#

دندانپزشکی در اتریش

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • 11 مرداد 1398
  • مقالات تحلیلی
  • 429 بازدید
  • بدون نظر

دندانپزشکی در اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که در طی تاریخ کشورهای اروپایی، سعی کرده که به کشور فعال و پویایی تبدیل شود و در این راه از کشورهایی همچون آلمان و سوئیس الگو گرفته است. به همین دلیل اقتصاد و رفاه اجتماعی کشور اتریش هم سطح کشورهای آلمان و سوئیس است.
اتریش یکی از کشورهای ثروتمند و زیبای اروپایی است که در مرکز اتحادیه اروپا قرار دارد. کیفیت زندگی در کشور اتریش به قدری بالاست که توانسته در جمع ۲۰ کشور برتر جهان از نظر کیفیت زندگی قرار گیرد. این دلایل و همچنین کیفیت دانشگاه های اتریش باعث شده است که سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور درخواست دهند.
یکی از رشته هایی که دانشجویان مایل به تحصیل آن در کشور اتریش هستند، رشته دندانپزشکی است. همان طور که می دانید افرادی که می خواهند در رشته دندانپزشکی و یا هر رشته دیگری در کشورهای خارجی تحصیل کنند باید اطلاعات کاملی از شرایط تحصیل، مدت زمان تحصیل، مزایایی که تحصیل در کشور خارجی در اختیارشان قرار می دهد، هزینه تحصیل در کشور خارجی و مواردی از این دست، آگاهی داشته باشند.
به همین دلیل ما در ادامه این مقاله تصمیم داریم که شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش و اطلاعاتی که نیاز است در این مورد بدانید را در اختیارتان قرار دهیم، پس ما را تا انتهای این مقاله دنبال کنید.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش

کیفیت آموزشی دانشگاه های اتریش بسیار بالاست به همین دلیل دانشگاه های کشور این کشور دارای رنکینگ جهانی زیر ۱۰۰ هستند. به طور کلی موسسات آموزشی که در اتریش وجود دارند شامل دو دسته دانشگاه خصوصی و دانشگاه دولتی می شوند که غالب افرادی که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش درخواست می دهند، می خواهند در دانشگاه های دولتی این کشور مشغول به کار شوند، که این مسئله هم به دلیل هزینه پایین تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش است که تقریبا می توان گفت که این هزینه به قدری پایین است که رایگان به حساب می آید و همچنین به دلیل اعتبار بالای دانشگاه های دولتی اتریش است.
افرادی که می خواهند در رشته دندانپزشکی در اتریش تحصیل کنند باید در آزمون ورودی دانشگاه های ایران شرکت کنند و پس از این که فرد در این آزمون در رشته مورد نظر خود قبول شد می تواند در صورتی که شرایط لازم را داشته باشد از دانشگاه مورد نظر خود در اتریش پذیرش بگیرد. نکته دیگری که در مورد شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش باید به آن اشاره کنیم این است که به دلیل این که زبان رسمی اتریش، زبان آلمانی است و در دانشگاه های این کشور نیز برای تدریس از زبان آلمانی استفاده می شود افرادی که می خواهند در رشته دندانپزشکی در اتریش تحصیل کنند باید مدرک زبان آلمانی داشته باشند.
اما اگر فرد متقاضی مدرک زبان آلمانی ندارد، قبل از این که به دانشگاه های اتریش وارد شوند و در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل شوند باید در کالج های زبان آلمانی شرکت کنند و زبان خود را تقویت کنند، ولی به طور کلی توصیه می شود برای اینکه افراد در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنند مدرک زبان آلمانی خود را داخل ایران دریافت کنند.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش

الزامات تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش

تمام دانشگاه های اتریش دارای رتبه های خوبی در سطح جهانی هستند و افراد برای این که بتوانند در این دانشگاه ها تحصیل کنند باید شرایطی را داشته باشند تا بتوانند در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های اتریش مشغول به تحصیل شوند که این شرایط شامل موارد زیر می شود:
• ارائه اصل مدرک دیپلم به همراه اصل مدرک پیش دانشگاهی، در مورد این مدارک به این نکته توجه داشته باشید که معدل ریز نمرات فرد باید از ۱۶ به بالا باشد و در ضمن هر چه معدل فرد بیشتر باشد امتیاز فرد برای دریافت پذیرش دانشگاه های اتریش نیز افزایش پیدا می کند.
• دانشجویانی که در رشته دندانپزشکی در دانشگاه آزاد ایران تحصیل می کنند و می خواهند برای ادامه تحصیل خود به یکی از دانشگاه های اتریش بروند باید حتما ۷۰ واحد درسی را پاس کرده باشند تا بتوانند برای دریافت پذیرش رشته دندانپزشکی در اتریش درخواست دهند.
• برای این که بتوانید به تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های اتریش بپردازید تنها ارائه مدرک دیپلم کافی نیست بلکه باید در آزمون سراسری رشته مورد نظر خود یعنی رشته دندانپزشکی پذیرفته شده باشد.
• یکی دیگر از شرایطی که افراد برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش داشته باشند این است که مدرک آزمون ورودی دانشگاه های اتریش را دریافت کنند و در نهایت متقاضی می تواند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه مورد نظر خود در اتریش مشغول شوند. البته نکته ای که در این جا باید به آن اشاره کنیم این است که این که فرد در چه دانشگاه دندانپزشکی مشغول به تحصیل شود به تراز نمره دانشجو در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش بستگی دارد.
• افرادی که می خواهند به زبان انگلیسی در رشته دندانپزشکی در اتریش تحصیل کنند باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهند و در این آزمون حداقل نمره ۶ را کسب کنند، اما اگر فرد می خواهد به زبان رسمی کشور اتریش یعنی زبان آلمانی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شود باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشد.
• تمام مدارکی که فرد ارائه می دهد باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش

یکی از موارد مهمی که افراد برای تحصیل در اتریش مدنظر قرار دهند هزینه تحصیل در کشور اتریش است. همان طور که می دانید در کنار هزینه های تحصیل که شما در کشور اتریش خواهید داشت، هزینه هایی نیز برای هزینه های زندگی خود در کشور اتریش باید پرداخت کنید.
اما اگر بخواهیم هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش باید بگوییم که دانشجویانی که شهروند کشورهای اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا هستند و یا این که افرادی که حقوقی برابر با شهروندان اتریشی دارند یعنی افرادی که اقامت دائم اتریش را دارند و یا این که قبل از تحصیل خود، ۵ سال در اتریش اقامت داشته اند ۳۶۳.۳۶ یورو برای تحصیل در هر ترم پرداخت کنند، اما اگر دانشجویی که می خواهید در رشته دندانپزشکی در اتریش تحصیل کنند جزو هیچکدام از این گروه ها نیست باید ۷۲۶.۷۲ یورو برای تحصیل در هر ترم پرداخت کند.
نکته ای که در مورد شهریه دانشگاه های اتریش باید به آن اشاره کنیم این است که این شهریه بسته به مقطعی که فرد در آن تحصیل می کند متفاوت خواهد بود. اما بخش دوم هزینه هایی که فرد برای تحصیل در اتریش باید بپردازد شامل هزینه های زندگی فرد در طی تحصیل در اتریش می شود که هزینه زندگی در اتریش شامل چند بخش می شود:
• هزینه محل سکونت: متقاضی می تواند در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشد و یا این که می تواند منزلی را در اتریش اجاره و یا خریداری کند، که در مورد هزینه خوابگاه های دانشجویی باید بگوییم که این هزینه بین ۱۵۰ تا ۳۵۰ یورو است و هزینه خرید و یا اجاره خانه در اتریش نیز بسته شهری که فرد در آن خانه را خریداری می کند و همچنین اندازه و محل قرار گیری خانه متفاوت خواهد بود.
• یکی دیگر از هزینه هایی که فرد برای زندگی در اتریش باید پرداخت کند هزینه زندگی در اتریش است که این هزینه حدود ۵۰ یورو در ماه است. در ضمن توجه داشته باشید که بیمه درمانی برای تمام دانشجویانی که در اتریش تحصیل می کنند ضروری است و دانشجویان می توانند با استفاده از این بیمه تمام خدمات درمانی را به صورت رایگان دریافت کنند.
• هزینه های خرید پوشاک، خورد و خوراک و هزینه کتاب نیز از جمله هزینه هایی هستند که فرد در طی تحصیل خود در اتریش باید پرداخت کند، که هزینه خرید کتاب در طی سال ۱۸۰ یورو می شود و هزینه خورد و خوراک نیز در ماه ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو می شود و سایر هزینه ها نیز که شامل هزینه حمل ونقل، پوشاک و … می شود حدود ۱۰۰ تا ۲۵۰ یورو در ماه هزینه به همراه دارد.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش

نکته دیگری که در مورد هزینه های تحصیل در اتریش باید به آن اشاره کنیم این است که این امکان برای دانشجویان دندانپزشکی وجود دارد که می توانند در طی زمان تحصیل خود در اتریش به انجام کار پاره وقت در این کشور مشغول شوند که افراد به ازای هر ساعت کاری انجام می دهند حقوق دریافت می کنند و از این طریق می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود در اتریش را تامین کنند، در ضمن افراد می توانند پس از پایان تحصیل خود در بیمارستان های کشور اتریش مشغول به کار شوند و از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

کار دانشجویی در اتریش

همان طور که در بخش قبل گفتیم این امکان وجود دارد که افراد در طی زمانی که در اتریش تحصیل می کنند به کار در این کشور مشغول شوند که البته این کار به صورت پاره وقت خواهد بود و افراد بسته به این که در چه مقطعی تحصیل می کنند اجازه کار بر اساس ساعت مشخصی را خواهند داشت.
افرادی که در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند می توانند به مدت ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و افرادی که در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و به ازای هر ساعت ۷ یورو دریافت کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اتریش

افرادی که می خواهند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در اتریش تحصیل کنند توصیه می شود برای این که وقت و زمانی که می گذارند به هدر نرود در دانشگاهی تحصیل کنند که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد تا مدرک شان در کشور ایران مورد تایید باشد.
این مسئله از این جهت حائز اهمیت است که اگر فرد پس از تحصیل خود بخواهد به کشور بازگردد و در حرفه دندانپزشکی مشغول به کار شود بتواند با استفاده از مدرک خود در کشور کار کند، در غیر این صورت اگر فرد در دانشگاهی تحصیل کند که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نباشد مدرک او مورد تایید نخواهد بود و در نهایت این فرد نمی تواند با استفاده از مدرک خود در کشور مشغول به کار شود.
به همین دلیل ما در این بخش از مقاله تصمیم داریم شما را با دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران آشنا کنیم که این دانشگاه ها عبارتند از:
• دانشگاه علوم پزشکی وین
• دانشگاه گراتس
• دانشگاه وین
• دانشگاه اینسبروک
که در ادامه برای آشنایی بیشتر شما، شرایط برخی از این دانشگاه ها یعنی دانشگاه علوم پزشکی وین و اینسبروک را مورد بررسی قرار می دهیم

کار دانشجویی در اتریش

دانشگاه علوم پزشکی وین

یکی از دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است دانشگاه علوم پزشکی وین است، این دانشگاه بزرگ ترین و البته معتبرترین دانشگاه علوم پزشکی در اتریش است که یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی اروپا نیز به شمار می آید.
جالب است بدانید که این دانشگاه بزرگ ترین دانشگاه- بیمارستان در اروپا است که بیش از ۶۵۰ سال قدمت دارد. به دلیل این که اغلب دروسی که در این دانشگاه تدریس می شود به زبان آلمانی است، افرادی که می خواهند در رشته دندانپزشکی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند باید مدرک زبان آلمانی داشته باشند.
یکی از رشته های پرطرفدار میان دانش آموزان رشته تجربی رشته دندانپزشکی است، افرادی که با داشتن شرایط لازم پذیرش رشته دندانپزشکی در اتریش و در دانشگاه علوم پزشکی وین را دریافت می کنند می توانند در برجسته ترین دانشگاه اتریش به مدت ۶ سال به تحصیل در رشته دندانپزشکی مشغول شوند.

دانشگاه اینسبروک

یکی دیگر از دانشگاه هایی که دانشجویان رشته دندانپزشکی در اتریش می توانند در آن تحصیل کنند دانشگاه اینسبروک است که یکی از مهم ترین مراکز تحقیق و تعلیم پزشکی در غرب اتریش است و همچنین این دانشگاه دارای ۳۰۰۰ دانشجو و ۲۰۰۰ کارمند است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته دندانپزشکی در اتریش

افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی در رشته دندانپزشکی در اتریش مشغول به تحصیل شوند باید بدانند که این دوره بین ۳ تا ۴ سال طول می کشد و در ضمن توجه داشته باشید که تمامی دروسی که در این مقطع به دانشجویان تدریس می شود به زبان آلمانی خواهد بود، برای این که افراد بتوانند در مقطع کارشناسی رشته دندانپزشکی در کشور اتریش مشغول به تحصیل شوند باید یا در کنکور سراسری دانشگاه ها در رشته دندانپزشکی در ایران پذیرفته شده باشند و یا این که باید در یکی از دانشگاه های آزاد و یا دولتی در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته دندانپزشکی در اتریش

افرادی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل شوند باید بدانند که طول این دوره ۲ سال است اما با کمی تلاش بیشتر، می توان این دوره را زودتر به پایان رساند.

تحصیل در مقطع دکترا در رشته دندانپزشکی در اتریش

تحصیل مقطع دکترا در رشته دندانپزشکی در اتریش مستلزم این است که مدرک کارشناسی ارشد خود را از یکی از دانشگاه های معتبر دریافت کرده باشد و همچنین توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع دکترا در رشته دندانپزشکی در اتریش فرد باید با هر دو زبان آلمانی و انگلیسی آشنایی داشته باشد زیرا دروس در این مقطع به زبان های انگلیسی و آلمانی تدریس می شوند.

دانشگاه علوم پزشکی وین

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اتریش

برای این که افراد بتوانند با هدف تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش وارد این کشور شوند و در هر رشته ای از جمله دندانپزشکی در این کشور مشغول به تحصیل شوند باید اجازه ورود به این کشور را داشته باشند که این اجازه ورود همان ویزای اتریش است و به این دلیل که فرد می خواهد با هدف ادامه تحصیل به این کشور برود باید ویزای تحصیلی اتریش را تهیه کند. برای این که بتوان ویزای تحصیلی اتریش را دریافت کرد متقاضی باید مدارکی را ارائه دهد که این مدارک شامل موارد زیر می شود:
• در صورتی که فرد متاهل است باید سند ازدواج خود را ارائه دهد.
• ارائه مدرک زبان: افرادی که می خواهند در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور اتریش تحصیل کنند باید مدرک b1 زبان آلمانی را داشته باشند.
• ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
• ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
• ارائه اصل و کپی پاسپورت
• برای این که فرد ثابت کند که تمکن مالی دارد و می تواند هزینه های خود را در زمانی که در کشور اتریش زندگی می کند تامین کند باید گواهی تمکن مالی ارائه دهد که این مدرک باید نشان دهد که حداقل فرد ۱۰ هزار یورو موجودی در حساب بانکی خود دارد.
• ارائه اصل و کپی شناسنامه
• ارائه عکس رنگی از متقاضی که به تازگی گرفته شده باشد.
در نهایت به این مسئله توجه داشته باشید که مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش ارائه می دهید همه باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اتریش

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به دندانپزشکی در اتریش در طول ساعات اداری با دفتر موسسه تماس حاصل فرمایید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.

امتیاز شما


امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)