#

سفارت اسپانیا

به دلیل تغییرات لحظه ای در قوانین کشورها، قبل از اقدام حتما با مشاوران موسسه هماهنگ کنید
 • 2 تیر 1398
 • مقالات تحلیلی
 • 2138 بازدید
 • بدون نظر

سفارت اسپانیا

اگر می خواهید به کشور اسپانیا سفر کنید مانند هر کشور دیگری برای ورود به این کشور باید مجوز ورود به این کشور یا همان ویزای اسپانیا را تهیه کنید، برای این که بتوانید ویزای  این کشور را تهیه کنید باید ابتدا مدارکی که برای ویزای اسپانیا مورد نیاز است را تهیه کنید، سپس از سفارت اسپانیا به صورت آنلاین وقت بگیرید و سپس در وقت مشخص شده به سفارت این کشور مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید.

اطلاعات کلی در مورد سفارت اسپانیا

آدرس: سفارت اسپانیا در تهران، دروس، بلوار شهرزاد، خیابان کماسایی، کوچه اول شرقی، پلاک ۱۰

تلفن تماس سفارت:  ۴-۲۲۵۶۸۶۸۱ (۰۲۱)

آدرس پست الکترونیک: emb.teheran@maec.es

شماره فکس: ۸-۲۲۵۶۸۰۱۷ (۰۲۱)

روز و ساعات کاری: یکشنبه تا پنج شنبه ساعت ۹ الی ۱۶

نحوه ی گرفتن وقت از سفارت اسپانیا

برای این که افراد بتوانند مدارک ویزای خود را ارائه دهند باید به سفارت اسپانیا مراجعه کنند اما قبل از آن باید از سفارت اسپانیا وقت بگیرند، برای این که بتوانند از سفارت اسپانیا وقت بگیرند باید مراحل زیر را طی کنند:

 1. در اولین مرحله فرد باید مدارک خود را ارسال کند که این مدارک شامل مواردی همچون تصویر پاسپورت، مشخصات فردی، تاریخ زمان پرواز و تاریخ وقت سفارت.
 2. در مرحله ی دوم فرد متقاضی باید فرم درخواست وقت سفارت را تکمیل کند و آن را به سفارت ارسال کند که پیشنهاد می کنیم این فرم را با جزئیات کامل توسط فردی متخصص و کارشناس تکمیل شود.
 3. پس از این که فرم مربوط به درخواست وقت سفارت تکمیل شد فرد باید منتظر جواب سفارت بماند، پس از این که فرد زمان وقت سفارت را دریافت کرد باید آن را روی فرم های وقت سفارت و ویزا اعمال کند.
 4. مرحله ی اخر، مرحله ی ثبت و ارسال است یعنی باید فرم ها و مدارک مورد نیاز توسط کارشناس مربوطه کامل شود.

نحوه ی گرفتن وقت از سفارت اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت اسپانیا

برای این که افراد بتوانند ویزای اسپانیا را بگیرند و سپس به مرحله ی تعیین وقت از سفارت برسند، باید مراحلی را طی کرده و مدارکی را تکمیل کنند که این مراحل و مدارک بسیار ضروری می باشند که عبارتند از:

 • ارائه سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه ی سفید که به تازگی گرفته شده باشد.
 • ارائه ی اصل و کپی شناسامه و کارت ملی از تمام صفحات
 • فرد متقاضی باید فرم مربوط به درخواست ویزا را تکمیل کند، این فرم را می توان به اینترنتی دریافت نمود و در نهایت پس از تکمیل فرم، باید فرم را به سفارت اسپانیا تحویل داد.
 • در ضمن فرد متقاضی باید گذرنامه ای داشته باشد که اعتبار لازم را داشته باشد، این اعتبار حداقل باید ۳ ماه باشد و همچنین دو صفحه ی خالی به منظور تایید نمودن مهر ویزا و مهر ورودی و خروجی داشته باشد.
 • اگر فرد قبلا سفر کرده باشد و ویزا داشته باشد باید یک کپی کامل از پاسپورت و ویزای قبلی خود ارائه دهد.
 • در نهایت فرد باید تاییدنامه ای را نیز به سفارت اسپانیا ارائه دهد، این تایید نامه در واقع نامه ای است که مشخص می کند مخالفتی از سوی کارفرما یا حامی وجود ندارد.

به چه دلیل نیاز به گرفتن وقت از سفارت اسپانیا داریم؟

برای این که فردی بتواند به کشور اسپانیا سفر کند پس از ارائه ی پاسپورت گرفتن ویزا امری ضروری است. گرفتن ویزا دارای مراحل خاصی است یکی از مراحلی که افراد باید طی کنند مرحله ی تعیین وقت از سفارت اسپانیا است.

پس از این که فرد مدارک خود را به سفارت اسپانیا ارائه داد زمانی با وقت سفارت به فرد داده می شود که در واقع این زمان برای انجام مصاحبه و ارائه ی تمام مدارک وقت سفارت انجام می شود. با این کار مسئولین مربوطه از نوع سفر فرد مطلع می شوند و مراحل مربوط به کارهای امنیتی نیز انجام می شود.

تعیین وقت سفارت اسپانیا

برای این تعیین وقت سفارت اسپانیا می توانید در روزهای دوشنبه تا پنج شنبه برای این کار به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه کنید. به این منظور می توانید در روزهای مشخص شده  در ساعت ۱۴ تا ۱۴:۳۰ به بخش تعیین وقت سفارت مراجعه کنید.

برای این که کارهای مربوط به ویزای خود را نیز پیگیری کنید می توانید در ساعت ۹ تا ۱۲ کارهای خود را پیگیری کنید.

تعیین وقت سفارت اسپانیا

چند نکته در تعیین وقت سفارت اسپانیا

اگر می خواهید کارتان به سرعت پیش برود، زمانی که جهت تعیین وقت به سفارت مراجعه می کنید چند نکته را باید رعایت کنید:

 • برای این که زمان تعیین وقت سفارت شما به زمان دیگری موکول نشود و مراحل مصاحبه و انگشت نگاری نیز انجام شود باید در زمان مصاحبه بلیط رزرو شده ی رفت و برگشت خود را به همراه داشته باشید.
 • نکته ی دیگری که باید به خاطر داشته باشید و عدم انجام آن می تواند باعث عقب افتادگی کارهای مربوط به دریافت ویزای اسپانیای تان شود این است که باید مدارک مربوط به رزرو هتل و محل اقامت خود را نیز ارائه دهید. این مدارک، مدارکی ضروری هستند که توسط کارشناسان مربوط به تعیین وقت از شما درخواست می شود.
 • در زمان مصاحبه برای این که ویزای تان رد نشود به سوالاتی که مسئولین مربوطه از شما می پرسند واضح و شفاف پاسخ دهید.
 • نکته ی اخر این که زمانی که برای مصاحبه به سفارت اسپانیا مراجعه می کنید باید مدارکی که ارائه می دهید واضح و شفاف باشد.

در ضمن توجه داشته باشید که کودکان خردسال و زیر ۷ سال نیاز به تعیین وقت سفارت ندارند

هزینه های مربوط به تعیین وقت سفارت

روال معمول هر سفارت خانه ای به این صورت است که برای تعیین وقت سفارت باید هزینه ای پرداخت شود که سفارت اسپانیا نیز از این امر مستثنی نیست، در زمانی که فرد برای ارائه ی مدارک خود به سفارت اسپانیا مراجعه می کند باید برای تعیین وقت سفارت هزینه ای را پرداخت کند.

این هزینه در واقع هزینه ای است که مسئول بخش مربوط به مصاحبه برای مصاحبه دریافت می کند و همچنین هزینه ای است که برای بخش مربوط به انگشت نگاری دریافت می شود. توجه داشته باشید که هزینه ی تعیین وقت سفارت برای هر فرد به صورت جداگانه دریافت می شود و برای خردسالان نیز هزینه ای برای این کار دریافت نمی شود.

هزینه های مربوط به تعیین وقت سفارت اسپانیا

موسسه دانش گستر کوه نور با بیش از ۱۴ سابقه آماده مشاوره در زمینه تحصیل در کشورهای اروپایی و کانادا و نیوزیلند است.

۲.۵/۵ - (۲ امتیاز)


2.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
02145131
مشاوره رایگان واتس آپ
(کلیک کنید)