#

57 بورسیه تحصیلی برای گرامیداشت 57 قربانی کانادایی فاجعه هواپبمای اوکراینی

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
  • 3 بهمن 1398
  • اخبار
  • 279 بازدید
  • بدون نظر

بورسیه تحصیلی

پس از گذشت یک هفته بسیار تلخ برای ایران و کانادا، دولت انتاریو در روز پنجشنبه ۱۶ ژانویه ۲۰۲۰ اعلام کرده است که این ایالت در نظر دارد برای احترام به قربانیان سانحه هواپیمائی تهران – اکران PS752 که ۵۷ کانادایی در این سانحه جان خود را از دست دادند، با ارائه ۵۷ بورسیه تحصیلی جدید یاد و خاطره قربانیان سقوط هواپیمای ایران را گرامی خواهد داشت. ۵۷ بورسیه به تعداد هر فرد کانادایی که در این سانحه جان باختند و ارزش این بورسیه معادل مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار کانادا خواهد بود که برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ قابل دسترسی خواهد بود.

وزارت علوم کانادا و دانشگاه های انتاریو برای کمک به توسعه این صندوق و همکاری دولت فدرال گام بر میدارند. کمک هزینه تحصیلی به مقاطع پس از دبیرستان ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) ارائه میشود. همچنین بر اساس یک فرآیند رقابتی، تعدادی از این بورسیه ها در اختیار دانشکده ها یا دانشگاه های دیگر قرار خواهند گرفت.

به گزارش سایت خبری گلوبال نیوز کانادا ، معیارهای دریافت این بوسیه، شایستگی های دانشگاهی و همینطور نیاز مالی دانشجویان خواهد بود. و دریافت کنندگان با مشورت مدارس، دانشگاه ها و خانواده های قربانیان مشخص میشوند. داگ فورد بعنوان شهردار انتاریو در سخنرانی خود اعلام کرد : “اولویت ما انجام هر کاری است که به حمایت از خانواده های قربانیان این حادثه هواپیمائی بپردازد و همینطور اطمینان از اجرای عدالت خواهد بود.”
دانشگاه ها و دانشکده های سراسر کانادا طی یک هفته گذشته، برای یادآوری یاد و خاطره دانشجویان و اساتیدی که در این سانحه تلخ از دست دادند مراسم یادبود برگزار کردند.
داگ فورد در این سخرانی اعلام کرد: ” بسیاری از قربانیان این سانحه، دانشجویان و اساتیدی بودند که در دانشگاههای انتاریو، تورنتو تحصیل یا تدریس میکردند و آینده بسیار روشنی داشتند و در پیشرفت تحقیقاتی که در بسیاری از زمینه ها باعث تغییر زندگی میشد موثر بودند، ما خاطرات آنها را از طریق ارائه این بورسیه تحصیلی زنده نگه میداریم تا سهم باورنکردنی آنها را در جوامع خود بشناسیم. “

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه دانش‌گستر کوه نور تماس گرفته و مشاوره اولیه به‌ صورت رایگان را دریافت نمایید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)


5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)