمینه حیات و علوم اجتماعی و علوم انسانی است. همچنین این دانشگاه ۱۳ دانشکده دارد و زمینه پژوهش و پرورش نیز به عنوان یک موسسه پیشرو در اسپانیا شناخته می شود.

• دانشگاه گرانادا

شهر گرانادا به دلیل این که برای دانش آموختگان کالج و همچنین دانشجویان بین الملی در دسترس است به عنوان بهترین شهر اسپانیا برای ادامه تحصیل شناخته می شود. دانشگاه گرانادا در شهر گرانادای اسپانیا قرار دارد که دانشجویانی که می خواهند در شهر گرانادای اسپانیا تحصیل کنند دانشگاه گرانادا برای آن ها بهترین انتخاب محسوب می شود.
از جمله ویژگی های این دانشگاه این است که حدود ۷۸ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۵۸ رشته در مقطع کارشناسی ارائه می دهد و همچنین دانشگاه گرانادا با تقریبا ۸۰۰ موسسه آموزش عالی در سراسر جهان توافقنامه امضا کرده است.
در ضمن ۱۳ درصد از دانشجویانی که در دانشگاه گرانادا تحصیل می کنند دانشجویان خارجی هستند که این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند.
و در نهایت این که هر برنامه که در خارج و داخل این دانشگاه برگزار می شود امکانات خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دانشگاه گرانادا

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از سالها سابقه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آماده خدمت رسانی به علاقه مندان تحصیل در خارج از کشور می باشد. مشاورین موسسه همواره سعی بر آن دارند تا بهترین راهنمایی را به دانشجویان ارائه دهند. جهت مشاوره در زمینه های تحصیل در اروپا و کانادا مشاورین ما آماده ارائه بهترین مشاوره و خدمت رسانی به علاقه مندان می باشند.

امتیاز شما


امتیاز شما

2 پاسخ به “دانشگاه های اسپانیا”

 1. صلاح گودرزی گفت:

  سلام ازمون های پایانی کالج های پزشکی شامل چ درسهای میشه؟ وشانس ایرانی ها برای قبولی در رشته های پیزشکی پیراپزشکی چطوریه؟

  • ManKooAdvid گفت:

   با سلام
   از دروسی که در دوره کالج آموزش دیدید معمولا آزمون گرفته می شود و دانشجویان ایرانی شانس بالایی برای قبولی دارند
   در صورت تمایل برای بررسی رزومه و شرایطتون با شماره 02145131 تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)