#

سفارت اتریش

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • 29 خرداد 1398
 • مقالات تحلیلی
 • 1682 بازدید
 • بدون نظر

سفارت اتریش

اطلاعات کلی در مورد سفارت اتریش

آدرس: سفارت اتریش در تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۶ و ۸

تلفن تماس سفارت: ۲۲۷۵۰۰۴۰

شماره فکس: ۲۲۷۰۵۲۶۲

آدرس پست الکترونیکی: teheran-ob@bmeia.gv.at

روزهای کاری: یکشنبه تا پنجشنبه

ساعات مراجعه برای بخش های مختلف

برای این که بتوانید به کشور اتریش سفر کنید باید ویزای این کشور را دریافت نمایید، برای دریافت ویزا باید مدارک مربوطه را به سفارت اتریش ارائه دهید. داشته باشد که نیاز باشند تکمیل شوند، برای هر کدام از این کارها باید به یکی از بخش های سفارت اتریش مراجعه کنید ولی قبل از هر چیز باید ساعات مراجعه به هر قسمت را بدانید. به همین دلیل ما در ادامه ساعات مراجعهیا این که ممکن است نواقصی در پرونده ی شما وجود  به قسمت های مختلف را برای تان آورده ایم.

بخش کنسولگری: دوشنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ به وقت محلی

تکمیل نواقص پرونده و تحویل اظهارنامه های کتبی: دوشنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۲:۳۰

تحویل گذرنامه و تایید مدارک: دوشنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۴ تا ۱۴:۳۰

تحویل نامه (که باید پس از هماهنگی انجام شود):دوشنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۴ تا ۱۴:۳۰

ساعت مراجعه (برای درخواست هایی که نیاز به وقت قبلی ندارند): دوشنبه تا پنج شنبه ۸ تا ۱۱

گرفتن وقت سفارت اتریش

هر سفارت خانه ای برای این که به متقاضیان ورود به کشور خود اجازه ی ورود دهد و برای این که بداند دلیل افراد متقاضی برای ورود به کشورشان چیست و همچنین نوع سفر این افراد چیست زمانی را با عنوان وقت سفارت تعیین می کنند تا از این مسئله آگاهی یابند.

تعیین وقت سفارت امری ضروری است که افراد باید مدارک خود را کامل کنند و سپس به سفارت اتریش در تهران مراجعه کنند. سپس نوبت به مصاحبه و انگشت نگاری می رسد که برای انجام این کارها نیز باید روزی را رزرو نمایید و سپس فرد باید در روز مشخص شده برای مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت اتریش مراجعه کند.

در نهایت با توجه به ظرفیت و درخواستی که وجود دارد سفارت اتریش روزی را برای وقت سفارت تعیین می کند. نکته ی دیگری که باید به ان توجه داشته باشید این است که گرفتن ویزا و تعیین وقت سفارت به زمانی حدود ۳ هفته نیاز دارد ولی چنان چه افراد در زمان محدودیت دارند و می خواهند هر چه سریع تر ویزای خود را دریافت کنند و وقت سفارت نیز سریع تر باشند می توانند با مراجعه به آژانس ها و شرکت های معتبر برای گرفتن ویزای فوری و تعیین وقت درخواست دهند.

گرفتن وقت سفارت اتریش

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت اتریش

برای این که افراد متقاضی بتوانند ویزای کشور اتریش را دریافت کنند باید مدارکی را به سفارت اتریش ارائه دهند که این مدارک با توجه به نوع ویزایی که افراد نیاز دارند متفاوت است. اما به طور کلی برای این که افراد بتوانند ویزای اتریش را دریافت کنند باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • ارائه ی اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • سه قطعه عکس با پس زمینه ی سفید که به تازگی گرفته شده است
 • اگر فرد متقاضی قبلا سفر کرده باشد و ویزا داشته باشد باید کپی کاملی از پاسپورت قبلی و ویزای قبلی خود ارائه دهد.
 • یکی دیگر از مدارک مورد نیاز فرم مربوط به درخواست ویزا است، این فرم را می توان به صورت اینترنتی دریافت نمود و پس از تکمیل آن باید آن را سفارت اتریش ارائه داد
 • فرد باید گذرنامه ای داشته باشد که اعتبار کافی داشته باشد این اعتبار باید حداقل ۳ ماه باشد و در ضمن این گذرنامه باید دو صفحه ی خالی برای تایید مهر ویزا و مهر ورود و خروج داشته باشد.
 • در نهایت فرد باید تایید نامه ای را نیز به سفارت اتریش تحویل دهد، این تایید نامه، نامه ای است که نشان می دهد که مخالفتی از سوی کارفرما و یا حامی وجود ندارد.

هزینه های ویزای اتریش

کشور اتریش جزو کشورهای شینگن است برای همین افراد باید برای ورود به این کشور ویزای شینگن داشته باشند که هزینه های ویزای شینگن اتریش به صورت زیر است:

کودکان زیر ۶ سال: رایگان

کودکان ۶ تا ۱۲ سال: ۳۵ یورو

هزینه ی تایید اسناد و مدارک:۸۰ یورو

هزینه ی صدور گذرنامه ی اتریشی: ۷۶ یورو

هزینه های ویزای اتریش

نکاتی در مورد ویزا و مدارک آن

 • همان طور که گفتیم افرادی که می خواهند به کشور اتریش سفر کنند باید ویزای این کشور را دریافت کنند نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که افراد می توانند حداکثر سه ماه زودتر از سفر برنامه ریزی شده ی خود برای ویزا درخواست دهند. اما به طور کلی توصیه می شود که افراد حداکثر ۴ هفته زودتر از سفر برنامه ریزی شده ی خود برای دریافت ویزا درخواست دهند.
 • با توجه به این که دریافت ویزا و کارهای مربوط به سفارت خانه هزینه هایی را به دنبال دارند افراد باید این هزینه ها را در سفارت و به یورو پرداخت کنند.
 • نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که مدارکی که برای درخواست ویزا ارائه می شود باید توسط مترجمین زبان آلمانی که توسط قوه قضاییه ی ایران تایید شده اند به زبان آلمانی ترجمه شوند.
 • نکته ی بعدی این که برای نوازدان و خردسالان نیز باید وقت مصاحبه گرفته شود.
 • نکته ای اخر این که افرادی که می خواهند روادید نوع C و D اتریش را دریافت کنند یا اگر می خواهند بیش از ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشند و یا قصد تحصیل در این کشور را دارند باید وقت مصاحبه ای برای دریافت اقامت درخواست دهند. البته نکته ی دیگری که این افراد باید به آن توجه داشته باشند این است که نمی توان وقتی که برای مصاحبه مشخص شده است را تعویض کرد.

و نکته ی اخر …

اخرین نکته که باید به ان توجه داشته باشید این است که ممکن است آژانس های مسافرتی و یا اشخاصی جلوی درب سفارت به شما پیشنهاد بدهند که می توانند در ازای دریافت مبلغی روند دریافت ویزا و تعیین وقت سفارت شما را سرعت بخشند. لازم به ذکر است که این افراد ارتباطی با سفارت اتریش ندارند و اگر چنان چه بنابر پیشنهاد این افراد مدارک جعلی ارائه دهید ممکن است پیامدهای سنگینی همچون محرومیت از صدور ویزا برای تان به همراه داشته باشد.

نکاتی در مورد ویزا و مدارک اتریش

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به سفارت اتریش  و همچنین مهاجرت به اتریش با دفتر موسسه دانش گستر کوه نور تماس بگیرید و مشاوره اولیه رایگان را دریافت نمایید.

امتیاز شما


امتیاز شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)