#

بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • 21 بهمن 1398
 • انگلیس
 • 948 بازدید
 • بدون نظر

بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس

کشور انگلیس دارای دانشگاه ها بسیار مشهوری بین دانشگاه های برتر در جهان است در این کشور دانشجوهای بسیار زیادی از ملیت های بسیار زیادی تحصیل می کنند.کالج ها ، دانشگاه ها و موسسه های بسیار زیادی در کشور انگلیس وجود دارد که رشته های بسیار زیادی در آن ها تدریس می شود . در ادامه به بررسی بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس می پردازیم .

بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس

 • اقتصاد : این رشته در بین چهار رشته بسیار پرطرفدار است زیرا حقوق و دستمزد فارغ التحصیلان این رشته خوب است . همه این ها به خاطر این است که کارفرمایان روی این رشته که با مهارت های علوم پایه و هنر درآمیخته شده است ارزش گذاری کرده اند . البته نرخ اشتغال این رشته بسیار کم تر است و اما باز هم در بین بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس است .

این رشته دارای هزینه های تحصیل بسیار بالایی است و اما باز هم چون بازار کار خوبی دارد متقاضیان بسیار خوبی دارد .در سال ۲۰۱۴ حدود هشت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی در این رشته تحصیل کرده اند و این تعداد در نوع خود رقم بسیار بالایی است .

البته بین متقاضیان برای تحصیل در این رشته رقابت بسیار زیادی وجود دارد . البته آن دسته از افرادی که به دنبال تحصیل در این رشته اند باید مهارت های لازم خود را در زمینه ریاضی تقویت کنند.

 • آموزش : آن دسته از افرادی که در این رشته تحصیل می کنند بعد از کسانی که از رشته های پزشکی و دندان پزشکی فارغ التحصیل شده اند رضایت بسیار زیادی از دوران تحصیل خود و این رشته دارند . در سال ۲۰۱۵ افراد بسیار زیادی جدب این رشته شده اند . در این رشته رقابت بیش تر بر سر دوره های BED برای تریبت مدرس در مقطع کارشناسی می باشد . در سایر دوره های آموزشی نظیر دوره های آموزش کودکان و یا آموزش در فضای باز هنوز هم شانس قبول شدن بسیار بالا است .
 • جرم شناسی :از جمله بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس می توان به رشته جرم شناسی اشاره کرد . این رشته به تازگی به جدول رشته های دانشگاه اضافه شده است . برای تحصیل در این رشته متقاضیان بسیار زیادی وجود داشته است . از جمله دانشگاه هایی که در ابتدا این رشته به آن اضافه شده است دانشگاه یورک است . البته اکنون بیش تر از صد و سی دانشگاه این رشته را ارائه می کنند و البته تعدادی از آن ها نیز این رشته را در قالب یک مدرک علوم اجتماعی آن را ارائه می دهند .

 بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس

 • مردم شناسی : از جمله بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس می توان به رشته مردم شناسی اشاره کرد .در ابتدا ورودی های این رشته بسیار کم بوده است واما در چهار سال اخیر دو برابر شده است . دغدغه اصلی کسانی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند نرخ پایین اشتغال است .
 • حسابداری و امور مالی :در سال ۲۰۱۵ تعداد افرادی که این رشته را برای تحصیل انتخاب کرده اند به میزان ده درصد بیش تر شده است .این تعداد در سال ۲۰۱۵ نیز افزایش یافته است . البته در رشته امور مالی نیز نسبت به رشته حسابداری متقاضیان بیش تری ثبت نام کرده اند . البته نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این است که استخدما فارغ التحصیلان این رشته به میزان بسیار زیادی کم شده است. البته آن دسته از افرادی که استخدام می شوند دارای حقوق بسیار بالایی هستند و این رشته شغل های پردرآمدی را رقم خواهد زد .
 • مطالعات کسب و کار : رشته مدیریت کسب و کار دارای شاخه های بسیار زیادی است و دانشجویان بسیار زیادی را در سال ۲۰۱۶ به خود جذب کرده است . حتی در سال اخیر این عدد افزایش نیز یافته است . در دانشگاه های جدید این رشته از بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس محسوب می شود . از جمله دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند دانشگاه اقتصاد منچستر است .
 • رشته علوم ورزشی : این رشته از جمله رشته های رو به رشد در دانشگاه های کشور انگلیس بوده است.در سال ۲۰۱۷ بیش تر از ۱۶۰ موسسه و دانشگاه این رشته را ارائه کرده اند.شهریه تحصیل در این رشته ۹۰۰۰پوند است و به همین دلیل نیز بسیاری از افراد از تحصیل در این رشته منصرف می شوند. در سال های اخیر این رشته در بین بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس است زیرا متقاضیان بسیار زیادی را به خود جذب کرده است . این رشته شاخه های بسیار زیادی دارد از جمله آن ها می توان به ورزش درمانی ، سوارکاری و … اشاره کرد .

 بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس

 • برنامه ریزی و چشم انداز شهری و روستایی : این رشته از بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس است که به میزان دو سوم از افرادی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند به سرعت وارد شغل های بسیار حرفه ای می شوند . همین نیز باعث شده است که این رشته متقاضیان بسیار زیادی داشته باشد .

البته برای ظرفیت های این رشته تقاضا در سال ۲۰۰۸ به میزان بسیار زیادی کم شده است و بعد از این که برای آن شهریه ای ۹۰۰۰ پوندی اعمال شده است این تقاضا بیش تر شده است .

 • هنر و طراحی : این رشته همواره از جمله بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس بوده است و متقاضیان بسیار زیادی داشته است . در سال ۲۰۱۵ تعداد افرادی که در این رشته تحصیل کرده اند در حد یک رکورد بوده است. البته آن دسته از افرادی که این رشته را برای تحصیل انتخاب می کنندباید بدانند که در ابتدای شروع کار خود مسلما حقوق بسیار کمی را دریافت خواهند کرد .
 • حقوق : تعدا متقاضیان رشته حقوق مانند هر سال بیش تر شده ایت و این رشته جر بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس است . دانشگاه هایی که این رشته را ارائه می دهند نیز بسیار زیاد هستند . البته متقاضیان این رشته باید بدانند که استانداردهای ورودی این رشته بسیار زیاد است.

 بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های انگلیس

۵/۵ - (۱ امتیاز)


5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)