#

دندانپزشکی در انگلیس

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • 24 تیر 1398
  • مهاجرت تحصیلی
  • 404 بازدید
  • بدون نظر

دندانپزشکی در انگلیس

انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته جهان امروزی است که در بسیاری از مسائل جزو کشورهایی است که حرف اول در دنیا می زند و یکی از این مسائل دانشگاه های این کشور هستند که که رتبه های بسیار خوبی در سطح جهانی دارند، به همین دلیل سالانه افراد زیادی با هدف تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا به دانشگاه های این کشور درخواست می دهند.
در این میان، رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پر متقاضی و پر طرفداری که میان دانش آموزان رشته تجربی طرفداران خاص خود را دارد و برخی از دانشجویان رشته دندانپزشکی ترجیح می دهند که در دانشگاه های سطح اول جهان تحصیل کنند تا از کیفیت و مزایای تحصیلی در این دانشگاه ها بهره مند شوند.
کشور انگلستان نیز از جمله کشورهایی است که سالانه دانشجویان زیادی را در رشته های مختلف را به دانشگاه های خود جذب می کند، تا آن جا که کشور انگلستان پس از آمریکا، رتبه دوم در زمینه درخواست برای تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارد. به دلیل کیفیت، مزایا و همچنین اعتباری که دانشگاه های انگلستان را دارند، برخی از دانشجویان رشته دندانپزشکی ترجیح می دهند در دانشگاه های انگلستان در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل شوند.
اما مسئله ای که وجود دارد این است که افرادی که می خواهند برای تحصیل خود به کشورهای خارجی سفر کنند اطلاعاتی در مورد تحصیل در دانشگاه های خارجی ندارند، برای مثال نمی دانند که شهریه دانشگاهی که می خواهند در آن تحصیل کنند چقدر است، تحصیل در رشته مورد نظرشان چند سال طول می کشد، شرایط تحصیل در رشته مورد نظرشان به چه صورت است و مواردی از این دست.
به همین دلیل برای این که شما بتوانید اطلاعاتی در این مورد و در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان کسب کنید تصمیم داریم شما را در این مقاله با مواردی که لازم است در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان بدانید، آشنا کنیم. پس ادامه این مقاله را از دست ندهید.

دندانپزشکی در انگلیس

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

یکی از پر رقابت ترین رشته های تحصیلی در کشور انگلستان، رشته دندانپزشکی است به طوری که هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی جذب مدارس دندانپزشکی در انگلستان می شوند. برای این که افراد بتوانند در رشته دندانپزشکی در انگلستان پذیرفته شوند به تحصیل و کار در رشته دندانپزشکی علاقه قبلی دارند و همچنین نمرات بالایی داشته باشند.
در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسپانیا باید بگوییم که دانشجویان رشته دندانپزشکی برای اتمام تحصیلات خود در رشته دندانپزشکی به ۵ سال زمان نیاز دارند و این دوره ۵ ساله از دو سطح عملی و فنی تشکیل شده است، در طی دوره ای که دانشجویان دندانپزشکی در انگلستان در این رشته تحصیل می کنند مواردی همچون علت، پیشگیری، درمان و کنترل بیماری های دهان و دندان را مورد بررسی قرار می دهند.
در ضمن توجه داشته باشید برای این که بتوانید پذیرش رشته دندانپزشکی در انگلستان را دریافت کنید باید پیشینه آکادمیک بسیار قوی داشته باشید و همچنین قبل از این که وارد دانشگاه های دندانپزشکی شوید و در این رشته تحصیل کنید باید دروس پیش نیاز دوره های دندانپزشکی در انگلستان در کالج را بگذرانید، زیرا این دروس در دانشگاه ها به دانشجویان تدریس نمی شود.
دوره A-level یا foundation نیز یکی از ملزومات ورود به رشته دندانپزشکی در انگلستان است، در این دوره به افراد مواردی همچون شیمی، زیست شناسی و مواردی که به دندانپزشکی مرتبط هستند آموزش داده می شود، این دوره از ۶ ترم تشکیل می شود که دو سال طول می کشد. افرادی که می خواهند برای ورود به رشته دندانپزشکی در انگلستان در این دوره شرکت کنند حداقل باید ۱۵.۵ سال به بالا داشته باشند.
همچنین بسیاری از دانشجویان قبل از این که وارد رشته دندانپزشکی در دانشگاه های انگلستان شوند ابتدا دوره foundation می گذرانند، این دوره حداکثر از سه ترم تشکیل شده است و افرادی که می خواهند در این دوره شرکت کنند باید حداقل ۱۶.۵ سال به بالا داشته باشند.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان برای تحصیلات تکمیلی

اگر جزو افرادی هستید که قبلا تحصیلات خود در مقطع کارشناسی رشته دندانپزشکی را به اتمام رسانده اید و می خواهید در مقطع تکمیلی رشته دندانپزشکی در انگلستان تحصیل کنید باید شرایطی داشته باشید که برخی از این شرایط شامل موارد زیر می شود:
• مدرک کارشناسی این افراد در رشته دندانپزشکی باید دارای نمرات عالی باشد.
• پیشینه شغلی موفق نیز یکی دیگر از شرایطی است که افراد برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته دندانپزشکی در انگلستان باید داشته باشند.
• متقاضی باید به مدت یک روز در هفته و در طی ۶ ماه تجربه کار در بیمارستان، آسایشگاه و یا سایر محیط های مراقبتی را داشته باشد
• در ضمن متقاضی باید با سیستم خدمات درمانی انگلستان و نحوه کارکرد آن برای افراد متقاضی بین المللی آشنا باشند.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلستان

یکی از مهم ترین مسائلی که شاید برخی از افراد از آن ها آگاهی نداشته باشند این است که اگر فردی برای تحصیل خود به کشوری خارجی می رود و می خواهد پس از پایان تحصیل به کشور خود بازگردد، برای این که بتواند از مدرک تحصیلی خود در کشور خود استفاده کند، مدرک تحصیلی او باید توسط کشورش تایید شود.
این مسئله در مورد کشور ایران نیز صدق می کند، یعنی اگر شما جزو افرادی هستید که می خواهید در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان تحصیل کنید و می خواهید پس از پایان تحصیل خود به کشور بازگردید و با استفاده از مدرک تحصیلی خود در ایران مشغول به کار شوید باید مدرک خود را از دانشگاهی دریافت کرده باشید که مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد.
اگر بخواهید بدانید که کدام دانشگاه های انگلستان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند باید به موارد زیر اشاره کنیم:
۱. King’s College Landon
۲. UCL(University College London)
۳. University of Birmingham
۴. The University of Manchester
۵. Newcastle University
۶. University of Bristol
۷. University of Oxford
۸. University of Cambridge
۹. Imperial College London
۱۰. University of Edinburgh
۱۱. London School of Hygiene and Tropical Medicine
۱۲. University of Nottingham
۱۳. University of Glasgow
۱۴. University of Liverpool
۱۵. University of Southampton
۱۶. Cardiffer University
۱۷. The University of Sheffield
۱۸. University of Dundee |
۱۹. University of Leeds
۲۰. Queen’s University Belfast
۲۱. The University of Warwick
۲۲. University of Aberdeen
۲۳. University of Leicester
۲۴. St. George’s, University of London
۲۵. University of East Anglia(UEA)
۲۶. University of York
۲۷. Durham University
۲۸. The University of Exeter
۲۹. Keele University
۳۰. University of Bath
۳۱. University of Andrews
۳۲. University of Sussex
۳۳. Ulster University
۳۴. University of Surrey
۳۵. University of Strathclyde
۳۶. Robert Gordon University
۳۷. University of Bradford
۳۸. Queen Mary University of London
۳۹. Bangor University
۴۰. Plymouth University
۴۱. University of Hull
۴۲. University of Stirling
۴۳. Swansea University
۴۴. Aston University
۴۵. City. University of London
۴۶. Oxford Brookes University
۴۷. University of Hertfordshire
۴۸. Liverpool John Moores University
۴۹. Middlesex University
۵۰. University of Bedfordshire
۵۱. University of Brighton
۵۲. University Reading
۵۳. Lancaster University
۵۴. University Kent

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلستان

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

یکی از موارد بسیار مهمی که لازم است دانشجویان رشته دندانپزشکی از آن اطلاع داشته باشند، هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان است، زیرا افراد با بررسی این موضوع می توانند متوجه شوند که آیا تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان در طی زمان تحصیل خود را دارند یا خیر.
اگر بخواهیم در مورد هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان با جزئیات بیشتری صحبت کنیم باید بگوییم که این هزینه ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که این هزینه ها شامل هزینه های تحصیل در این کشور و هزینه زندگی در طی زمان تحصیل می شود. به دلیل این که سطح کیفی امکاناتی که در اختیار دانشجویان در انگلستان قرار می گیرد بالا است هزینه های تحصیل در انگلستان ۵۰ درصد بیشتر از سایر کشورهای دنیا است.
اما لازم است بدانید که در حال حاضر دانشگاه های کشور انگلستان دارای برترین نظام آموزشی هستند. در مورد هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان نیز باید بگوییم که افراد باید سالانه حداقل مبلغ ۲۰ هزار پوند را برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان پرداخت کنند، البته توجه داشته باشید که این هزینه با توجه به دانشگاه و شهری که در آن تحصیل می کنید متفاوت خواهد بود.
همان طور که قبلا گفتیم یکی از ملزومات که افراد برای ورود به رشته دندانپزشکی در انگلستان باید برآورده کند شرکت در دوره A-level است که برای شرکت در این دوره فرد باید مبلغ ۷۰۰۰ پوند برای هر ترم را پرداخت کند.
بخشی دیگر از هزینه ای که افراد برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان باید پرداخت کنند هزینه زندگی در این کشور در طی زمان تحصیل است که در این مورد باید بگوییم که دانشجو برای پرداخت هزینه های خود باید مبلغ ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند را در طی ماه پرداخت کند که این میزان هزینه، موارد زیر را در برمی گیرد:
• هزینه ای که کتابی که نیاز است افراد پرداخت کنند ۵۰ پوند است.
• هزینه ای که نیاز است افراد برای خورد و خوراک در طی یک ماه پرداخت کنند ۱۶۰ پوند است.
• قبض ماهیانه موبایل در طی ماه هزینه ای بین ۱۵ تا ۲۰ پوند را برای فرد به همراه خواهد داشت.
• وسایل خانه و وسایل شخصی یکی دیگر از مواردی است که نیاز است فرد هزینه های آن ها را پرداخت کند که این هزینه حدود ۲۲۰ پوند خواهد بود.
• سفر، تفریحات و اوقات فراغتی که دانشجویان خواهند داشت، حدود ۱۰۰ پوند برای فرد هزینه به همراه خواهد داشت.
یکی دیگر از مواردی که در مورد هزینه ای که نیاز است افراد در طی دوران تحصیل خود پرداخت کنند هزینه مسکن است که اگر افراد در لندن زندگی کنند باید مبلغ ۵۰۰ پوند را برای هزینه اجاره خانه خود پرداخت کنند، اما اگر فرد در شهر دیگری در انگلستان تحصیل کند هزینه اجاره مسکن می تواند تا ۴۰ درصد برای او کاهش پیدا کند.
دانشجویی که در دانشگاه های انگلستان تحصیل می کند باید هزینه ای را برای بیمه دانشجویی پرداخت کند که این هزینه در طی سال ۶۵ پوند است که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به صرفه تر است.
آخرین نکته ای که در مورد هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان باید به آن اشاره کنیم این است که ممکن است هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان باز هم بیشتر از مواردی که گفتیم باشد که البته این هزینه ها به سبک زندگی فرد نیز بستگی دارد. اما برای مثال اگر فرد در یکی از دانشگاه های شهر لندن تحصیل کند به دلیل این که شهر لندن جزو گران ترین شهرهای دنیا به حساب می آید، باید تا ۳۵۰۰۰ پوند در سال برای هزینه های تحصیلی فرد پرداخت شود.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل در انگلستان برای افرادی که می خواهند در رشته دندانپزشکی در این کشور تحصیل کنند مزایای خاص خود را دارد و همین مزایا باعث شده است که سالانه افراد زیادی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان درخواست دهند که این مزایا شامل موارد زیر می شود:
• نسبت به سایر کشورها افراد می توانند در طی مدت زمان کم تری تحصیلات خود در رشته دندانپزشکی را به اتمام برسانند.
• در حین تحصیل در انگلستان افراد مجوز کار در انگلستان را دارند
• اگر متقاضی در طی دو سال اول تحصیلی خود در رشته دندانپزشکی در انگلستان، نمرات بالایی کسب کنند این امید وجود دارد در سال سوم تحصیلی فرد از سوی دولت انگلستان تحت پوشش بورسیه تحصیلی قرار گیرد.
• یکی از مزایایی که تحصیل در انگلستان را برای دانشجویان رشته دندانپزشکی لذت بخش تر می کند این است که دانشجویان پس از ۶ ماه تحصیل در انگلستان می توانند از خدمات بیمه ای و بهداشتی رایگان که دولت در اختیارشان قرار می دهد بهره مند شوند.

نکاتی در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

برای این که بیشتر با شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان آشنا شوید باید چند نکته را مدنظر قرار دهید:
• اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که سیستم آموزشی در کشور انگلستان کاملا خصوصی است یعنی فردی که می خواهد در این کشور تحصیل کند باید بداند که تمام مخارج بر عهده خود دانشجو است.
• در ضمن توجه داشته باشید که ارزش پول ایران نسبت به ارزش پول انگلستان یعنی پوند، کم تر است، پس فردی که می خواهد در انگلستان تحصیل کند باید از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد.
• یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که انگلستان جزو معدود کشورهایی است که افرادی که می خواهند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در آن مشغول شوند نیازی نیست که آزمون ورودی بدهند و تنها باید پیشینه آکادمیک قوی داشته باشند.
• شمایی که می خواهید برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان درخواست بدهید باید بدانید که تعداد دانشگاه هایی که در انگلستان رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند کم هستند و هر ساله تنها تعداد محدودی از افراد از خارج از کشورهای اتحادیه اروپا موفق به تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان می شوند.
• افرادی که می خواهند در رشته دندانپزشکی در انگلستان تحصیل کنند باید در یکی از سه آزمون UKCAT، BMAT و GAMSAT شرکت کنند و برای این که بتوانند در رشته دندانپزشکی در انگلستان تحصیل کنند باید نمره آن را ارائه دهند، البته نکته ای که در مورد این آزمون ها وجود دارد این است که چنان چه فرد متقاضی مدرک دیپلم ۱۲ ساله تجربی در ایران را داشته باشد نیازی نیست که دوره GAMSAT را بگذرانند.
• به دلیل این که افراد می خواهند به زبان انگلیسی در دانشگاه های انگلستان تحصیل کنند باید ثابت کنند که به این زبان تسلط دارند، به همین منظور این افراد باید در آزمون آیلتس شرکت کنند و حداقل نمره ۶ را در این آزمون کسب کنند.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان

بورسیه تحصیلی دانشگاه های انگلستان

در کشور انگلستان این امکان وجود دارد که از دانشجویانی که از استطاعت مالی کمی برخوردار هستند با اعطای وام های دانشجویی حمایت شود، وام های دانشجویی که به دانشجویان داده می شود میزان متفاوتی دارند و این میزان می تواند بین ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ پوند باشند، برای این که دانشجویان بتوانند این وام ها را پرداخت کنند می توانند پس از این که مشغول به کار شدند به صورت اقساطی این وام ها را به دانشگاه و دولت انگلستان پرداخت کنند. نکته ای که در این باره وجود دارد این است که پس از این که شما از دانشگاه فارغ التحصیل می شوید زمانی برای شما در نظر گرفته می شود تا کار مورد نظر خود را در انگلستان پیدا کنید و با استفاده از این روش می توانید کارت اقامت دریافت کنید، اما اگر پس از پایان زمان مشخص شده نتوانید کار مورد نظر خود را پیدا کنید باید به کشور خود بازگردید.
به دلیل این که هزینه تحصیل در کشور انگلستان بالاست، افرادی که می خواهند در این کشور تحصیل کنند ترجیح می دهند در صورت امکان بورسیه تحصیلی دریافت کنند. افرادی که می خواهند بورسیه تحصیلی دریافت کنند باید توجه داشته باشند که رزومه آن ها که شامل معدل، مدرک تحصیلی، نمرات فرد و … مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت در صورتی که فرد شرایط لازم را داشته باشد می تواند بورسیه تحصیلی دریافت کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های انگلستان

امتیاز شما


امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)